PDA

View Full Version : Катализатора ми загрява, да го махам ли?



MONI
25-03-2005, 12:20
Днес ми вдигаха колата на стенд и един спец по гърнетата каза, че катализатора ми много загрява :furious: което значело, че или трябва нов или трябва заместител защото на около 90000км се сдухвал :rip: . Нов катал. бил скъп та той вика да слагам заместител за около 60лв които не прее*** ламбдата и да не ми дреме за екологията :whistle: пък и разхода на бензин щял да падне :clap: . Така както ми го обеснява бих го направил ама все пак ми се иска и мнението на другите Алфисти.

virusalfa
25-03-2005, 13:19
Колега,това дето ти предлага е просто гърне-резонатор,не е катализатор. :yes:

MONI
25-03-2005, 13:25
Е даде аз тва питам катализатор или само гърне???

virusalfa
25-03-2005, 13:58
е па язе нали тва ти кажах :tongue:

boian
25-03-2005, 21:15
Ами не знам дали е сдухан катализатора. Аз на Типо-то така се подведох и го махнах и после като го погледнах въобще не беше запушен. А наистина за да катализира трябва да достигне по-висока температура, нормално е да е горещ. Даже в книжката с инструкциите на колата пише да не се спира на трева, щото ще я подпали, нищо че има термошилд.Това се отнася май че повече за нов внос щото с нашия бензин може и дюзи да запушиш

01
25-03-2005, 22:59
Ами не знам дали е сдухан катализатора. Аз на Типо-то така се подведох и го махнах и после като го погледнах въобще не беше запушен. А наистина за да катализира трябва да достигне по-висока температура, нормално е да е горещ. Даже в книжката с инструкциите на колата пише да не се спира на трева, щото ще я подпали, нищо че има термошилд.Това се отнася май че повече за нов внос щото с нашия бензин може и дюзи да запушиш

Индикации за смяна на катализатор:
миризма да сероводород
игра на обороти при низки обороти.
Низка мощност и висок разход и.....

boian
26-03-2005, 00:49
А това че гасне като е студена може ли да е от катализатора, както и като отнема газта се чуват някакви детонации в гърнето,катализатора запушва ли се или изгаря? Питам защото проблема беше изчезнал след дълго каране 14часа извънградско преди месец а сега пак започна. Ходих на диагностика-ЕКУ-то и ламбда сондата са о.к.Като позагрее малко се оправя. Като е загряля не ми играят оборотите.За загуба на мощност не мога да преценя-отскоро я карам. Ама е на 160 000км

Dodo 155
26-03-2005, 00:59
Аз моя го махнах, понеже взе да мирише лошо :wazuup:
След това ми падна малко разхода, а и колата тръгна по-добре :wink:
Е, малко е по-шумна сега, ама пълно щастие няма :tongue:
Не е задължително да се запуши така, че да не виждаш през него :yes: Той може да се е скапал и да не изглежда запушен. Нашият бензин е "страхотен" и му действа перфектно :tongue:
Махни го по-добре :yes:, но да ти сложат резонатор на неговото място, а не тръба :wink:

01
26-03-2005, 07:23
А това че гасне като е студена може ли да е от катализатора, както и като отнема газта се чуват някакви детонации в гърнето,катализатора запушва ли се или изгаря? Питам защото проблема беше изчезнал след дълго каране 14часа извънградско преди месец а сега пак започна. Ходих на диагностика-ЕКУ-то и ламбда сондата са о.к.Като позагрее малко се оправя. Като е загряля не ми играят оборотите.За загуба на мощност не мога да преценя-отскоро я карам. Ама е на 160 000км

Детонациите едва ли са от катализатора.Таваковори за центровка и диагностика-имам и такъв сервиз ама е в Дружба 2.
Ама щом е на 160 хиляди, катализатора не ти е нужен вече.
Има някъкъв шанс да е задръстен и парчета катализатор да запушват средващото гърне, но не мога да го твърдя преди да се отвори .
Не искам да те убеждавам- сам реши.
Обади се като отиваш там.

boian
26-03-2005, 14:47
Ами на диагностиката нищо не показа,всичко е о.к.А катализатора ще го махна и ще сложа гърне за около 35-40лв. От Варна съм и малко далече ще ми дойде Дружба 2

MONI
28-03-2005, 10:20
Е даде те от сервиза ми предложиха да сложа резонатор - хубав за около 50-60лв. и при положение, че ще падне разхода и малко ще се качи мощността нямам нищо против. Вече го реших махам го! :thumb:

boian
30-03-2005, 18:54
Вечв го махнах. Само че не сложих резонатор, а ми избушиха керамиката и ми пъхаха една надупчена алуминизирана тръба в катализатора и пак го сложиха. 35лв. :D . Ще пиша за впечатления

01
03-04-2005, 22:53
Вечв го махнах. Само че не сложих резонатор, а ми избушиха керамиката и ми пъхаха една надупчена алуминизирана тръба в катализатора и пак го сложиха. 35лв. :D . Ще пиша за впечатления

Катализатора има остатъчна стойност.
В състояние съм да изкупувам катализаторите ви и така операцията по смяната на катализатора с алуминизирано гърте ще спадне. :lol: :lol: :lol:

Така че помислете преди да отивате на такава операция.Това може да става само с изрична уговорка от мен на л.с или през нашия форум:
http://www.emk-33.com/viewtopic.php?t=3403

scorch
11-04-2005, 20:46
Нормално е да махнеш катализатора. Аз лично не познавам човек в България, който да се е изръсил над 1000 лв за нов катализатор(особено при данъчния стимул). Ако са ти сложили само тръба, не е хубаво, трябва да има и вата, която да обира шума. Иначе ще ти бучи.

Относно обротите, не мисля че това е от катализатора. Не знам каква ти е колата. Аз по рано имах Ситроен ХМ 2.0 бензин и той имаше една джаджа на въздуховода, която отваря клапата при студен двигател и я затваря като загрее. При мен се беше скапала и правеше проблеми при палене и при работа при студен мотор. По-скоро търси нещо подобно, като евентуална причина.

virusalfa
11-04-2005, 20:51
В немско издание на Аутобилд(сигурно единственото печатно идание в Германия с качеството на нашия вестник Струма) съм виждал оферти за продажба на универсални катализатори за 99 евро ли беше,па марки ли :wallbash: отдавна беше,нашата школа вече немска преса не чете,само Дженте мотори,Аутомобилизмо,моточиклизмо,Куатроруоте и мого други от нашата кръвна група :tongue:

01
12-04-2005, 08:00
В немско издание на Аутобилд(сигурно единственото печатно идание в Германия с качеството на нашия вестник Струма) съм виждал оферти за продажба на универсални катализатори за 99 евро ли беше,па марки ли :wallbash: отдавна беше,нашата школа вече немска преса не чете,само Дженте мотори,Аутомобилизмо,моточиклизмо,Куатроруоте и мого други от нашата кръвна група :tongue:

Информирам те , че внасяме и продаваме универсални катализатори, а и не само такива.
Марката е БОЗАЛ, а цената доста по низка от посочената от теб.
Универсалните катализатори са около 100 лева.
Цената е такава, защото се минава на бартер.
Съвсем скоро- до 2 години, в България ще се произвеждат и сглобявят катализатори- това ще става в новопостроеното предприятие за ауспуси - КОСТИНБРОД до Кока колата.

Засег там се произвеждат само ауспуси,но въпроса стои само в намерението, защото елемента ще се внася.
Сега още няма пазар за катализатори.
За толкова години са продадени само стотина бройки.

MONI
12-04-2005, 08:46
А колко струват хубави резонатори с изкупуване на катализатора??

01
12-04-2005, 12:09
А колко струват хубави резонатори с изкупуване на катализатора??

Зависи какъв е катализатора.
Приеми го на цена 15 лева.
Но това става само слуд съгласуване от тук или чрез форума ни.
Пусни ми л.с
А монтажа и резонатора е около 45 лева.
Значи,като резултат, ще платиш 30 левчета.
Но пак да ти кажа, обади се тук на л.с или през нашия форум.

търтей
22-04-2005, 16:28
01
я кажи какви гърнета имаш за 155?

за 145 сигур също имате нали венета тва кара? :wink:

virusalfa
22-04-2005, 16:54
.....и за 164 ,ако може..... :unsure:

01
22-04-2005, 21:55
.....и за 164 ,ако може..... :unsure:

155 до 2000 кубика:
105 лева гърне /средно плюс задно_ с монтажа.

