PDA

View Full Version : Къде ви е монтирана лам-сондата?Мойта е след катализатора!!!



Above&Beyond
08-09-2007, 14:24
Алфата ми е 93г.Новия мотор с бобините и ламдата е след катализатора!На суперите къде е сложена?Питам понеже всички ми разправят че на 164 е много преди катализатора ама на мойта не е!Какъв ще е проблема ако махна катализатора и какво е решението за да не прецакам сондата,която най вероятно вече е прецакана!Ако сложа мека връзка 100% ли ще я изгори?Само резонатора ли е спасението :?: :!: :D

Boby
13-09-2007, 22:18
Твойта е някакво менте Алфа :D Има 2 вида сонди.Едната е с 2 букси и 4 кабела,другата е с една букса и 3 кабела.Тази с 3 е без подгряване.На всички който съм гледал е преди катализатора.Малко след генерацията.

Можеш да си направиш и самодиагностика,като дадеш контакт,натиснеш 5 пъти газ до дупка и гледаш колко пъти ще мига лампата за инжекциона на таблото.Но тъй като ти и лампа нямаш вече незнам как става. :roll:

Above&Beyond
13-09-2007, 22:41
Хаха,менте друг път!!! :D Бил съм в грешка нещо :shock: ,сондата ми е точно преди катализатора!Гледах че най вроятно са ми сменявани гърнетата понеже изглеждат като нови и си мислех да не са и сменили положението на сондата ама няма как да стане!Сондата ми е с 2 букси и 4 кабела!А за тая лампа на таблото и на мене ми е странно що не свети.

Iltcho
14-09-2007, 09:26
А за тая лампа на таблото и на мене ми е странно що не свети.

Що тряя свети бе? Свети ако имаш повреда. При мен също не свети. А за лабда-та - то за това кат запалиш тряя поработи малко и тогас да тръгнеш инак прекъсва - да подгрее сондата. Или поне на мен тъй ми го обясниха.

п.п. моята е същата кат твоята само че синя :wink:

Boby
14-09-2007, 10:06
Последно имаш ли въобще лампа на таблото или просто не свети? :)

Илчо,като дадеш контакт докато не запалиш двигателя лампата свети,докато при него и тогава не светела,та затова викаме че трябва да свети.
До сега не съм чувал да трябва да чакаш да подгрява сондата :shock: Направи си самодиагностиката и виж какво ще изпише.

virusalfa
14-09-2007, 10:32
Колегата да не се прави на тапир,а да си свали таблото и да си провери или смени лампата! :idea:

alfa_164
02-10-2007, 18:04
момчета доколкото знам лабдосондата трябва да е след катализатора/резонанса ако е махнат кат. ако се слойи преди тва температурата ше доиде по висока и компа се луйе .ако си е на мястото ше отцита реално и сичко е ток :винк:

alfaracer
03-10-2007, 00:05
Аз пък даже нямам ламда сонда, хм много интересно.А лампата за ижекциона с каква картинка е , май нямам и токова нещо. Защото това със самодиагностиката ми хареса, ама как ще стане.

virusalfa
03-10-2007, 10:19
Аз пък даже нямам ламда сонда, хм много интересно.А лампата за ижекциона с каква картинка е , май нямам и токова нещо. Защото това със самодиагностиката ми хареса, ама как ще стане.Някои нямат Л-сонди,имаме и случай с една 75 1,8 от 1992г,и тя е без Л-сонда :idea:

Boby
03-10-2007, 10:30
момчета доколкото знам лабдосондата трябва да е след катализатора/резонанса ако е махнат кат. ако се слойи преди тва температурата ше доиде по висока и компа се луйе .ако си е на мястото ше отцита реално и сичко е ток :винк:

OK, след катализатора,ама като се запуши после какво става с показанията на сондата? :!:

Boby
03-10-2007, 10:32
Аз пък даже нямам ламда сонда, хм много интересно.А лампата за ижекциона с каква картинка е , май нямам и токова нещо. Защото това със самодиагностиката ми хареса, ама как ще стане.

Свети дюза на таблото.А за диагностиката на твойта не знам дали става. :roll: Пробвай и ще разберем.

alfa_164
03-10-2007, 20:49
е ас български въпрос "като се запуши кжо става" ми кво да става смехяш го ако не ти се свидат 600лж, ако не резонанс и тва е :lol: :idea:

Boby
03-10-2007, 21:15
е ас български въпрос "като се запуши кжо става" ми кво да става смехяш го ако не ти се свидат 600лж, ако не резонанс и тва е :lol: :idea:

Я помисли малко преди да пишеш :!: :idea2: Като няма какво да ти пречисти изгорелите газове и сондата отчита високи стойност пак се пита в задачата: Какво става в ЕКУ-то и как ще върви колата :?:

П.П. оправи си правописа,че така не е работа. :wink: