PDA

View Full Version : Застраховки: фирми, условия, трикове..



poznai
24-03-2005, 13:35
Отварям темата, понеже май си има разни тънкости при изплащане на щетите в различните фирми и всички си имат врътките за отказване да плащат щети, фирми много с различни проценти и т.н.
Споделете кои фирми ползвате вие, разни истории с разправии по застраховките, неща които не трябва да се казват при щета.. и умишлено нанасяне на такава, с цел да се смени вече стара част... Не е етично, но все пак, да поговорим по темата.

Dexer
24-03-2005, 13:44
Аз съм в ДЗИ втора година, не са ме преебавали досега, колата е застрахована срещу кражба в Булинс и няма ядове...

Доволен съм от тях, даже вчера бях там щото си счупих бронята в една дупка, ще я пръскат цялата.

Gogata
24-03-2005, 15:31
а за каското?как мислите заслужава ли си?Слушъл съм много неща от сорта,че ако не си направил каско ще те "принудят"да го направиш! :unsure: Дори познавам хора от София които си изпатиха по следния начин! :? Има ли полза от него по принцип и как стоят нещата горе-долу?Какъв е процентът от стойноста на оценката на колата,който се заплаща и като цяло заслужава ли си?

poznai
24-03-2005, 15:36
Аз бях във Витоша АД - 9%
ДЗИ е 7%
Армеец е 6,65% някъде
Левски Спартак е 5% :>

на първото ми платиха щетата за задния светлоотразител над номера на стойност 250 лв, същия ден в който си го купих от посочения от тях магазин.

Dodo 155
26-03-2005, 11:55
Значи и аз като Dexer съм в ДЗИ :yes:
От една страна имам познат там, от друга плащат добре и доста бързо :wink: а и % за коли над 10год. е добър :wink:
Първата година бях в БУЛИНС, ама много бавят щетите, а и за 1 халоген ми платиха 60лв. :( Добре, че има 2-ра употреба, че новият е около 100 :wink: Циганят се към по-старите коли :yes:

crashbg
11-04-2005, 11:14
Отварям темата, понеже май си има разни тънкости при изплащане на щетите...врътките за отказване да плащат щети, фирми много с различни проценти...неща които не трябва да се казват при щета.. и умишлено нанасяне на такава, с цел да се смени вече стара част... Не е етично, но все пак, да поговорим по темата.

Темата е много обширна. Има много трикове да измамиш застрахователя и да те измами той самия :tongue:

В CrashBG Форуми има такава тема, задайте въпросите си конкретно ТУК (http://213.137.51.131/crashbg/php/crashbg/forum/viewforum.php?f=7) и ще ви бъде отговорено. Нека съберем всичко по-темата на едно място :tongue:

MONI
11-04-2005, 11:59
Аз също съм в ДЗИ и съм застраховал доста хора там и за сега не е имало проблем, а сега са намалили тарифите.

Dodo 155
11-04-2005, 12:19
Аз също съм в ДЗИ и съм застраховал доста хора там и за сега не е имало проблем, а сега са намалили тарифите.
Ами какви са им новите тарифи :unsure:
Колеги пишете по-подробно, какви са условията, какви са %, кои компании са по-изгодни за нови или стари коли :wink: Нали за това е отворена темата :wink: Нека бъдем полезни на всички :D
Ако има застрахователи сред нас, което не се съмнявам, нека да споделят малко повече :yes: Да кажат какви отстъпки ще дават :tongue: Има си обаче правила в този форум за реклама, така че ги спазвайте :wink:

MONI
12-04-2005, 10:25
Това не е реклама просто знам какви са новите тарифни числа:
ДЗИ
до 3г. - 5,9%
над 3 до 10г. - 6,5%
над 10г. - 8,5%