164 по малките двигатели- до 2000 кубика:
задно 75 лева с монтажа.
средно-105 лева с монтажа.

http://emk-33.com/viewforum.php?f=16&si ... dd1f320e0e (http://emk-33.com/viewforum.php?f=16&sid=bb72ba084f5485aaa28ba5dd1f320e0e)

търтей
22-04-2005, 23:33
155 до 2000 кубика:
105 лева гърне /средно плюс задно_ с монтажа.


интересува ме само средно без монтаж :D

01
23-04-2005, 07:36
155 до 2000 кубика:
105 лева гърне /средно плюс задно_ с монтажа.


интересува ме само средно без монтаж :D

Свали 10 лева за монтаж и демонтаж и ще получиш цената.
Понякога излизат спънки при монтажа.
Ако си толкова за десет лева, ща ти го монтирам без пари. :lol: :lol: :lol:
Не се занимавай с глупости, ако нямаш инструменти и не си вършил тази работа.
Това е препоръка...ама ти си знаеш.

Dodo 155
23-04-2005, 11:21
.....и за 164 ,ако може..... :unsure:

155 до 2000 кубика:
105 лева гърне /средно плюс задно_ с монтажа.

164 по малките двигатели- до 2000 кубика:
задно 75 лева с монтажа.
средно-105 лева с монтажа.

http://emk-33.com/viewforum.php?f=16&si ... dd1f320e0e (http://emk-33.com/viewforum.php?f=16&sid=bb72ba084f5485aaa28ba5dd1f320e0e)
Я кажи само за задно (че то ми остана за смяна и се е разръфало :lol: :lol: ) с монтаж, демонтаж, монтаж на моя накрайник (че ми е нов и хубав :tongue: ) с всичко колко ще ми излезе :unsure: Ама нека гърнето да е от хубавите, а не от тези дето прегарят за 1 год. :wink: :D
п.с. отстъпчица за членовете ще има ли :unsure: :?

Kostadin
23-04-2005, 16:09
164 по малките двигатели- до 2000 кубика:

алфа 164 под 2000 куб.см няма бе бате :wink:

01
23-04-2005, 18:57
.....и за 164 ,ако може..... :unsure:

155 до 2000 кубика:
105 лева гърне /средно плюс задно_ с монтажа.

164 по малките двигатели- до 2000 кубика:
задно 75 лева с монтажа.
средно-105 лева с монтажа.

http://emk-33.com/viewforum.php?f=16&si ... dd1f320e0e (http://emk-33.com/viewforum.php?f=16&sid=bb72ba084f5485aaa28ba5dd1f320e0e)
Я кажи само за задно (че то ми остана за смяна и се е разръфало :lol: :lol: ) с монтаж, демонтаж, монтаж на моя накрайник (че ми е нов и хубав :tongue: ) с всичко колко ще ми излезе :unsure: Ама нека гърнето да е от хубавите, а не от тези дето прегарят за 1 год. :wink: :D
п.с. отстъпчица за членовете ще има ли :unsure: :?

Имаме над 40 вида накрайници.
Избора е твой.
А колкото до смяната или премествонето на твоя накрайник на нов аспух и това не е проблем.
Тове е възможно.
Същото касае и ауспусите, защото понякога разполагаме с няколко аналога ауспуси за един и същ вид автомобил.
Така че най добре е да видиш за какво става въпрос и се ориентираш.
Няма проблем и за отстъпката.
Но явно е, организаторите на този форум нямат интерес да се срещнат с мен и да уточним нещата.
Между впрочем имам не само сервизи за ауспуси....
Сервизите не са на нивото на специалистите от "Александър Ауто", но за смяна на масла, амортисьори и за ежедневното техническо обслужване, това не е необходимо.
А относно гумите, ауспусите и други неща, тези специалисти са лаици- там сме ние.
Такива ми ти работи относно отстъпките.
Готов съм за разговор.
Ако има кой да разговаря от ваше име.

01
23-04-2005, 19:00
164 по малките двигатели- до 2000 кубика:

алфа 164 под 2000 куб.см няма бе бате :wink:

Вярно е, техническа грешка, която си хванал.
Прав си!
Но това е моя грешка, защото звънях за справката на наш колега и грешно съм записал информацията-в бързането не съм се замисял че мога да сбъркам.
Понякога се случва, нали? :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol: