PDA

View Full Version : долни носачи-съвет



dilian alfa gtv
26-09-2007, 11:06
завейте колеги.разглобих алфата ще сменям задни амортисьори биалетки и долните носачи.четох в форума че тея носачи накои колеги са ги рециклирали т.е. сменяли са тампоните и втулките аз мисля да ги сменя и аз че нови са доста скъпи някой който ги е сменял ако може да каже от каква кола тампони е ползвал.пък ако не стане ще поръчвам нови кво да праиш.с каквото може помагайте

dilian alfa gtv
26-09-2007, 11:13
още нещо ще питам ще рециклирам аспуха вчера го занесох в един сервиз и смятам да сложа накакъв накрайник или да сменя последното гърне че да извади малко по добър звук дайте накакви идеи.

lan
26-09-2007, 11:24
тампоните и втулките
търси ги по размер колега. ако не се лъжа, май ставаха от BMW - 5 -та серия.

dilian alfa gtv
26-09-2007, 11:37
тези тампони дето казваш имат ли същите втулки или трабва да ги правя при стругар евентуално и от кой модел бмв ако знаеш

lan
26-09-2007, 12:06
Мисля, че бяха от BMW 5-ца, но пак ти казвам - най - добре ги търсиш по размер. При мен майстора взе носача под мишница и хайде на разходка по магазините. :D Уточнявам само, че става въпрос за така наречените "селенови втулки", които са към купето. Ако насача ти е тотално разбит, има и един тип като шарнирни "врътки" става с рециклаж, но за съжаление този рециклаж издържа около 5-6 хил.км. и така се стигна до нови носачи.

dilian alfa gtv
26-09-2007, 12:18
левия носач тампона към купето е скъсан и втулката си ходи свободно а другия здравичък но като ще ги правя и двата също там и амортисьори и биалети и повече няма да занимавам с задно окачване поне за сега

proper
26-09-2007, 12:36
аз утре ще ходя на преглед при майстора който прави ГТВ-то на Ники (тенекиямен) и той каза че вече ги прави още по-добре, не с втулки ами нещо друго спомена което не му запомних името, но ми обясни че е по-здраво и стабилно и е правено вече. На место ще огледа и ше ми каже.
Понеже биалетки няма никъде почти в София (задни биалетки) и се оглеждам сега.. по телефона от Александър Ауто ми каза единия пич, че 99% е сигурен че може да стане биалетката от 156-цата?!?!?! която на сичкото отгоре е само 19лв без отстъпката даже и е без пари..
Някой да има опит и да знае дали става тва чудо?????!???
Мерси предварително.

dilian alfa gtv
26-09-2007, 14:18
виж поразпитай малко повече какви тампони слагат и за тва там вместо втулки ако ти кажат все пак де.иначе поръчах амортисьори MONROE 214лв какво ще кажеш би трабвало да добри щот ми предложиха и по 70лв-маслени марка чупра :lol: намя смисъл.забравих тея биалети и тях ли ги няма ако разбереш дали стават от 156 пиши да вземам такива те са без пари.

proper
26-09-2007, 15:13
виж поразпитай малко повече какви тампони слагат и за тва там вместо втулки ако ти кажат все пак де.иначе поръчах амортисьори MONROE 214лв какво ще кажеш би трабвало да добри щот ми предложиха и по 70лв-маслени марка чупра :lol: намя смисъл.забравих тея биалети и тях ли ги няма ако разбереш дали стават от 156 пиши да вземам такива те са без пари.

абе той ми обясни потелефона и ми каза как се казва, ама го забравих :) то в единия си край захващането на носача ни било такова и той практикува сега и другите така да са.....каза че още по-добре ставало така...ще се види скоро. После ще казвам.
МОНРО са си добра марка ако си попаднал на оригинални. Аз от САКС (закс) съм бил винаги доволен в миналото, но то си зависи от много неща....

Ivo Skoklev
26-09-2007, 15:20
още нещо ще питам ще рециклирам аспуха вчера го занесох в един сервиз и смятам да сложа накакъв накрайник или да сменя последното гърне че да извади малко по добър звук дайте накакви идеи.
http://clubalfaromeo.com/forum/files/thumbs/t_dsc01320_712.jpg
Мале,колко гърнета имаш... :shock: аз това по средата го нямам,сигурно затова ми вади такъв грозен звук :twisted:

lan
26-09-2007, 15:29
че то това не са всички. трябва да има още :D

dilian alfa gtv
26-09-2007, 16:39
има още едно гърне и катализатор който го нама има права тръба а не трябва ли там някво резонаторно гърне кажете ако знаете.относно грозния звук ако наистина е толкова грозен пиши да го махам и аз щот сега ще е съвсем безшумна.

kalvach
27-09-2007, 10:44
аз утре ще ходя на преглед при майстора който прави ГТВ-то на Ники (тенекиямен) и той каза че вече ги прави още по-добре, не с втулки ами нещо друго спомена което не му запомних името, но ми обясни че е по-здраво и стабилно и е правено вече. На место ще огледа и ше ми каже.
Понеже биалетки няма никъде почти в София (задни биалетки) и се оглеждам сега.. по телефона от Александър Ауто ми каза единия пич, че 99% е сигурен че може да стане биалетката от 156-цата?!?!?! която на сичкото отгоре е само 19лв без отстъпката даже и е без пари..
Някой да има опит и да знае дали става тва чудо?????!???
Мерси предварително.

