PDA

View Full Version : Sофт за Видео Обработка на филмчета от МиниДВ камери...



KGB
29-03-2005, 01:34
Най-накрая след дълго търсене си купих видео камера Сону HC19E модела е от фефруари тази година...от Испания където се оказа, че техниката е доста по-ефтина от БГрия...това естествено е разбираемо сравнявайки средните заплати в двете страни :wow: ...както и да е.


В момента си търся софт за видео едитване имам софт към камерата но той е много любителски...също с фирелари картата ми дойде и Ulead VideoStudio 7 basic...което е доста добра програма особено ако не е байзик варианта и в момента дори има версия 8.

Та въпроса ми е има ли някой подобен софт...да обменин опит и ЦДта :wink:

SIS
29-03-2005, 08:41
Преди два дена ми дадоха да пробвам Pinnacle Studio. Много ми го хвалиха. Ако можеш да си го намериш от нета.......Ако не, ще взема диска отново и ще дойда на някоя среща (време е вече).

Emus
29-03-2005, 09:26
Аз по принцип имам известен опит с видео-редактиране точно с Ulead VideoStudio 7 ама Pro. Програмката е много добра за любителси цели, че и за полу-професионални също. За Pinnacle Studio нищо не мога да кажа, не съм я ползвал. Слушал съм добри думи за Adobe Premier но лично аз не можах да се спогодя с него - твърде сложно ми се видя.
Едно мога да ти кажа, с която програма свикнеш тя ще ти се струва най-удобна и с най-подходящи възможности защото напоследък софтуера доста се изравни.

Казваш, че си взел камера Sony. За кокнкретния модел нищо не знам, но аз работя със Sony модел от преди четири години и единствения й кусур е, че не може да записва от компютъра върху miniDV касетата, т.е. каквато и видео обработка да правя не мога да върна филма върху касетата. Това не е болка за умиране щото има DVD записвачки (вече), но определено е удобно да можеш да го правиш. Проблемът на камерата е че тази опция е изкуствено забранена (в софтуера на самата камера) от Sony защото в Европа се дължал някакъв данък за устройства, които записват не само през собствения си обектив. Същия модел камера в USA се продава без да е осъкатен по този начин. Из интернет намерих софтуер за разрешаване на тази опция но трябваше да се прави специален куплунг, пък и имало вероятност камерата да спре да работи, та се отказах.
Ами това е от мен.
Иначе честито :D и много радост да ти носи :D

Kostadin
29-03-2005, 10:06
Та въпроса ми е има ли някой подобен софт...да обменин опит и ЦДта :wink:
шефа има видео камера Сони и съответно и софт и то добър щото той си пада малко фото и видео фен, ако дойдеш на срещата в Пловдив бих могъл да ти изгоря едно CD :wink:

MBlaST
29-03-2005, 13:19
КГБ свали си от нета Adobe Premiere Pro 1.5 и няма да съжеляваш.Има доста финни настройки,но основните неща са еднакво лесно изпълними,както при другите по-любителско насочени продукти.

Alfoso
29-03-2005, 16:18
Незнам,аз скоро се update-нах от UVS 6 на UVS 8 и мога да кажа,че разликата е от тук до небето 8) Имам диска,ако не го намериш в нета отскочи до Пещера :yes: :wink:

KGB
29-03-2005, 23:09
За съжеление в нета където търсих до сега няма нищо освен Адобе Премиер, което е много тежко за моя лаптоп.

ако някой ми даде Ulead VideoStudio ще съм му благодарен както и за Pinnacle Studio което до колкото четох е идеалната програма за по-слаби РСта като моя лаптоп.

Вчера си играх да запиша видео СД...и можеби стана, но за съжеление моето ДВД което навремето беше много хи-енд модел не чете нищо друго освен оригинални дискове и трябва да ходя някъде да го разкодирам..ако знаете някой тесен специалист да го чипне???

Мерси за отговорите...

qpwo
03-05-2012, 09:14
Търся Ulead media studio 8 или някой от неините варианти. имам я , но без сериен номер и ми работи само 30 дни.
ПП Благодаря- намерих крака..