PDA

View Full Version : DigitalTuning-SA



KGB
28-04-2004, 03:02
Днес с КуатроФоглио посетихме офиса им за България. :D

Човека беше много на вътре в нещата (щом швейцарци са му се доверили, то нямаше как да не е) и ние естествено го поканихме на среща на клуба. Той прие нашата покана, така че всеки който мисли да си прави чип тунинг на колата ще може да го разпита лично.

Не знам колко от нас са запознати с Дигитал Тунинг като фирма, но с няколко думи: те са най-добрите в областа си. Това смея да го твърдя след като около година съм гледал по какви ли не фирми за чип тунинг из цяла европа, разпитвал съм хора който са си правили и съм гледал сравнителни тестове. Аз лично се бях спрял на тях и на Novitec, но доста хора ме обедиха че ако искам да не си строша колата да забравя за новитек. АутоДелта не правят тунинг за дизелови коли. Едиственото изключение правят фирмите които правят индивидуален тунинг на дайно стенд, но той излиза между 900-1200евро, а и на Балкани до колко съм запознат няма кой да го направи. ДуноСтенд в БГ няма, но човека каза че скоро мислят да вкарат. Друго което отличава Дигатал Тунинг от останалите фирми е, че това е институт специализиран в разработката на програми, управляващи модули за тунинг фирми като БМВ Моторспорт, Брабус, Хаман и много други. Също така всяка кола минава километри тестове по писти и нормални пътища преди даденият модул да бъде одобрен.

Говорихме и за евентуални остпъпки за членове на клуба и човека е готов да преговаряме.

п.с: Те имат и картинг отбор който се състезава на европейското, кръг от което ще се проведе на пистата в пловдив Лаута на 18-21 Май до колкото си спомням, така че може да се разходим и да подкрепяме отбора.

twin spark
28-04-2004, 12:04
Диностенд има, даже са два. Голям смях пада след такива тунинги.
Досега не съм чул някой да не е казал, че е най-добрият и само той може...
"Москва не вярва на сълзи"

KGB
28-04-2004, 14:11
С малката разлика, че човека нито е казал че е най-добрия нито нищо!!!...Това го казвам Аз и много други хора, журналисти и специалисти.

А за смеха не знам, раздуи и ние да се посмеемеее де :)

п.с; Къде са диностендовете???

Dexer
28-04-2004, 20:07
Petko, Radvam se che si otishal na mjasto da gi vidish i da gi precenish stavat li ili ne. Az lichno seriozno mislja da go pravja i shte se radvam ako go dovedesh na njakoja sreshta choveka da govorime.

pooh
29-04-2004, 00:24
...

twin spark
29-04-2004, 01:20
явно човека ларш обещава, но не знае че в бг има динотестове и е ясно че закачването на такъв стенд е скъпо нещо, мога да съдействам за по-тънки цени на теста. само като си поставяте такива чудеса на техника се уговорете ако нямат никакъв ефект или ефекта е минимален за сметка на двойно покачване на разхода със скъп високооктанен бензин да си върнете парите.
които е решил да не мисли, че го отказвам, всеки сам си решава. просто си отговорете какво точно променя друг чип и това което променя колко влиея на работа на двигателя, както и защо инженерите на алфа са толковва тъпи, че продават колата с висок разход, като може да се сложи чипче и разхода "значително" да падне.

KGB
29-04-2004, 04:17
Dexer,

DigitalTuning ги знам от 2 години и съм им гледал доста ревюта по разни известни и неизвестни списания на техните продукти. Също така съм си говорил с доста хора от форума на алфаowner.com които са си чипосвали колите при тях и след това са ходили на дуностендове и резултата е това което трябва да е.

