PDA

View Full Version : Тунинг на 145/146



The Sniper™
23-03-2005, 17:28
Ай сега разбирачите да ме светнат, кое може да се "пипне" по тези модели та да вървят повечко, реално не ненормални работи. И постиганли ли са някакви резултати.

Bobo
23-03-2005, 17:39
Ай сега неразбиращите да уточнят за кой модел говорим че книга не ни се пише :wow:

The Sniper™
23-03-2005, 18:29
:) ми няма значение, всеки който знае на кое , какво може да се направи да пише, то във фирума всички са с различни модели, предполагам за всеки може да е полезно :)

Dodo 155
23-03-2005, 19:04
Като за начало може да си полираш колекторите и да си сложиш спортен филтър :wink:
Бобо ще те насочи от къде да си го купиш :wink:

gigi
23-03-2005, 19:57
Като за начало може да си полираш колекторите и да си сложиш спортен филтър :wink:
Бобо ще те насочи от къде да си го купиш :wink:
С това освен звук друго надали ще се постигне, но пък в комбинация с още нещо ще е гот :lol:
Най евтино е да се смъкне главата мойта е така и съм доволен. Ако имаш повече парички слагаш и чип. Другите работи или са много скъпи и трудоемки или са хамалогии.

Dexer
23-03-2005, 19:59
gigi, колко прибавка са ти свалили от главата?
И къде са ти я правили, ако е било по твое време?

Цветан Атанасов Янакиев
23-03-2005, 20:13
може да се базикнеш с газоразпределителната диаграма , ама няма да ти работи добре на ниски , за сметка на това обаче на всоки обороти ще вурви кат "АЛФА" 8)

gigi
23-03-2005, 23:30
gigi, колко прибавка са ти свалили от главата?
И къде са ти я правили, ако е било по твое време?
Ами по мое време е, но не знам точно :oops: . Правих малко ремонтче във Ванто и им казах да я пилнат леко :lol: :lol: те от своя страна са я дали на външна фирма а коя е тя не знам :unsure: а за вървенето мисля че има добър резултат, може да питаш Бобо. Мисля че неговата има повече сила от чипа, но на мене ми струваше около150 лв да се припаснат клапани и отнемането на главата а чипа е :wallbash:

75 2.0 turbo
24-03-2005, 01:05
аз па моита съм си я бутал с мазни ръце и има голям резултат и хем не съм разбира4 :tongue: а резултата е :yes: ама наи добре е да си я умиеш твоита и да си я караш само :tongue:
п.с. не се захващаи с тая материя 4е не знаеш какво те 4ака :wallbash:

75 2.0 turbo
24-03-2005, 01:10
може да се базикнеш с газоразпределителната диаграма , ама няма да ти работи добре на ниски , за сметка на това обаче на всоки обороти ще вурви кат "АЛФА" 8)и какво според теб колега може да се бъзика в газорапределителната диаграма на 145/146 4е ми е любопитно??? аз ли4но съм пробвал да се бъзикам и не мисля 4е може да се постигне кои знае какво :yes: а и доста поумира на ниските мисля 4е дори не става за каране в натоварен градски режим :yes:а и по сериозните модели си имат вариатор които си се бъзика и не е нужно ти да се намесваш :wow: е малко потраква ама има цяр там за някои лев и спира да трака :tongue:

75 2.0 turbo
24-03-2005, 01:19
.....Правих малко ремонтче във Ванто и им казах да я пилнат леко аз пък си мисля 4е във ванто не са ти я пилнали защото всеки сервиз от техния ранг не би го направил :yes: защото след едно такова леко пилване после на БОБО и две ЕКУ-та да сложи не биха му помогнали :lol: аз съм му го доказал с моята бабка дето беше леко пилната и даваше по добри резултати от детелинката на 145 :yes: ако 4ете тая тема сам ще го каже
п.с. в заклю4ение ще кажа 4е никои сервиз не би посмял да пилва без клиента да е дошъл за това и освен това рея услуги не са по 150 лева ако не вярвате можете да попитате ЖОРКО за колко лева му го пилнаха пунтото в ТСУНАМИ

Цветан Атанасов Янакиев
24-03-2005, 06:38
75 2.0 turbo , не казваш нищо ново.Когато се пипа там винаги или е по мощна на ниски обороти или е по мощна на високи обороти.Не сум наясно с този модел , но доколкото знам това с разпределителния вар важи за всички 4тактови автомобили :yes:

gigi
24-03-2005, 11:17
.....Правих малко ремонтче във Ванто и им казах да я пилнат леко аз пък си мисля 4е във ванто не са ти я пилнали защото всеки сервиз от техния ранг не би го направил :yes: защото след едно такова леко пилване после на БОБО и две ЕКУ-та да сложи не биха му помогнали :lol: аз съм му го доказал с моята бабка дето беше леко пилната и даваше по добри резултати от детелинката на 145 :yes: ако 4ете тая тема сам ще го каже
п.с. в заклю4ение ще кажа 4е никои сервиз не би посмял да пилва без клиента да е дошъл за това и освен това рея услуги не са по 150 лева ако не вярвате можете да попитате ЖОРКО за колко лева му го пилнаха пунтото в ТСУНАМИ
Не си допрочел. Ванто я дадоха на някаква друга фирма заради тази операция. А за какво им е клиента след като съм казал какво искам и смятам че не им трябвам да виса там. Плюс това те се казаха че ако не стане добре е на моя отговорност. А тъй като правихме ремонт на една Ланча отнемането на главата и в международния гараж струваше точно 40 лв. :yes:

Bobo
24-03-2005, 11:58
.....Правих малко ремонтче във Ванто и им казах да я пилнат леко аз пък си мисля 4е във ванто не са ти я пилнали защото всеки сервиз от техния ранг не би го направил :yes: защото след едно такова леко пилване после на БОБО и две ЕКУ-та да сложи не биха му помогнали :lol: аз съм му го доказал с моята бабка дето беше леко пилната и даваше по добри резултати от детелинката на 145 :yes: ако 4ете тая тема сам ще го каже
п.с. в заклю4ение ще кажа 4е никои сервиз не би посмял да пилва без клиента да е дошъл за това и освен това рея услуги не са по 150 лева ако не вярвате можете да попитате ЖОРКО за колко лева му го пилнаха пунтото в ТСУНАМИ

Твойта кво ли не и беше пипал не се праи на луд :wow:
Тази на Гиги върви точно като за наполовина свалена глава :wink: