PDA

View Full Version : въпрос за зимата



stefanGTV
28-09-2007, 13:00
Здравейте колеги,
Искам да попитам какво е поведението на GTV през зимата. Задавам този въпрос, защото ми е първа година с нея и съм млад шофьор и се притеснявам. Предполагам, че с хубави гуми ще се държи много добре, защото е доста тежка, но да попитам все пак...

proper
28-09-2007, 13:45
Аз лично досега 2 зими вече не съм имал никакви проблеми, колата с добри гуми си седи супер...
Дига се разхода мъничко, но пък на студено върви 2 пъти повече знаеш...
Единствено има леки грижи с чистачките...по точно пръскалките. Понеже знаеш, че си ни на самата чистачка и остатъчни капчици правят малко лед около перата, но се оправя тва....

code
28-09-2007, 14:16
Мощна, ниска кола с широки гуми, млад шофьор и скъпи брони - като падне снега най-добре в гаража. :wink: Все пак има и по зле - ако беше и със задно предаване.

stefanGTV
28-09-2007, 23:37
И аз май към идеята с гаража ще се насоча...

proper
28-09-2007, 23:55
Аз моята зимата я карам по-често открита отколкото лятото....лятото пече като на екватора по обед, а зимата с леко парно и при 0' градуса съм карал и е божествено, потока на въздуха в купето е супер и е Топло!! да ми е здрава само хубавицата, никакво прибиране....

goldenlight
01-10-2007, 00:58
еее колега прорър ти ме разби, през зимата на партно кабрио. Яко 8)

mitaka_cs
05-10-2007, 22:05
Всичко е добре през зимата ако е върху правилните гуми :!:

KaTsArA
06-10-2007, 00:41
съвет за хубави гуми защото и аз съм млад шофер и нямъм никакъв опит в зимни условия !

RoMeO_156_GTA
24-12-2007, 11:53
То тука в Търново гледам две ГТВта от доста време не мърдат , явно шоферите така са предпочели :roll: Дайте ми ги на мен :lol:

bouncer
27-12-2007, 10:47
мдаааааааа....аз така зимно от няколко дни съм със спукана броня заради един бордюр. кво да се прави.....късмет.

dilian alfa gtv
27-12-2007, 14:25
колега я кажи каде си правил твоята броня в варна че ударих един отзад падна номера и бронята не се счупи ами се огъна и незнам кво да я правя то не си личи но който има такава кола ще го познае и ме дразни

leshoiad
27-12-2007, 18:33
в Галата!

mikestars
30-12-2007, 13:18
Здравейте колеги,
Искам да попитам какво е поведението на GTV през зимата. Задавам този въпрос, защото ми е първа година с нея и съм млад шофьор и се притеснявам. Предполагам, че с хубави гуми ще се държи много добре, защото е доста тежка, но да попитам все пак...

Колега, не е решение да не си караш колата през зимата, защото си млад шофьор. Това са пълни глупости! Ако правиш така никога няма да и усетиш поведението. Също така, каквато ще кола да имаш и с каквито ще гуми да са, ако се кара несъобразено с пътната обстановка, въпрос на време е кога ще си счупиш главата. Според мен има две решения:
1. Ако имаш по опитен от теб шофьор под ръка (родител, приятел) за да седне до теб ако щеш за кураж дет се вика в началото и той допълнително да те улесни (успокои) със съвети за поведение в пътната обстановка ще е добре. Обаче ще е добре, човека да е улегнал шофьор а не автомобилен състезател.
2. Ако нямаш възможността от т.1 просто се качваш сам и лекинката я подкарваш и си подбираш по ненатоварени маршрути. Бих ти предложил дори, ако попаднеш на празен голям паркинг пък да пробваш там как изглежда едно по-рязко спиране или потегляне или завиване, за да добиеш някаква бегла представа. В същото време изобщо не си мисли, че по такъв тест ще може да разчиташ и на пътя. Там винаги се оказва по шибано.

Пък за теглото нещо се заблуждаваш. Доста от колите са с подобно тегло.

Това всичкото ти го казвам от личен опит. И аз съм бил млад шофьор, и колега имах дето се разтреперваше да не си строши Аудито и стоейки до него доста му помогнах за да си усети колата като поведеине. И най накрая не забравяй, че не е левашко, като се закучиш в някаква гадна ситуация на пътя да спреш ако трябва - какво като ти свиркат всички тъпанари. Левак си тогава когато се прибереш със строшена кола, заради нещо което би могъл да избегнеш. Ако искаш изхождай от това - не е виновен тоя дето не е спрял на стоп-а, а тоя който не е видял, че в пресечката се движи идиот, който вероятно няма да спре на стопа!

И си карай колата.

code
30-12-2007, 13:49
Хора темата е отпреди 3 месеца, и тука не става въпрос че не може да се кара през зимата, а на сняг понеже колата е много ниска и опира навсякъде.

dilian alfa gtv
02-01-2008, 14:32
каде е тва в галата аз постоянно ходя там защото приятелката ми живее там пък не знам каде правят брони.дай някакав тел.или адрес

BAS_SEEKER
02-01-2008, 17:59
първа зима с тази кола и е много стабилна задницата. с хубави гуми и няма проблеми човек.

leshoiad
02-01-2008, 19:41
Ей го пак тела 0897882788 Веско търсете - майстора на броните в Галата.

dilian alfa gtv
03-01-2008, 11:24
благодаря ти колега

VK
04-01-2008, 18:03
Здравейте всички, да се представя: Васил, ново попълнение във форума с нова придобивка (не е първата ми алфа :) ).

Притежателите на Spider биха ли споделили евентуално някаква по-специална грижа за гюрука през зимата (особено сегашната студена, снежна и благоприятна само за зимни спортове :D ).

proper
04-01-2008, 20:15
Здравей колега и Честито!!

Пробвал съм разни неща, но скоро ще си поръчам от тази серия. Много са добри и са доказани. Иначе зимата не е особен проблем за самият гюрук. По скоро факта, че няма "перфектна" изолация от външната влага е до някъде лек проблем сутрин, но пък иначе ако ти работи парното правилно поне е мега топло.

Alfa Romeo Spider & Convertible Care Products
http://shop.alfisti.net/Alfapflege/Spider-Cabrio:::4_101.html?language=en

emil georgiev
04-01-2008, 20:21
Аз лично досега 2 зими вече не съм имал никакви проблеми, колата с добри гуми си седи супер...
Дига се разхода мъничко, но пък на студено върви 2 пъти повече знаеш...
Единствено има леки грижи с чистачките...по точно пръскалките. Понеже знаеш, че си ни на самата чистачка и остатъчни капчици правят малко лед около перата, но се оправя тва....сипи разтвор против замръзване в казанчето за чистачките -6лв.