Утре с QVto ще ходим да правим една кола 2.4жтд (не алфа) при тях и ще видим какъв е резултата. До колкото разбрах имало май дуностенд в сервиза на Ники Златков така, че след това може и от там да минем и да видим истинския резултат. :wink:

Т.Спарк,

До някъде съм съгласен с теб за 99% от хората които правят чип тунинг в БГ. Също така съм съгласен с теб ако въпросният тунинг се прави на атмосферен двигател, там резултатите са наистина 5 до максумум 10коня. Разхода пада при всички с около 100-200грама заради по високият НМ момент. ДАЙ инфо за стендовете???

Ето накратко как работи чип-тунинга при турбо двигателите;

1. Повишавасе количеството на горивото което се впръсква. Как става това;използва се външна кутия "power rail" "power box" и т.н. в която е вграден "чип" който подава грешна информация към РСто на един или няколко сензора, за да може РСто да подаде команда за по-дълго впръскване на гориво. От там се вдига мощността и НМ на колата, но се увеличават вредните емисии. Тук има един малък проблем, че по начало двигателят има "резерв" от въздух, НО ако се увеличи прекалено много подаваното гориво, мощността не само пада но вреднити емисии са увеличават много кратно (черен дим) и дори има опастност от много бързото прецакване на двигателя.

Това правят повечето хора който се занимават с чип тунинг в БГ.

2. Повишаване на количеството въздух: Ако има повече въздух допълнително може да се повиши степента на подаване на гориво (1метод). Как става това. Отново въпросната кутия подава фалшиви сигнали на РСто за да го накара да подаде команда за дигане на налягането което турбината прави. ТУК възниква един много важен и много опасен момент!!! Оргинално РСто на колата следи всички сензори и от там регулира всеки агрегат по отделно, за да не се получава момент в който се подава повече гориво и въздуха недостига и обратното. Това скапва двигател още по-бързо, защото той регулира двигателя по фалшивите сигнали подадени му "power box" "power rail" и т.н. Подобни кутии използват голяма част от чип тининг фирмите в света, но тяхно изпозване след време на истина води до сълзи.

Към 1 и 2 спадат всички видове тунинг кутий. С една дума не правете такъв чип тунинг ако не искате да си счупите колата. Това е причинита заради която всички от алфaowner ме отказаха от Новитек.

3тия Метод е Репрограмирането на РСто на колата. Значи при този метод се изтрива оргиналната програма която оправлява двигателя и се вкарва нова, която оптимизира двигателя при всички условия на работа и следи реалните показания на сензорите!!! По този начин се избягват неприятните моменти в които има повече гориво и по-малко въздух и обратното, както и много други фактори (ама да не навлизъм в подробности че стана късно). Този вид чип тунинг е така да се каже истинският, по-добрите фирми само репрограмитрат РСто на колата през порта и не се изисква никаква физическа намесе по колата. Втори сменят чипа, тоест махат оргиналния от РСто и слагат техен с новата програма.

Защо фирмите които правят чип тинунг на дуностенд са подобри от тези които слагат готов чип. Това е така понеже всяка кола е различна. Тоест по каталог например колата ми е 140к.с. но това е минимума, колата може да е 143 или 147коня в зависимост от много фактори. Тоест за дадено кола може да се намерят по оптимални режими на работа. До като колата е на стенда тестовият компютар записва всички характеристика от работата на колата както се следят и вреднити емисии. От там се започва постепенно повишаване на мощността и НМ до като колата над определана граница започне да работа не "както трябва". Един алфист от Холандия които си е правил тунинг при Модена Расинг каза, че колата му дори е дала стойност от над 180коня това е 1.9жтд 115коня, но е била прекалено нестабила. Оптималният режим е бил за неговата кола 151к.с. и 350НМ. Колата му е чипосана на 7 000км и сега е на 120 000км. Единственото което е сменил до сега е притискател диск на съединителя на 100 000км което е абсолютно нормално и за колата без тунинг.

