PDA

View Full Version : горната помпа на съединитела ми тече



Venci
23-03-2005, 13:41
Разглобил сам почти цялата кола. Като извадих педалите заедно с оста и помпите установих че помпата на съединитела е текла :wc: отзад.Дали да я дам на някой ``майстор`` си да ми я ``направи ``или да си купя нова??? :wallbash: Звънях в Александър Ауто и ми казаха 47 пари. Притеснява ме че кофти се сваля ако пак протече.

Bobo
23-03-2005, 16:49
Дай да ти я направят :yes:

virusalfa
23-03-2005, 16:52
Най-добре е сам да си я направиш :yes:

Venci
23-03-2005, 17:23
Дай да ти я направят :yes:


Къде? Имам горчв опит! Предигодина давах спирачната помпа на 75-та да ми я прави Ицо-гумичката в павлово - ул. Будилник :cry: Сложих я, обезвъздуших. Постоя в гаража докато направя мотора няколко месеца и :wc: :wc: :wc: както покарам в лятото в топлото и поискам да спра - няма никой. Казвам си - Скапана спирачна течност.Източвам старата.Наливам нова. Обезвъздушавам отпред. Отзад - няма никой.Откачам тръбата от помпата един натиска педала - няма никакво налягане :shock: :shock: :sick; :mad: :furious: :craybaby; . Купих нова и всичко е ОК вече. Та проблема ми е не че тази помпа е много трудна за демонтж и ще стане мноо кофти ако :wc:

Bobo
23-03-2005, 17:37
Правят ги на много места аз знам едно ако искаш обади ми се ще ти кажа къде :wink:

Venci
23-03-2005, 18:09
Правят ги на много места аз знам едно ако искаш обади ми се ще ти кажа къде :wink:

на какво да ти се обадя?

Dexer
23-03-2005, 20:02
Има един сперачкаджия, Настев май беше - една пряка на Симеон, там всички го знаят, на мене ми прави една помпа гробница и я съживи стареца, още баца

Kefo
23-03-2005, 22:07
Нова да ти е чиста работата :yes:

75 2.0 turbo
24-03-2005, 00:59
Александур ауто !!!
ина4е :wallbash:

Koliotto
25-03-2005, 08:59
Ако помпата на съединителя на Жулиетата те е като на 75 - наистина е голям зор - на мен ми отне 1 ден сваляне и качване.
Та какво направих - болтовете които даржат помпата на съединителя вече не се навиват в самата помпа - отворите с резба на помпата кадето се навиват болтовете ги разпробих и заварих самите болтове за ламатината - сега вече не свалям целия корпус с педалите за да сваля помпата - на двата болта които сам заварил - се слага помпата - отворите и са разпробити така че да влизат болтовете и отвън си я стягам с гайки. така че вече помпата ми се сваля за 15мин и мога да експериментирам с гумички.Изглежда щураво но на 75-ца става - ела на Сандански и сте ти го покажа в действителност!

Venci
25-03-2005, 09:05
Ако помпата на съединителя на Жулиетата те е като на 75 - наистина е голям зор - на мен ми отне 1 ден сваляне и качване.
Та какво направих - болтовете които даржат помпата на съединителя вече не се навиват в самата помпа - отворите с резба на помпата кадето се навиват болтовете ги разпробих и заварих самите болтове за ламатината - сега вече не свалям целия корпус с педалите за да сваля помпата - на двата болта които сам заварил - се слага помпата - отворите и са разпробити така че да влизат болтовете и отвън си я стягам с гайки. така че вече помпата ми се сваля за 15мин и мога да експериментирам с гумички.Изглежда щураво но на 75-ца става - ела на Сандански и сте ти го покажа в действителност!

Това с заварените болтове сам го виждал и на още една Джулиета. Аз пътувам до Сандански през две седмици. Прати ми ако искаш ЛС с номера ти да се видим да си подардорим

Slide
23-03-2006, 10:34
трудно е свалянето на помпата и най добре е да се изкара с педалите, работи се по-спокойно. Аз пробвах само със смяна на гуми4ките но не кара дълго. Шлайфах цилиндъра нови гуми4ки хубава те4ност и няма ядове.

Venci
23-03-2006, 10:43
Приятелю, ти тази тема я извади от архива :lol: . Има една модификация веднъж като свалиш помпата и вече се преправя да не е трудно. Олеле къде ме върнааа. Бях забравил за тогава :lol: .

Slide
24-03-2006, 11:27
Аз на скоро го ядох пак :x и затова я подхванах. Иначе имах доста ядове с това. Две Алфи смених и двете го имаха тоя проблем.

virusalfa
24-03-2006, 11:42
веднъж като си разкачил всичко,направи помпата като на жигула-на шпилки,при следващ ремонт или смяна е много по-лесно :idea:

Slide
24-03-2006, 13:45
така е но нали трябва да ти светне навреме, а и всеки път си мисля че съм решил проблема глобално

75 2.0 turbo
24-03-2006, 21:15
така е но нали трябва да ти светне навреме, а и всеки път си мисля че съм решил проблема глобално
хем глобално хем с гуми4ки :?: :shock: аз на моита преди 5-6 години и смених помпата с нова :idea: и нямам проблеми 8)

Slide
27-03-2006, 12:31
новото си е ново спор няма, аз докато разбера че проблема е в цилиндъра а не в гумичките мина доста време

145
10-04-2006, 20:31
Обикновенно този дефект се появява при не навременна смяна на спирачната течност ,поради което отлагането от гумичките нараняват цилиндъра и самото бутало се износва. В повечето случай след като се износи горната помпа дефектира и долната за това своевременната смяна с нова е желателна дори и за двете,като се прочисти цялата система. В магазина на бул"Стамболийски" и ул "Одрин" продават и двете помпи на добра цена. Помпата се демонтира лесно с подходящи инструменти ,често се износва и щифта на педала ,което води до повишен луфт и помпата не е достатъчно ефективна. За това при Алфа 75 след '88г. ходът и действието е подпомогнато от специално устройство. Красимир Рангелов

Slide
12-04-2006, 09:19
Последният така наречен майстор, който ми я прави каза че голямо значение има и спирачната течност. Каза ми да я карам само с ДОТ 4 или със старите руски течности.