Значи при поверка в епера показва че биалетките които се ползват при ГТВ'то не са едни и същи с тия на 156'ицата. Незнам все пак разбирачите ще кажат.

рали
27-09-2007, 20:18
изхвърли задното гърне и че оправиш малко звука то е проходно не е заглушително моята се успа

proper
29-09-2007, 00:57
аз утре ще ходя на преглед при майстора който прави ГТВ-то на Ники (тенекиямен) и той каза че вече ги прави още по-добре, не с втулки ами нещо друго спомена което не му запомних името, но ми обясни че е по-здраво и стабилно и е правено вече. На место ще огледа и ше ми каже.
Понеже биалетки няма никъде почти в София (задни биалетки) и се оглеждам сега.. по телефона от Александър Ауто ми каза единия пич, че 99% е сигурен че може да стане биалетката от 156-цата?!?!?! която на сичкото отгоре е само 19лв без отстъпката даже и е без пари..
Някой да има опит и да знае дали става тва чудо?????!???
Мерси предварително.

Значи при поверка в епера показва че биалетките които се ползват при ГТВ'то не са едни и същи с тия на 156'ицата. Незнам все пак разбирачите ще кажат.

Днес ми показаха, че стават биалетки от един модел на Мазда (ще видя кой беше) само се усукват 1мм повече, но са слагани на няколко ГТВ-та и са супер.
Във Вторник живот и здраве ще сменям всичките тампони при този майстор за който писах. Реално той слага не "някакви" тампони ами както той ги нарече "Уни Бау" (цитирам) ...реално на задните ни носачи в единия край "тампона" е такъв тип..а той ги прави всичките такива и е много по-издържливо от опит установено вече.
Виждам дори колегите от западния форум почнаха да ги предпочитам доста пред ПоуерФлекс-а дори....знам звучи странно, но ако се разчетете ще го установите.Та там им казват Rose Joints (нещо като ябълковидни) и са в шъти по издържливи, което за нашите пътища е желания ефект..

Като го направя ще споделя, както и колко ми е струвало.

proper
02-10-2007, 23:46
Значи днес си смених окачването отзад...тоест всички тампони отзад без биалетките, които се оказаха здрави!!!! а тампоните скъсани и дори не тропаше егати като хората....
Смених ги при Кирил за когото бях написал вече (при Герена)
Много съм доволен засега...бая я покарах вечерта и тествах по усилено...спи задницата и нямя звуци...по-твърдо и много стабилно седи сега.
Много свестен майстор е. Изключително разбран.
Излезе ми 360лв с работата. Биалетките при нужда ще сменя после по 25лв са както писах и стават от Мазда.
Искам да кажа, че не сложих тампони с втулки класически, а сложих Унибау или както на запад им казват Rose Joints. На запад тези които не предпочитат ПауерФлекс и особено с В6 двигателите така си слагат. По-здрави били и издържат повече по мнения. Слагани са на 3 ГТВ-та преди моето и засега са ок.
То на повечето нови носачи са така връзките вече, а и на ГТВ е така вътрешната връзка на долния носач... Та така. Стана процедурата и спестих от нови носачи! Дай боже да искара дълго.

leshoiad
03-10-2007, 08:13
Мой пост отпреди 4-5 месеца:

Такаааа и аз да се включа в тая тема. Значи вчера подмених следните неща. Задни биаледки, и тампони на задния длен носач без средния дето е хванат амортизатора на него. Та е ето първ цените. Външния тампон на носача, дето е хванат за блока - 17,50лв единия (не можахме да се разберем с продавача но на мерцедес, ягуар и алфа тези тампони са едно към едно), вътрешен тампон дето е хванат за моста не можах да го намеря и за това купих с по малък външен радиус 4,20лв , отидох при стругар направи ми втулка го набих така, стана перфектно. Биалетите ги направих на същия стругар (той направи направо нви) - 40лв двете.Цялата работа ми излезе 85лв. Първи впечатления - спря ми тропането и хлопането, колата се държи много по добре и стабилно на пътя, въобще супер. Ще я покарам така и след време пак ше споделя впечатления. С такъв ремонт (повече лутане и хойкане е ама.....) си спестих около 640лв ЩОТО биалетата на магазина струва 70 лева ЕДНАТА, а тампони за долен заден носач се предлагат само в кмплект с носача и се внася само от официалните представители, демек няма не оригинално и струва 305лв единия. дано с тези моии писания да помогна на някой и да са полезни за други. Ако някой желае и има такива проблеми от Стара загора съм да се обади и ше действаме по майсторчетата. Телефона ми е 0886402189-Георги.
_________________

proper
03-10-2007, 09:59
Ааа чел съм го аз и го имах предвид това, което беше споделил, но ми се искаше да тествам това което ми предложи майстора, някак си ми звучеше убедително, а и аз поразпитах по форума на колегите от запада (спортсалфа) Ако не се окаже удачно ще идваме при тебе за смяна :)