PDA

View Full Version : Схема на емулатор за дюзи



Venci
27-08-2007, 01:58
Търся схема на емулатор за дюзи. Някой може ли да ми намери. Имам бегли подозрения какво има в черната кутия, но искам да съм сигурен.

JORDI
27-08-2007, 10:52
Търся схема на емулатор за дюзи. Някой може ли да ми намери. Имам бегли подозрения какво има в черната кутия, но искам да съм сигурен.
Пиши на колегата qnis3, сигурен съм ще ти помогне! Успех! :D

75 2.0 turbo
27-08-2007, 21:15
има толкова броя релета колкото броя дюзи които ще обработва емулатора и също толкова броя резистори заместващи съпротивлението на дюзите когато превключиш на газ :wink: и за това модерно устроиство ако ти трябва схема.........тури му пепел :lol: :lol: :lol:

qnis3
27-08-2007, 22:55
Е не е точно така както го обясняваш мо е горе долу преблизително нещо подобно. А и за резистора е нещо подобно но пак не е точно обяснението. Освен това има и закъснителна верига която позволява да застъпване на двете горива. Всичко си зависи от колата и типа инжекция.

75 2.0 turbo
28-08-2007, 20:57
добре де ти явно познаваш добре схемите обясни по точно :roll:

qnis3
28-08-2007, 21:18
Схемата е ясна наистина има релета но съпротивнията са по 100ом. 2ват. *за универсален емулатор* свързано успоредно на нормално затворените контакти. Когато премине на газ се отварат контактите и тока минава прес резисторите *тока е недостатачен да отвори дюзата но е достатачен да излъже компа*когато е на бензин тока за дюзите минава през контактите на релетата. Има и такива които обясняваш ти но те се ползват предимно за френските коли и там резистора е 47ом. 5ват. Освен това има и закъснителна верига която спира дюзите след като е пусната газта. Това е така заради това че по принцип газта се смесва доста преди да влезе в цилиндрите и изисква определено време готовата смес да стигне до самия цилиндър. При положение че я няма се получава предърпване до като сместа стигне до цилиндъра *защото влиза само въздух в цилиндрите*.