PDA

View Full Version : Дебитомер за 2.0ТС



Ivo Skoklev
12-09-2007, 17:19
Колата беше в BOSH 2 дни,изчистиха и дюзите и сложиха тяхен дебитомер за да я пробвам дали ще припуква и глъхне,докато е студенаТази сутрин я запалих от първия път,т.е. с техния изчезна проблема с задавянето,тръгна си нормално,а ускорението беше по-плавно при преминаването на по горна предавка.Според тях на диагностиката е дало грешка на дебитомера.Продават ми го за 320лв с ДДС-не е ли евтино?Другото което ми направи впечетление е че сегашният ми няма нищо общо с техния,даже не пише BOSH на него.За различните кубатури еднакав ли е или за 1.8 е различен?Разхода ми със сегашния е 17.5/100 без клима,с малко напъване.За сменян оригинален въздушен филтър с конус не дават гаранция-нормално :roll:

joroalfa
12-09-2007, 17:36
ти ме уби с тоя разход,моята 2.0 на градско повече от 13-14 не е давала,извън 7-10 зависи..направо ме уби 17.5 и без клима...

proper
13-09-2007, 19:58
мойта тея дни ми даде 16, уж не я ръчках много....
а до последно 12-14 според зависи...

Ivo Skoklev
19-09-2007, 20:42
Според вас,ако дебитомерът е заминал,би трябвало да трупа гршки и да свети лампата на таблото,нали?Вадя си извод от това че като чистих дросела,дебитомера беше закачен на кабела си но беше на страни и не минаваше въздух през него.Светна лампата като грешка.После като закачих всичко обратно,и заработи нормално грешката се изчисти :wink:

netsurfer
19-09-2007, 22:57
Според вас,ако дебитомерът е заминал,би трябвало да трупа гршки и да свети лампата на таблото,нали?Вадя си извод от това че като чистих дросела,дебитомера беше закачен на кабела си но беше на страни и не минаваше въздух през него.Светна лампата като грешка.После като закачих всичко обратно,и заработи нормално грешката се изчисти :wink:
мне, не дава грешка, той си работи но не както трябва ....
има й разни от ибей за по 150 лева, аз съм с такъв ...

proper
19-09-2007, 23:35
на мен ми правеше грешка, дигна разхода, не вървеше на високите!!!! (дупка се едно) и се оказа че имам цепчица на въдуховода..... омотах го (докато си направя нов при Драго съм решил от тръба алум) и се оправи всичко и лети....

aya
19-10-2007, 14:15
Здравейте, оказа се май, че и при мен има същия проблем :( . Според майстора е дебитомер, но искам да ви питам какви точно са симптомите за това? При мен определно разхода е много висок (за сега към 16/100- без клима), честно казано мирише много като на неизгорял бензин от ауспуха и преминаването на предавките никак не е плавно (попредърпва малко) и преди да вдигне градусите оборотите започват да играят много :? ....между 200-1000.. :shock: Предарително Ви благодаря за отговорите!

slav40
19-10-2007, 14:26
Здравейте, оказа се май, че и при мен има същия проблем :( . Според майстора е дебитомер, но искам да ви питам какви точно са симптомите за това? При мен определно разхода е много висок (за сега към 16/100- без клима), честно казано мирише много като на неизгорял бензин от ауспуха и преминаването на предавките никак не е плавно (попредърпва малко) и преди да вдигне градусите оборотите започват да играят много :? ....между 200-1000.. :shock: Предарително Ви благодаря за отговорите!

Идеи за какво очакваш!?!?!? По принцип трябва да се знае модела на колата,за да се даде обективно мнение! Година,ДВГ, ............!?!?!?

aya
19-10-2007, 14:33
ооопс!!! сори! Още не съм създала одписа си и все не ми остава да кача снимките :( Количката е GTV 2.0/16v 1997г. :!:
Предположенията са за дебитомер... :?

slav40
19-10-2007, 14:39
Не е от дебитомера проблема с разхода! Той оказва влияние за вървежа ,но за разхода ............. по-вероятно е да спадне с развален дебитомер :?
Други симптоми: ламбда сонда,......... свещи ...........!

aya
19-10-2007, 14:45
уж казаха, че свещите и ламбда сондата са о.к...ако въобще проблема е в дебитомера..какви са проблемите, които се получават :?

joroalfa
19-10-2007, 19:32
уж казаха, че свещите и ламбда сондата са о.к...ако въобще проблема е в дебитомера..какви са проблемите, които се получават :?

Ами AYA ,като ти давах моето GTV не го взе(ако си същата де-на Петрол на Чайка,трябваше да го покараш тогава да усетиш разликата..),нямаше никакави такива проблеми и си беше технич.идеално,сега му се радват някъде в Търговище.Но както и да е,пожелавам ти да си стегнеш колата без ядове и да и се радваш много ,защото е супер модел

aya
22-10-2007, 11:55
Ееееех Жоро...как можа да харизаш тази хубавица в Търговище!! А на мен не ми се сарди..взех си алфа- спортна генерация, абе нажижана отвсякъде :) Инае доста време щеше да отиде...Надявам се отново да караш алфа и може да се видим на форума някоя от неделите :wink:

joroalfa
22-10-2007, 16:56
e пусни една снимка на колата де..да не е една тъмно синя,че такава съм засичал наскоро..абе като те усетих каква си претенциозна..тази трябва да е наистина мноого барната :)

aya
22-10-2007, 17:05
ха ха хаа :D :D :D не знаех, че изглеждам на такава :D утре ще кача малко снимки- дано да ти хареса, че да ми простиш :D

proper
22-10-2007, 17:59
ха ха хаа :D :D :D не знаех, че изглеждам на такава :D утре ще кача малко снимки- дано да ти хареса, че да ми простиш :D

Пусни направо в темата "Галерия/Гараж" така ще е нагледно, както и всички други могат там да си сложат, да се знаем :):)

glavnia
23-10-2007, 13:56
Дебитомер за нашите коли мога да намеря на всеки с-у 150 лв. с гаранция!

proper
23-10-2007, 14:18
а какво производство е? произход? Бях чувал за някакви чешки...
И дали е наистина за нашите модели или просто е съвместим?
Колко е гаранцията колега?

Сорри за многото въпроси, но е интересна офертата!

Цената иначе е доста добра.

Mury
23-10-2007, 20:28
Дебитомер за нашите коли мога да намеря на всеки с-у 150 лв. с гаранция!

И аз се интересувам сериозно,ма за стария мотор/150 к.с./ :?: :?: :?:

glavnia
24-10-2007, 22:16
Да кажа честно и аз не се поинересувах, ма утре ще кажа всичко.

Mury
25-10-2007, 15:34
Да кажа честно и аз не се поинересувах, ма утре ще кажа всичко.

чакаме :twisted:

aya
29-10-2007, 09:47
e пусни една снимка на колата де..да не е една тъмно синя,че такава съм засичал наскоро..абе като те усетих каква си претенциозна..тази трябва да е наистина мноого барната :)

Най-накрая...сложила съм снимки в горната тема- гараж..дано да ти хареса :D

Mury
29-10-2007, 18:46
Аз вече си купих дебитомер Бош оригинален срещу 500 лв. :twisted: :wink: :oops:

proper
29-10-2007, 22:45
Аз вече си купих дебитомер Бош оригинален срещу 500 лв. :twisted: :wink: :oops:

шо речиии?????? 500 квоооо?? баси ....... басии...
Да ти е честит. Дай боже да се изплати с вървеж и икономия! :)

П.С. колега още чакаме инфото за другите....от тия дето не са 500 :):)

Bobo
29-10-2007, 23:11
Аз вече си купих дебитомер Бош оригинален срещу 500 лв. :twisted: :wink: :oops:

шо речиии?????? 500 квоооо?? баси ....... басии...
Да ти е честит. Дай боже да се изплати с вървеж и икономия! :)

П.С. колега още чакаме инфото за другите....от тия дето не са 500 :):)

Споко за неговата кола по принцип са 600+++ :wink: Така че даже требе да почерпи :wink:

proper
29-10-2007, 23:20
Аз вече си купих дебитомер Бош оригинален срещу 500 лв. :twisted: :wink: :oops:

шо речиии?????? 500 квоооо?? баси ....... басии...
Да ти е честит. Дай боже да се изплати с вървеж и икономия! :)

П.С. колега още чакаме инфото за другите....от тия дето не са 500 :):)

Споко за неговата кола по принцип са 600+++ :wink: Така че даже требе да почерпи :wink:

Еееее успокои ме много. Наистина си е далавера :):):):):)
Баси дебитомерите баси....

Bobo
29-10-2007, 23:22
Аз вече си купих дебитомер Бош оригинален срещу 500 лв. :twisted: :wink: :oops:

шо речиии?????? 500 квоооо?? баси ....... басии...
Да ти е честит. Дай боже да се изплати с вървеж и икономия! :)

П.С. колега още чакаме инфото за другите....от тия дето не са 500 :):)

Споко за неговата кола по принцип са 600+++ :wink: Така че даже требе да почерпи :wink:

Еееее успокои ме много. Наистина си е далавера :):):):):)
Баси дебитомерите баси....

Е така е ама старите по 500лв карат по 200 000км а вашите по 70 000 :wink: Така че хич незнам на кво се кефиш :lol: :lol: :lol: :lol:

proper
29-10-2007, 23:25
Аз вече си купих дебитомер Бош оригинален срещу 500 лв. :twisted: :wink: :oops:

шо речиии?????? 500 квоооо?? баси ....... басии...
Да ти е честит. Дай боже да се изплати с вървеж и икономия! :)

П.С. колега още чакаме инфото за другите....от тия дето не са 500 :):)

Споко за неговата кола по принцип са 600+++ :wink: Така че даже требе да почерпи :wink:

Еееее успокои ме много. Наистина си е далавера :):):):):)
Баси дебитомерите баси....

Е така е ама старите по 500лв карат по 200 000км а вашите по 70 000 :wink: Така че хич незнам на кво се кефиш :lol: :lol: :lol: :lol:

Ич не се кефя, а ми се ривееее :(
Че ако след свещите не се оправи разхода....дебитомер ще е...:(

aya
30-10-2007, 14:26
Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Mury
30-10-2007, 20:38
Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

proper
30-10-2007, 20:43
Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Mury
30-10-2007, 20:49
Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Незнам,за първи път чувам :wink: :wink:

proper
30-10-2007, 21:43
Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Незнам,за първи път чувам :wink: :wink:

Ми Вальо ми каза (дано не се лъжа) че за нашите са толкова, а и преди това и някой друг ми беше казвал за пак толкова някъде като цена...
А на Вальо май и по-ефтин излезе, но той има разлика май...

Mury
31-10-2007, 15:50
Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Незнам,за първи път чувам :wink: :wink:

Ми Вальо ми каза (дано не се лъжа) че за нашите са толкова, а и преди това и някой друг ми беше казвал за пак толкова някъде като цена...
А на Вальо май и по-ефтин излезе, но той има разлика май...

Има разлика,вашия е с 5 крачета,а моя с 4 :idea: :idea: и в София може да се намери вашия на тази цена около 400 лв. :wink: :wink:

Bobo
01-11-2007, 23:52
[quote="aya":3ldjnsq5]Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Незнам,за първи път чувам :wink: :wink:

Ми Вальо ми каза (дано не се лъжа) че за нашите са толкова, а и преди това и някой друг ми беше казвал за пак толкова някъде като цена...
А на Вальо май и по-ефтин излезе, но той има разлика май...

