PDA

View Full Version : Гумите на вашия автомобил



gigi
25-03-2005, 12:58
Мисля че няма такава тема в която всеки да сподели опита си с дадена марка гуми. От кой е доволен от кой не и защо. При всеки автомобил идва време да се обуе с хубави гуми затова мисля че ще е от полза за всички.
Аз съм много доволен за зимни от Викинг -който за цената си са просто идеални,и от Мишлен, но при тяхната цена оставаше и да са лоши. За летни не съм доволен от Марангони и от японските, много се хлъзгат или поне тия които аз карах. Континентал са с много добро сцепление не са много скъпи, но пък бързо се износват. в момента съм с едни Мишелин пилот на Алфата и не ме кефи защото на сухо няма нужното сцепление а иначе на мкро са добре.
Сега съм се насочил или към Вредещайн - за който чувам само добри неща или към Пирелли от който също бях доволен на старата ми кола.
И понеже ще купувам летни дайте някакъв съвет.

MONI
25-03-2005, 13:15
TOYO, TOYO, TOYO Proxes T1-R лично не съм ги тествал, но от доверен източник(човек които пътува много) ми гарантира за тях. Може да ги видиш в Радиал. В-обрани са и седят много добре на Алфа. Гледал в нета Алфи с такива.

shadow
25-03-2005, 13:16
аз карам за сега със пирели и съм доволен карах преди със континентал и наистина се търкат доста бързо вярно 4е ги връткам пове4ко на светофарите ама за 5 месеца станаха посредата идеално глатки :(

pth7712
25-03-2005, 17:00
Аз вече трета година съм с Marangoni. Досега не съм пукал гума, а зимните още са с около 5 mm грайфер. Е, време е да ги сменям...

Alfa User
25-03-2005, 17:28
Засега все още съм със зимни Dunlop - тези гуми ме прекараха през места, в които закъсаха коли с вериги и джипове 4х4, при това без чужда помощ... За летни засега не съм попадал на добри, но и аз си мисля за Toyo ...

ilia
25-03-2005, 23:46
аа няма спор МИ6ЕЛИН ПИЛОТ ИЛИ БРИДЖСТОУН ПОТЕНЦА това е моя избор а и напомпени с азот :whistle:

Gogata
26-03-2005, 00:37
Засега и ние сме мишелин/така е внесена от Италия/ :yes: ама за зимата определено ще трябва да се сменят!Нищо че зимата свърши..да попитам кои гуми са добри за зимата?

KGB
26-03-2005, 01:56
Няма най-добра гума...само едно мога да ви споделя, че на автосалона в Женева всичките спортни и суперспортни коли бяха само с Пирели..като почнем от ефтините Алфа и БМВ...та стигнем до Ферари, Пагани, Ламбо, Кйоненсиг които вдига 395км/ч...и стигнем до Макларен-Мерцедес СЛР на Брабус и Субарото на световния шампион Петер Солберг.

На мен следващите ми гуми ще са Пирели за летни...П Зеро най-вероятно.

За зимни в момента съм с Дънлоп ВинтерСпорт М3...от които сам страшно доволен

Kostadin
26-03-2005, 10:19
като купувах моита кола отпред беше с Мишлен Пилот които бяха доста запазени и все още ги търкалям отзад, а тогавашните задни гуми ми бяха Пирели Р5000 доста бяха износени и въпреки това ги карах 3-4месеца, със тях съм вдигал дори и 200км/ч и като ги свалих от джантата бях учуден от вътрешната страна на профила колко много цепки имаше ама големи дори в едната имаше и пирон и въпреки това се държеха много стабилно дори и със 200, та мисълта ми е че аз също потдържам тезата на KGB за Пирели :yes: а сега отпред съм със Гудиар NCT2 и да си кажа чесно горе долу бива може и по-добре, но общо взето съм доволен от тях към 20к съм им врътнал и има още бая хляб в тях.

Kostadin
26-03-2005, 10:33
а забравих да споделя и за зимните ми гуми те са TIGER WINTERA, втора зима карам стях и имат още много граифер впечатленията са ми, че са доста твърди, трудно се износват когато се кара на асфалт, но сцеплението им на сняг не е от най-доброто общо взето са зимни гуми за сиромах човек все пак размер 185/65/14 ми излезе 85лв. едната което влизаше в рамките на моя бюджет :wink:

Dodo 155
26-03-2005, 10:41
Аз съм с DEBICA Frigo зимни и съм доволен. Държат се много добре, а и то зимата няма къде да вдигаш големи скорости :yes: За парите си са много добри, иначе МИШЕЛИН за зимни са може би най-доброто :D
Летните са ми EUROTEC (френски). Карам ги от миналия сезон и съм много доволен. Много добре се държат на сухо, както и на мокро, пак са алтернатива :wink:
Но както KGB казва, ПИРЕЛИ си е ПИРЕЛИ :D

26-03-2005, 12:18
А какво ще кажете за Goodrich?Някои от вас има ли преки наблюдения т.е карал ли е с такива и кой модел бихте ми препоръчили?

stefi
26-03-2005, 21:20
въпрос към 01 търся мишелин пилот 195/50 R15 82V SX-GT трябва ми една гума нова ,че имам една която е на около 1000км ,та въпроса ми е продават ли се по една или най-малко две трябва да си купя гумата ми май е произведена 2000г.

01
26-03-2005, 23:45
БулАвто и PowerControl са официални сътрудници на клуба в областна на автомобилните гуми и те са единствените които имат право да ползват форума за не пряка или пряка реклама.

01, рекламиране на всякакви други фирми или ползването на този форум за облаги на трети лица не свързани с клуба или без разрешение от УС на клуба е абсолютно ЗАБРАНЕНО!!!

hf hpe
27-03-2005, 00:06
въпрос към 01 търся мишелин пилот 195/50 R15 82V SX-GT трябва ми една гума нова ,че имам една която е на около 1000км ,та въпроса ми е продават ли се по една или най-малко две трябва да си купя гумата ми май е произведена 2000г.
попитай във булавто или директно колегата Кирил Василев, за членове на клуба има специални отстъпки

Red Devil
29-03-2005, 17:45
Aз също бих препоръчал мишелин но тъй като в момента съм с 4 летни КUMHO трябва и тях да ги похваля защото онзи ден ми се наложи много рязко спиране на мокро и направо си слезнах да им се поклоня щот иначе трябваше да си закачм бронята пак:)))колкото до тръгването, то напрово е удоволствие:)))

virusalfa
29-03-2005, 19:00
DUNLOP SPORT SP 9000-за мен това е гумата :yes:

ilia
29-03-2005, 20:40
е тук за този гуми на дунлоп сум съгласен това е наи добрия избор поне за мен :wow:

Nikiboy
30-03-2005, 08:07
Зимно Барум Поларис 2, много добре ме возиха тази зима. Тихи и с отлично сцепление.

Mury
01-04-2005, 10:45
Японските гуми са истината :wink: :wink: :wink: TOYO KUMHO

valjo
01-04-2005, 10:48
Японските гуми са истината :wink: :wink: :wink: TOYO KUMHO

KUMHO са корейски :wink:

stefi
01-04-2005, 22:12
кажете в кой магазин има качествени секретни болтове на добра цена естествено :lol: че не ми се обикаля по магазините .така и така се отвори тема за джанти и гуми ама нали трябва да вземем мерки и за опазването им от айдуците :wink:

Dodo 155
01-04-2005, 22:37
Аз ползвам български. Продават се на всяка гумаджийница :wink:
Цената на 4-те болта е около 20лв. До сега не съм имал проблем с тях :yes: И предишната ми кола бе с такива. Важното на секрета е, че не се натяга като останалите болтове и не зверски :wink:
Има и немски по 60лв. комплекта, ама вършат същата работа. Секрета не е спирачка за айдуците, ама като си с лети джанти болта е навътре и нема пипане с чираците :tongue: :D

търтей
02-04-2005, 11:16
кажете в кой магазин има качествени секретни болтове на добра цена естествено :lol: че не ми се обикаля по магазините .така и така се отвори тема за джанти и гуми ама нали трябва да вземем мерки и за опазването им от айдуците :wink:

отиваш в кой да е магазин за лада и си зимаш руски по 7 лв са - пирфекни са 8)

tayfun
07-04-2005, 18:37
yokohama c drıve добра гума с добра цена

pth7712
08-04-2005, 08:59
Бе по-добро от Bridgestone няма за лятна гума.

Alfamaniak
08-04-2005, 11:38
Аз казвам Bridgestone Potenza RE720 като ги сложих все едно се качих на картинг няма мърдане НЕВЕРОЯТНИ СА!!!

pth7712
08-04-2005, 11:46
Същите 14-ки.
Тва за картинга е вярно. Който не вярва - да го кача да го повозя.
Направо гума на дзвер. Аз не вярвах, че някакви си гуми могат да
повлияят чак толкова на стабилността на колата. Но е факт. Няма ляво -няма дясно. накъдето завиеш- натам:)

Dodo 155
08-04-2005, 11:57
Същите 14-ки.
Тва за картинга е вярно. Който не вярва - да го кача да го повозя.
Направо гума на дзвер. Аз не вярвах, че някакви си гуми могат да
повлияят чак толкова на стабилността на колата. Но е факт. Няма ляво -няма дясно. накъдето завиеш- натам:)
Какво искаш да кажеш с това :unsure: То ако вземат да завиват на обратната посока става страшно :wow: :tongue:
Спор няма, че марковите гуми са по-добри от другите, ама и цената им е страхотна :wow:

gigi
08-04-2005, 12:31
Аз също си сложих Бриджстоун Потенца и мога да отбележа че са по добри от стария ми Мишелин пилот. Единствено не ми харесва че са по шумнички май ама важното е че држат яко. :D

MONI
08-04-2005, 13:28
Според спора е безмислен кои са по-добри защото на всяка голяма фирма за гуми топ модели им със сигурност са напълно конкуретни едни с други. Едно време на Ламборгини слагаха Мишелин MXX3 335/25/19 задни и т.н. или нещо от сорта, а КГБ писа че в Женева всичко е Бриджстоун на най-бързите автомобили. Мисля че има и голяма доза реклама като се има предвид, че Бриджстоун са в Ф1.

Kostadin
08-04-2005, 13:31
а КГБ писа че в Женева всичко е Бриджстоун на най-бързите автомобили.
не си прав, KGB написа че най-бързите коли на салона в Женева са с Пирели :wink:

MONI
08-04-2005, 13:41
а КГБ писа че в Женева всичко е Бриджстоун на най-бързите автомобили.
не си прав, KGB написа че най-бързите коли на салона в Женева са с Пирели :wink:

:oops: Грешката е в нашия предавател :lol: Пирели, Пирели ама аз ще си сложа TOYO щото съм будала и се съобразявам с цена и качество!!! :yes:

KGB
09-04-2005, 01:51
Aз от два дни съм с Фирестона който оргинално си идва с колата....супер боклук са тия гуми!!!

В БГ Пирели не са на почит...но всеки които заяви, че пирелито са боклуци го питам директно дали имат опит с тях...естествено няма...и като му спомене, че всяка спорта и супер спортна кола е с пирели на Женевския салон следва реплика ти да не си ходил та знаеш :lol:

Аз в момента усилено си търся гуми и джанти...17ки...и гумите ще са ми Пирели ако реша да си взема чисто нови джанти с гуми.

75 2.0 turbo
09-04-2005, 17:51
аз съм с пирелли п 7000 на алфето и маи съм доста доволен от тея гуми а на голфето съм с иокохама 4исто нови си ги сложих страшни са :yes:

umax
13-04-2005, 13:24
a FULDA?

MONI
13-04-2005, 14:20
a FULDA?
Имат някъв нов модел който бил доста добър - нови материали, посока, лява дясна и т.н.

alf
13-04-2005, 14:31
а МАЛАТЕСТА СУД ааа :lol: :lol: :lol:

Bobo
13-04-2005, 16:08
Само ВИДА СПОРТ има нов модел на който пише че и за западни коли става :lol: :lol: :lol:

poznai
14-04-2005, 13:29
Значи, аз понеже в момента нямам никви пари за харчене, пообиколих и си харесах 4 гуми good year от 2004-та година, без видими дефекти.
Като споделих на познати, казаха ми че съм бил луд да сложа такива гуми за предни, щял съм да се пребия някъде...
Мога ли да се притеснявам вече?
Пък другото лято ще взема нови...

MONI
18-04-2005, 10:23
[quote="moni_bul":3i7sz9ve] а КГБ писа че в Женева всичко е Бриджстоун на най-бързите автомобили.
не си прав, KGB написа че най-бързите коли на салона в Женева са с Пирели :wink:

:oops: Грешката е в нашия предавател :lol: Пирели, Пирели ама аз ще си сложа TOYO щото съм будала и се съобразявам с цена и качество!!! :yes:[/quote:3i7sz9ve]

Колеги моля за извинение. Все пак не си взех TOYO които струват 132лв. 195/50/15, а топмодела на KUMHO - ECSTA KU31 - (104лв) и искам да ви кажа, че съм направо дълбоко впечатлен :yes: :wow:. При натискане на спирачката до край - ABS почти не трябва, а на завой с газ излизам като по релси :wink:

Venci
18-04-2005, 13:40
Значи, аз понеже в момента нямам никви пари за харчене, пообиколих и си харесах 4 гуми good year от 2004-та година, без видими дефекти.
Като споделих на познати, казаха ми че съм бил луд да сложа такива гуми за предни, щял съм да се пребия някъде...
Мога ли да се притеснявам вече?
Пък другото лято ще взема нови...

Брат ми караше служебна МАЗДА 626 /последната преди МАЗДА 6/ . Беше с 4 нови Гуудиар едната гръмна с 120 на околовръстното при Камбаните после му отдържаха ремонта от заплатата беше към 3500-4000 лева.