PDA

View Full Version : Подгряване на стъклата



Ivo Skoklev
19-09-2007, 21:39
Проблема е следния:Не ми работи подгряването на стъклата.Леглото на бушонът на централното е разтопен,щото дава някъде на късо и сутрин като я отключа,тя сама си се заключва.Та този на подгряването е съседния,и явно и той е пострадал.Интересното е че и огледалата не подгряват,следователно причината е преди тях,т.е. след бушоните.
Някой сблъсквал ли се е с такъв интересен проблем?

proper
20-09-2007, 00:32
Аз не.. А кои стъкла подгрява при тебе...задното ли?
Аз поради липса на такова нямам..
Но стъклата на огледалата да.
А ако сама се заключва колата може да има проблем в палчетата на вратите (тези които движат нагоре надолу при заключване) или нящо да опира някъде. При мене беше така понеже са ми неоригинални лъскави някви (гадни) и някой ги беше на**бал надолу без да видя и така правеше.....заключ..отключ...
Но може и чисто по токове да е...... интересно ми е какво е?!?!

Ivo Skoklev
20-09-2007, 10:16
Ще разберем като я закарам на ел-техник и проследи къде е късото,но аз предполагам че ако не е зад бушоните е на гуменото уплатнение на шофьорската врата,поне там най-често се прекъсват от отварянето на вратата

Mir0
17-10-2007, 10:18
странно но по някога и на мен ми се е случвало да отключва и заключва и май, е от палците защото след това заяжде дясната врата и трябваше да повдигна палеца ръчно оште малко за да щтракне и да се отвори вратата... иначе наи добре я закарай на елл доктор да е преслуша :) успех братле...

b_angelov
16-01-2008, 08:55
Мда, и аз имам същия проблем с моята, но на вратата на пасажера. Като отключа нея с ключа шофьорската се отключва нормално, а пасажерската - отключ-заключ-отключ-заключ. Дори и като я отворя, докато е отключена за кратко тя си продължава отключ-заключ-отключ-заключ.... :shock:

leshoiad
16-01-2008, 09:16
По принцип оттключ-заключ (бахти как го написах моля да се отбележи нова дума ;) ) се получава при незатваряне на врата плътно. Тва е при всички автомобили с централно и при БМВ-то ми се е случвало и пи Алфата ми се е случвало. Причината при GTV-то обикновенно е при нерегулирни стъкла, защото подпират и не позволяват на врата да се затвори плътно. Писал съм по темата с регулирането елемнтарно е и всеки може сам да си го направи. Друг е въпроса какво става при бушоните. Мдааа според мен причините мокат да бъдат две. Първо-несъответствие на ампеража на сложения бушон с този които трябва да бъде ( което е по-малко вероятно и по-кофти за цялата система). И второ което ми се струва и по вероятно за обгорялото и разтопеното нестабилна връзка на предпазителя с блока. Можеш преди да започнеш да ходиш при майстоори да направиш седното - в Аутодата (програмата) има схема на блока с предпазителите, погледни там на кое легълце какъв предпазител се полага, смени изгорелите и обгорелите, хубаво ги натисни да прилепнат здраво, дори можеш да подпреш езичетата в бока за да се създаде по надеждна връзка, покарай така виж какъв ще е резултата и после отиди на майстор. Но без схема на разположението на предпазителите на блока не отивай! Тва е моя свет.

b_angelov
17-01-2008, 15:27
Колега leshoiad, може ли да ми дадеш линк към писаното от теб за регулирането на прозорците, че немога да намеря нищо в търсачката... :cry:

leshoiad
17-01-2008, 16:49
чакай да потърся, ето:
- Ако е само само за реглажа, значи сваляш кората, вдясно и вляво от двете страни от горе имаш две гайки, на самата врата, сваляш малко стъклото надолу, и точно тези гайки ти държат ограничителите на стъклото. Нама да ти обяснявам на какъв принцип е механизма. Засичаш къде са ти били гайките, развиваш ги леко и ги натискаш пак леко надолу. Затягаш, притвряш леко, ако не е напаснато повтаряш пак същата процедура. Имай предвид че съвсем леко преместване надолу или нагоре на ограничителите, оказва голямо влияние на положението на стъклото. Това е цялата философия, не е трудно нерви да имаш!!!!

leshoiad
17-01-2008, 19:19
Добре е като свалиш кората и направиш реглажа, профилактично да притегнеш всички винтове, веднга ще усетиш рзликата. Тропане, скърцане и т.н. всичко спира при движени. Айде късмет!

b_angelov
17-01-2008, 19:37
Благодаря за изчерпателното инфо, колега! :D

b_angelov
18-01-2008, 12:04
Голям резил, колега leshoiad, още на първата стъпка немога да се оправя, развих всички болчета където видях, но кората неще да се махне, има ли някакъв трик, или скрити болчета под подлакътниците. Ако има - как се махат те, аз пробвах, но неможах

b_angelov
18-01-2008, 13:46
А, стана, Благодаря много на leshoiad за жокера "обади се на приятел" :)

leshoiad
18-01-2008, 18:23
Пак заповядай приятелю, малко студен бях днес като се обади щото ме скосиха в казармата ама..................... ;)

b_angelov
18-01-2008, 23:50
Казарма? Е, поне ще спим спокойно като знаем, че сериозни хора ни пазят :)

Иначе стъкалцата си ги напаснах перфектно! Мерси още веднъж за информацията!