Има разлика,вашия е с 5 крачета,а моя с 4 :idea: :idea: и в София може да се намери вашия на тази цена около 400 лв. :wink: :wink:[/quote:3ldjnsq5] :waving: на 270 лв го продавам аз :lol:

Mury
02-11-2007, 14:28
[quote="Mury":287a54yv][quote="aya":287a54yv]Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Незнам,за първи път чувам :wink: :wink:

Ми Вальо ми каза (дано не се лъжа) че за нашите са толкова, а и преди това и някой друг ми беше казвал за пак толкова някъде като цена...
А на Вальо май и по-ефтин излезе, но той има разлика май...

Има разлика,вашия е с 5 крачета,а моя с 4 :idea: :idea: и в София може да се намери вашия на тази цена около 400 лв. :wink: :wink:[/quote:287a54yv] :waving: на 270 лв го продавам аз :lol:[/quote:287a54yv]

Килеш :twisted: :twisted: :twisted:

proper
02-11-2007, 16:27
[quote="proper":3q6t9m9m][quote="Mury":3q6t9m9m][quote="aya":3q6t9m9m]Вие пак се радвайте, че в София цените все пак са малко по-тънки. Тук ми предложиха бош=630лв... :shock:

Той в магазина си е толкова даже и повече :idea: :idea: просто аз го взех от човек за тези пари :idea:

В Гърция не излизат ли около 200 евро някъде имам спомен??? без отстъпки от магазина...

Незнам,за първи път чувам :wink: :wink:

Ми Вальо ми каза (дано не се лъжа) че за нашите са толкова, а и преди това и някой друг ми беше казвал за пак толкова някъде като цена...
А на Вальо май и по-ефтин излезе, но той има разлика май...

Има разлика,вашия е с 5 крачета,а моя с 4 :idea: :idea: и в София може да се намери вашия на тази цена около 400 лв. :wink: :wink:[/quote:3q6t9m9m] :waving: на 270 лв го продавам аз :lol:[/quote:3q6t9m9m]

Килеш :twisted: :twisted: :twisted:[/quote:3q6t9m9m]

Хахаха що бе? :):) Глей ква хубава цена каза Бобо....дай боже се така!!!!

kalvach
06-11-2007, 21:46
Някой има ли представа кви са тия които се предлагат за 235 лв. в александър ауто? Уж ми казаха че са оригинални.

kalvach
16-11-2007, 12:15
Миналия ден купих дебитомер Бош от Александър ауто за 235 лв.

proper
16-11-2007, 12:17
Миналия ден купих дебитомер Бош от Александър ауто за 235 лв.

Верно ли??? това е супер цена направо..... а сложи ли го? и как се държи колата?

kalvach
17-11-2007, 13:33
Много по добре е. Туи раздрусване по време на смяна на скорости вече го няма но все още имам проблеми с оборотите на свободен ход.
Последно ми казаха че е от датчика които мери температурата на охлаждащата течност, щото компа показва че е заминал.
А за дебитомера, проверете в Алексадър ауто в Благоевград, щото в София го нямаха в наличност. Моя е с парт номер 46541253 и с Бош номер завършващ на 019. Да се надяваме че и вашия е същия :D

proper
17-11-2007, 23:50
Много по добре е. Туи раздрусване по време на смяна на скорости вече го няма но все още имам проблеми с оборотите на свободен ход.
Последно ми казаха че е от датчика които мери температурата на охлаждащата течност, щото компа показва че е заминал.
А за дебитомера, проверете в Алексадър ауто в Благоевград, щото в София го нямаха в наличност. Моя е с парт номер 46541253 и с Бош номер завършващ на 019. Да се надяваме че и вашия е същия :D

Мерси колега за инфото. Същия би трябвало да е, защото виждам и ти си с моя тип двигател 155 коня....