PDA

View Full Version : Как може да се вдигнат конските сили на 145 1.4 TS



MONI
28-03-2005, 14:34
Имам желание да вдигна конските сили на моята хубавица, но не зная как :wallbash: . Като за начало ще махна катализатора мислех и за чип, но прочетох в някоя тема, че няма да има ефект. Има ли изобщо някъв вариант в рамките на възможното и приемливите цени. На 103 к.с. ми стига да ги докарам до 120 примерно и от 0-100 да е под 10сек :wow: . Какво мислите по този въпрос.

ShoxXx
28-03-2005, 14:43
Обще взето зависи главно от средствата, които желаеш да заделиш за да извадиш коне от мотора.
Като за начало за не много пари можеш да си махнеш катализатора, да си купиш спортен филтър с Cold Air Intake и да ти изпилят малко главата.
Чипът ти ще вдигна 13 конски сили, но само с него не можеш да паднеш под 10сек. Ако ги направиш тези неща ще ти излезе 1000 или малко над 1000лв (зависи кое каква мара е и къде ще ти го правят) и колата тогава трябва да е под 10сек, ако всичко друго й е изправно все пак.

MONI
28-03-2005, 15:04
Благодаря за информацията ама може ли малко по конкретно. Колко струват филтъра и също така чипът и съответно с тези двете работи ще падне ли под 10.

А какво означава 1.4 MPI (две задни скорости).

ShoxXx
28-03-2005, 15:25
При Digital Tuning чипа за твоята кола струва 778лв с ДДС и вдига конете до 115 конски сили при 6410 об/минута. За повече информация можеш да разгледаш каталога на www.digitaltuning.bg (http://www.digitaltuning.bg)
Ако си купуваш филтър, то ти препоръчвам да не е турски, ами нещо по сериозно от класа на K&N. Спортен филтър K&N за кутия е около 120лв и се слага в кутията на мястото на стария. Конусовиден филтър K&N струва по-малко пари, но с тръбите към самия конус ще излезе малко 120лв.
Да си пилнеш главата според мен си струва...макар че знам коли с положителен ефект и без никакъв ефект след смъкването на главата.
1.4 MPI значи 1400cc Multy Point Injection или многоточкова инжекция. Двете задни скорости са за удобство при паркиране с високи скорости. :wink:

virusalfa
28-03-2005, 15:51
Като се направи ремонт :lol: :lol: имам предвид,че тук тия коли се докарват с почти използван моторесурс

MONI
29-03-2005, 07:50
Добре значи ако 1 пилна главата, 2 спортен филтер K&N и 3 махна катализатора и сложа резонатор - какъв ще е резултата с моята хубавица??? Кат. го махам другата седмица и малко по-нататък слагам и другите работи, че си чакам джантите - гуми(около 1000лв.) и т.н., но ще ги направя тези неща за това питам дали си заслужават.

Nasko_77
30-01-2007, 05:17
Тая тема и мен много ме вълнува. Моля ви давайте още мнения въпреки, че гледам доста стара е :gruebel:

Crusader
30-01-2007, 08:21
А бе я зарежете тва с издуването на 1.4, далеч по лесно и ефтино е да продадете вашите коли /въпреки че алфа не ес продава лесно/ и да доплатите по 1000+ и да се оборудвате с 1.8, 2.0 ДВГ, па гледам вече има Ti на 4900 в мобиле-то /не се знае колко е читава обаче/

ne0
30-01-2007, 10:29
БАТКИ, без чип мое си челосвате главите до уте, и най-много да ви рУдЪт колите. Тая кола и требват обороти, без чип само ще си чупиш колата...

Демек купете си по-голям двигател ( с кола де ) :)

Nasko_77
30-01-2007, 14:42
Мен спецялно ме интересува как мога да ги вдигна МАЛКО, до толкова до колкото няма да е вредно за мотора. Нямам в предвид някакво изнасилване на двигателчето което ще му е много и ще роди после. Ако има токова леко вдигане ми кавете. Ако пък не. Ок, няма да си я развалям. Иначе за това сте много прави, че най-добре е да си взема по-мощна. Но работата е там, че тази ми е съвсем съвсем нова и не съм и се нарадвал още. Мисля, че поне година-две а може и три, ще си я карам. За това попитах.

Mury
30-01-2007, 16:35
Ако се изрови още една тема на 2 години :evil: :evil: :evil: ще има :laser: :lsabre:

Nasko_77
30-01-2007, 16:44
Ако се изрови още една тема на 2 години :evil: :evil: :evil: ще има :laser: :lsabre: Ок. Щом смяташ, че е по-добре да я отвория същата като нова... няма проблем. Намрази ли ме вече :?:

Nasko_77
30-01-2007, 16:50
Или да направим така... там кадето ти си админ. да не пиша. Щом толкова ми се дразниш. Ама то щото тука нали форум и аз за това.

Mury
30-01-2007, 17:23
Нямам нищо против тебе пич просто не е нормално да се пише по теми на които последното мнение е отпреди 2 години,просто хората отдавна са забравили за какво става въпрос и за какво са питали и какво са искали да направят и т.н. :wink: :wink:

П.С.Ае със здраве и мир :wink:ийииии аз съм модератор а не админ :wink: /те имат други фукций/

Nasko_77
30-01-2007, 17:30
Ок. Значи няма нищо лошо предполагам, след време пак да я коментираме като я отвория като нова. месец-два може би.

ne0
30-01-2007, 17:32
Ко ша коментираш то квот е казано, няма смисъл да се повтаря. Ок?! :винк:
Мисля че си разбрал ко да праиш с колата.

Mury
30-01-2007, 17:35
Ок. Значи няма нищо лошо предполагам, след време пак да я коментираме като я отвория като нова. месец-два може би.

Както казва Нео нещата са казани и е ясно че неможе да се иска много от този мотор :idea: просто той не подлежи на някакъв страшен тунинг :wink:

П.С.Един съвет направи като мен продай си колата и си купи такава с голям мотор :wink:

Nasko_77
30-01-2007, 17:46
Ок. Ок. Ясно. Тука новите трябва трябва да си кютаме и да не питаме много-много. Това го разбрах. Само дето не виждам какво ново може да изгрее под слънцето, че за него да се попита. Аз вече много изчетох от този форум и видях, че всичко се е коментирало вече. Има обаче едно такова положение, че за две години хората вече са натрупали доста по-голям опит и знание и могат да бъдат още по-полезни със саветите си. Другото което забелязох е, че не беше заключена темата. За това и писах. Очаквах да сте по-приветливи и гостоприемни. Ок. извинявам се, че ви изнервих за което.

Nasko_77
30-01-2007, 17:49
Ок. Значи няма нищо лошо предполагам, след време пак да я коментираме като я отвория като нова. месец-два може би.

Както казва Нео нещата са казани и е ясно че неможе да се иска много от този мотор :idea: просто той не подлежи на някакъв страшен тунинг :wink:

П.С.Един съвет направи като мен продай си колата и си купи такава с голям мотор :wink: Ок. Благодария все пак. Забравям я тази идея.

ne0
30-01-2007, 17:56
Брат много на сериозно се взе, и аз бях така. Ма ти казахме как да си вдигнеш мощността. Ама от опит знам че наливането на пари в малолитавка е кофти. А тоята е най-кофти. Горе сме ти описали какво да направиш

Nasko_77
30-01-2007, 18:12
Брат много на сериозно се взе, и аз бях така. Ма ти казахме как да си вдигнеш мощността. Ама от опит знам че наливането на пари в малолитавка е кофти. А тоята е най-кофти. Горе сме ти описали какво да направиш Ок. зарязвам я тази идея. Ще си карам кротко. Другите с право ще ме подценяват по светофарите в града евентуално и това е. :wink: Не че съм очаквал някаква супер бегачка да е, но просто така. За малко самочувствие просто. Значи и на над другите малолитражки ще се премиря да си ме "късат" и готово. Мерси все пак за вниманието.

ne0
30-01-2007, 18:22
Наиш ко запознай се със Зое23, и ще ти мине...
Пък колата ти е супер. И аз исках 2000 кубика ма не ми стигат парите.. И се радвам на 1.6. А с твоя двигател бая голфари 115 коня мое отнесеш.....

Nasko_77
30-01-2007, 18:38
Наиш ко запознай се със Зое23, и ще ти мине...
Пък колата ти е супер. И аз исках 2000 кубика ма не ми стигат парите.. И се радвам на 1.6. А с твоя двигател бая голфари 115 коня мое отнесеш..... Ами ето това исках да чуя бе НЕО. От по-горното разбрах, че едвали не срещу други 1.4 нямам много шансове като се има в предвид, че 145-ците са с бая тежки купета. Е това ме беше притеснило а ти направо ми го каза в прав текст одеве по-горе. Трябваше да имаш на в предвид, че говоря за това да и ги вдигна с поне МАЛКО и да не се плаша от други 1.4. Не съм си въобразил като някой глупак, че мога да се напъвам на някой с 1.6 или 1.8. Това е сега вече ме успокои. Даже изобщо няма да я пипам щом си е пъргава за 1.4. А с ЗОЕ вече се запознах виртуално. Пиша си и с нея. Много е отзивчиво момичето

Crusader
30-01-2007, 19:02
Споко младежо, не мое да се направи бегачка, ма мое да побутнеш туй онуй, колкото да е по "отзивчив" ДВГ. Като начало мое да разкараш катализатора, и да сложиш спортен /качествен/ филтър. Слагането на "леки" лети джанти с леки гуми, също дава положителен ефект. Чипът е вариант, но според мен не си заслужава парите на този ДВГ, верно ще "пердашиш" Голф 1.4, ма кво от това, колата ти и сега има потенциал да го направи. А да, и зареждай качествени високооктанови горива и хубави масла, така хем колата ще ти върви повече, нем ДВГ ще ти е по добре запазен!
А бе мен ако питаш поддържай си колицата и си я карай със здраве и хич да не ти пука че не "бегачка", тя и без това е от най-яките в своя клас /напук на тежкото си купе/
Успех младежо!

boian
30-01-2007, 19:09
За 1.4 доста прилично си бяга. Ако мотора е в ред, т.е. поддържа се добре, знаеш ли колко замислени 1.6 и 1.8 ще оставяш по светофарите :D , особено ако са окуцели. То може да пише и 2.0, ама половината коне да пасат някъде. За мене силов тунинг на тоз мотор означава спортен филтър, махнат катализатор, хубаво масло, свещи, качествен бензин и гуми. За чип се замислям от време на време, и то не за светофарни гонки, ами като дойде лятото с тоз климатик, направо умира до 3000оборота.

Nasko_77
30-01-2007, 19:10
Споко младежо, не мое да се направи бегачка, ма мое да побутнеш туй онуй, колкото да е по "отзивчив" ДВГ. Като начало мое да разкараш катализатора, и да сложиш спортен /качествен/ филтър. Слагането на "леки" лети джанти с леки гуми, също дава положителен ефект. Чипът е вариант, но според мен не си заслужава парите на този ДВГ, верно ще "пердашиш" Голф 1.4, ма кво от това, колата ти и сега има потенциал да го направи. А да, и зареждай качествени високооктанови горива и хубави масла, така хем колата ще ти върви повече, нем ДВГ ще ти е по добре запазен!
А бе мен ако питаш поддържай си колицата и си я карай със здраве и хич да не ти пука че не "бегачка", тя и без това е от най-яките в своя клас /напук на тежкото си купе/
Успех младежо! Ок. Благодаря ти сърдечно. Ето просто това исках от вас по-опитните. Такъв ясен и конкретен отговор, какво точно да направя. Между другото не съм вече много младеж, но както и да е :wink:

Nasko_77
30-01-2007, 19:17
Наистина много ви благодария колеги :) Накарахте ме де се чувствам по-горд и спокоен с моята нова и все още не престигнала 145-ца от Италия която вече е купена и сасмо чака автовоза. :wink:

Bodom
30-01-2007, 22:27
Притесняваш се за вървежа на кола, която още не си карал :shock: Възможно е някой ден да ти се прииска колата ти да върви повече, но да се притесняваш за това още преди да си минал и 1км с нея...

Nasko_77
30-01-2007, 22:49
Притесняваш се за вървежа на кола, която още не си карал :shock: Възможно е някой ден да ти се прииска колата ти да върви повече, но да се притесняваш за това още преди да си минал и 1км с нея... Сегашната ми която карам е такава като тази от аватара ти, само че следващия модел. От 90-та год. Това трябва много да ти говори. Мисля, че е съвсем нормално да се вълнувам и да се радвам на новата. За това и се регистрирах тук. За да се уча и взимам полезни съвети до като съм още нов сред вас, а после дай-боже и ще помагам с каквото мога. По цяла нощ чета с голям интерес. И когато взе да се появява въросност в мен за някои неща, заваляха критики за съжаление :frown: Това е доста подтискащо. Уверявам те. Вече дори и да поискам да попитам нещо, много ще се замисля. Вече съжалявам, че разбуних духовете и ме се иска тази тема да е заключена. По-добре нищо, от колкото упреци.

Bodom
30-01-2007, 23:00
А тази, която аз карам в мемоента е тази от аватара ми :D И съм в процес на търсене на наследник в лицето на Alfa 145. Не знам твоята фиеста как върви, ама моята е голема бегачка :twisted: до 100 се ускорявам за има-няма 20сек :lol: Та как мислиш ще се чувстваш седнал в 145 1.4TS 103bhp като слезеш от фиестата ? Аз още не съм решил 1.4TS или 1.6TS да взема, ама предполагам ще е както дойде... ще видим. Та радвай си се на колоцата и не се притеснявай :P

Edit: Яяяяааа часовника на машината, на която работи форума не е верен! :lol: В момента моя показва 23:10, а пише, че съм постнал на 31, 2007 в 12:03 am

Nasko_77
30-01-2007, 23:06
А тази, която аз карам в мемоента е тази от аватара ми :D И съм в процес на търсене на наследник в лицето на Alfa 145. Не знам твоята фиеста как върви, ама моята е голема бегачка :twisted: до 100 се ускорявам за има-няма 20сек :lol: Та как мислиш ще се чувстваш седнал в 145 1.4TS 103bhp като слезеш от фиестата ? Аз още не съм решил 1.4TS или 1.6TS да взема, ама предполагам ще е както дойде... ще видим. Та радвай си се на колоцата и не се притеснявай :P Е, да. Така е. Ами като я яхна, обещавам ти ще ти кажа как се чувствам и какви са ми впечатленията. Само ме попитай :wink:

Bodom
30-01-2007, 23:20
Предлагам ти да си направим клуб "от фиеста на алфа" :Tease:
особено, ако и аз си взема 1.4 мотора. Само дето ти си в Пловдив, а аз в София, но с Алфите разстоянията няма да са проблем мисля :twisted: Особено пък София-Пловдив..

Nasko_77
31-01-2007, 00:08
Предлагам ти да си направим клуб "от фиеста на алфа" :Tease:
особено, ако и аз си взема 1.4 мотора. Само дето ти си в Пловдив, а аз в София, но с Алфите разстоянията няма да са проблем мисля :twisted: Особено пък София-Пловдив.. Ха-ха, верно. От "Фиеста" на "Алфа". Това не е малък скок. Идеята си заслужава. :super:

MONI
31-01-2007, 10:38
Колега предлагам ти да я покараш и тогава да мислиш за бутане на коне. Моят "скок" беше от Рено 19 75 коня и тряя ти кажа, че тва 1.4 ми се видя направо самолет. Верно че в един момент почват да не ти стигат ма тва според мен идва от друго, но все пак ако си рацер има доста автомобили които можеш да накажеш с нея и даже няма да ти вярват че е 1.4.

Едно съветче от мен .....аз сипвам само ОМВ100 и ШелРейсинг поради няколко причини, колата харчи по-малко и ми излиза по-евтино, върви повече, а пък и мисля че за двигателя е по-добре.

Nasko_77
31-01-2007, 15:11
Не съм никакав "рацер". Просто нямам никакви намерения да се давам на някакви немски баракуди освен ако не са в мойта категория и са 1.8 или 2.0 примерно. Цялата работа дойде от там, че тука прочетох на много места как 145-иците били не обяснимо тежки за габарите си. Точно това ме беше притеснило и се стреснах, че другите малолитражки ще ме "дръпват" винаги защото са много по-леки. Това е. Но сега вече съм доста по-спокоен защото ето, обяснихте ми че за 1.4 си върви доста добре колицата ако е в изправност. Още един път.... Благодаря ви :D