PDA

View Full Version : Имам някви странни вибрации като спра и е запален двигателя



MONI
06-04-2005, 15:57
Колеги силно съм притеснен :wallbash: . Карам, карам, газ, газ :yes: :yes: :yes: и като спра на някои светофар и се усещат леки вибрации ама нито оборотомера шава нито двигателя издава странни звуци а напротив работи си на едни обороти. От какво може да е това или защо е така??? :help:

Danail
06-04-2005, 20:00
От мотора 6те да е и при мен е така ама за 5 сек. докато се осифери мотора да мине на празен ход и се оправя. Не ми правеше така преди ама не знам.

valjo
06-04-2005, 20:31
Колеги силно съм притеснен :wallbash: . Карам, карам, газ, газ :yes: :yes: :yes: и като спра на някои светофар и се усещат леки вибрации ама нито оборотомера шава нито двигателя издава странни звуци а напротив работи си на едни обороти. От какво може да е това или защо е така??? :help:
пич твойта не е ли боксер ?

аз несм никав спец, но знам че напразен ход боксера се "люлее" ....
и това го водят нормално ...

virusalfa
06-04-2005, 20:37
Колеги силно съм притеснен :wallbash: . Карам, карам, газ, газ :yes: :yes: :yes: и като спра на някои светофар и се усещат леки вибрации ама нито оборотомера шава нито двигателя издава странни звуци а напротив работи си на едни обороти. От какво може да е това или защо е така??? :help:
пич твойта не е ли боксер ?

аз несм никав спец, но знам че напразен ход боксера се "люлее" ....
и това го водят нормално ...люлее се друг път,ако всичко е в час,,не се усеща как работи :yes:

MONI
07-04-2005, 07:56
Не бе не е боксер, 1,4ТС ама не люлее, а леко притеперва ама май като се замисля случая е като при колегата от Варна, но все пак ме притеснява, а пък и ако нещо което мога да оправя??

Aleko
07-04-2005, 08:15
спокойно карай,може свещ или кабел да не работи добре но това не е болка,по малко вероятно е да е клапан в начален стадий :whistle:

virusalfa
07-04-2005, 09:57
Карай смело, и колата не е от магазина все пак,то тия новите и от магазин да я купиш-пак имат проблеми :tongue:

alf
07-04-2005, 10:47
а може и тампон на двигателя да е за смяна :unsure:

Emus
07-04-2005, 22:32
Моя боксер например си "люлее" доста осезаемо на празен ход, ама само когато е студен. Просто се вижда как ECU-то "опипва" по ниските обороти и като почне да притриса връща по малко докато постепенно не ги свали до 900 rpm :D
А иначе по светофарите поняокга не мога да разбера дали колата работи 8) щото утихва баритона на двигателя, изведнъж става тихо а вибрациите са останали някъде по пътя :yes:

MONI
12-04-2005, 07:56
Дали е възможно тия леки вибрции да са от изпускателната система щото вчера като паркирах след работа и си пипнах накрайника беше според мен повече от нормалното топъл, а както писах в един друг форум един майстор по гърнета ме посъветва да махна катализатора щото бил много топъл.

03-05-2005, 11:56
интересно моя boxer е доста шумен....