PDA

View Full Version : Не ми работят аварийните светлини



nikolaiooo
29-09-2007, 20:24
много странно.изведнъж изчезнаха и ту се появяват ту изчезват. на някой случвало ли се е подобно нещо.аз си знам че италиянките са малко своенравни ама авариините са важни и ще трябва да решиме проблема някак.и още едно въпросче: тествах красавицата малко извънградско и то през нощта и ми изгоря едната крушка на късите. след като я свалих видях че самата крушка е залепена с пластмасова част която завършва с букса.никъде по бензиностанциите не намерих подобен модел.явно са различни във всичко тия талиянци.

lan
03-10-2007, 09:31
смени си релето и всичко ще се оправи колега... то е в ляво под волана.

nikolaiooo
05-10-2007, 19:07
мерси, ще пробвам

nikolaiooo
10-10-2007, 20:49
пичове нещо не мога да се ориентирам с тия релета.лошото е че са няколко и никъде няма означение кое точно е за аварийките. погледнах бушоните но няма нито един изгорял.най-интересното е че сега ми изчезна и единия мигач /десния/,левия си бачка. проблема е че нищо не разбирам от токове така че съм благодарен на всеки който може да ми каже нещо по въпроса.благодаря предварително

proper
11-10-2007, 00:27
Трябва да видя схема ако имам. Ако не ще питам някой утре ако мога.

leshoiad
11-10-2007, 09:38
аз бих ти помогнал приятелю ма си ми много далеч, за тва най-добре на техник, ще ти вземе не повече от 15лв, а лампичката и сам можеш да си смениш, 18 кинта струва ма не мога да си спомня марката, нещо със С започваше.

leshoiad
11-10-2007, 10:06
Погледни внимателно къде ти е релето за авариините. По принчип катро си вкл. авариините трябва да чука, ако не чука го свали, би трябвало да се сваля корпуса и хубаво погледни дали е счупена пластината или просто трябва да се почисти. Ако е счупена пак може да се оправи. Но там вече ти трябва някой жичкаджия с финно поялниче и нежна ръка ;)

proper
11-10-2007, 12:36
Евала leshoiad !!! браво за схемата, че моя е-пер се скапа нещо и...

nikolaiooo
11-10-2007, 20:41
момчета благодаря ви за бързите отговори.а то по принцип релето на мигачите е едно явно. интересното при мен е че десния мигач ту изчезва ту се появява.крушката не е изгоряла, а лявото си работи постоянно :shock: .май тук проблема не е от релето.също и аварииките са на приливи и отливи. май най добре е да я закарам на жичкаджия да я погледне и после ще пиша от къде е проблема.

KaTsArA
11-10-2007, 21:52
При мен проблема беше че левия мигач и габаритите се ебаваха и проблема беше в обаркани кабели ! Жичкажията ми взе 15 лв и сега сичко си е наред !




ПП: НЯКОЙ ВЗИМАЛ ЛИ СИ Е КРУШКИ ЗА ДЪЛГИ СВЕТЛИНИ И КОЛКО ЛВ СА ЧЕ МОТЙТЕ ЗА ОТИШЛИ ?

nikolaiooo
11-10-2007, 22:06
Мерси за отговора пич, а по отношение светлините, аз наскоро си взех кушка за късите и беше 15лв.предполагам че и дългите са някъде там.

Venci
12-10-2007, 04:45
Релето за ляв и десен мигач и аварийни е едно и също. Можеш да го познаеш с напипване по релетата докато мигат мигачите. Вътре се усеща как щрака котвата на контактите. Ако е изчезнал освен авариийните и някой друг мигач съветвам да се проверят крушките. Ако те не правят контакт или са изгорели няма какво да "натовари" релето и то да почне да "цъка".

leshoiad
12-10-2007, 08:34
Колегата е прав, и тва може да е причината!