Умирих се да пиша и почна да ми се доспива... :oops:

Утре ще пиша как е минало всичко с 2.4жтд

hf hpe
29-04-2004, 05:58
Петко това за препрограмирането не е точно така

програмата за управление на мениджмънта се намира в микропроцесора на ЕКУ-то
самият принцип на определяне на режима на работа на двигателя става от интерполации по предварително зададени таблици на различните стойности от датчиците
препрограмират се само таблиците а не самата програмата за управление на двигателя

електроника която изчислява директно по формули управлението на двигателя струва минимум 2000 евро - поне така съм чувал

Dexer
29-04-2004, 11:27
abe ti kaji kak e stanal toj adizel deto ste go zakarali, puk za mene ne e nujno da znam kakvo stava TOCHNO v ECU-to na kolata mi:)

Stiga da ne skapva mehanikata!

V_G_Z
29-04-2004, 19:11
s teq 4ipove ima i doza izmama!!! nqma takav film da vdigne6 mo6tnost i da svali6 razhod!!! ili tova e s benzin 98 i pove4e(realni) oktana.... ako vi kazvat 4e razhoda pada mo6tnosta se vdiga s obiknoven benzin spokoino moje da im se izsmeete!!!
drugi pyk ne kazvat 4e pokazatelite na 4ipa se dostigat samo s dopylnitelni dorabotki kato sporten filtyr, portvane, izp kolektor,eliminirane na CAT... sportni valowe i tn....
ne priemaite vsi4ko 100% !!!
uspeh :wink:

btw: edni ot nai dobrite chipove za koito sam 4uval sa na squadratuning..
no horata kazvat "OT TUK NATATYK SE PREPORY4VA BENZIN 98 :!: " :D

KGB
29-04-2004, 23:57
HF_HPE,

За таблиците си абсолютно прав. Ама аз гледах по простия и разбираем начин да го обясна. Човека ще дойде на среща на клуба и ще можеме да го разпитаме като хората , и най вече ти като тунинг специалиста на клуба :wink:

Дехер,

Нали се повози :D Трябва собственика да си я покара една седмица да каже тояно какво мисли.

За начало заради дизел от Еко (гръцките, не елко) и ще имаш полу чип. Аз днес сипах първо 8литра да вида и карах лекичко. След това още към 20тина литра и колата в момента върви като със чип.

Някои с бензин да пробва да каже как е????

V_G_Z
30-04-2004, 11:50
ee ama ti si lesen za 4ip tuning!!! forced induction nqma ni6to ob6to s natural aspirated :D poradi prostata pri4ina 4e si s prinuditelno pylnene i ottam s malko nastroiki lesno se wdiga mo6tnosta....no pri atmosferen dwiagtel ......warianta e wdigane na red line nad zawodsko i optimizirane
smesta na visoki oboroti+uveli4avane na izpr na zapalvaneto koeto ot svoq strana e svyrzano s po golqm razhod i iska visoko oktanov benz :wink:

Dexer
01-05-2004, 16:48
Petko, za Eko Petroleum li govorish? Az po princip zarejdam ot tjah, shtoto imam njakava karta za namalenija i vjarno, che kolata mi vurvi oK, sega sum slojil edna nafta, deto ne me kefi i naistina si ima znacxhenie, ti koga shte ja vkarvash tvoita za chipa?
I v kraina smetka kakvo e kazal bashtata na plamen, dovolen li e ot uprgrade-a?

KGB
02-05-2004, 06:36
НЕ ЕЛКО-петролиум...мани ги тия :evil:

Еко-Елда България...Сини букви на бял фон (надпис "ЕКО" не "elcko ili ecko")...Това е Хеленик Петролиум. Иначе казано гръцкия нефтохим. Горивата си ги карат от гръцко и са с евро стандарти, нефтохим са БДС от 72година.

Имат бензиностанций на бул. Сливница изхода към сърбия около 1км преди мото-пфое. На Околовръстното малко след бул. Цар Борис 3ти посока бояна. На 100метра от дигитал тунинг и на магистралата за пловдив. На около 30км от София преди Ихтиман. Сега сети ли си за кои ти говоря :wink: Може да има и на други места ама аз не ги знам...

Ела утре да се видим...че в момента е 5:35ам :oops: