PDA

View Full Version : Проблем с вентилатора на парното?



Above&Beyond
05-10-2007, 00:34
Здравейте.От скоро имам проблем,а именно че не ми се пуска парното и климатика.В смисал не духа вентилатора.Останових че проблема е от захранващия кабел на вентилатора но не мога да проследя от къде идва кабела!Разкачих всичко откъм бушоните,проследих снопа който върви от вентилатора на вътре към буксите под бушоните,но кабелите на самият вентилатор не са там.Някой има ли идея на къде точно отиват от вентилатора защото има прекъсване.Бушони,релета,уж работят!Помагайте ако знаете как!!!

Boby
06-10-2007, 22:10
В бушонното табло освен бушон друго няма да намериш.
Регулатора на оборотите се намира на кутията на изпарителя от долната страна.Връзката е с голяма квадратна букса.Може да я изтеглиш и без да сваляш преградата.

Above&Beyond
09-10-2007, 00:47
Проблем ми е че не достига ток до вентилатора.Не мога да проследя на къде отиват жиците на вътре в купето.Някои има ли схема на вентилатора и неговото захранване за да разбера от къде точно минават кабелите му?

Boby
09-10-2007, 08:39
Нали това ти разправям. :lol:

Кабелите до вентилатора идват от регулатора,а не от купето.От купето идват два тънки кабела от климатроника,минават през бушона и отиват в регулатора.Единия е черен и е маса за другия ще те излъжа за цвета.

Схема и всякаква информация има темата за ремонтите.

Above&Beyond
10-10-2007, 23:48
Стигнах до тази букса(една сива,квадратна)и се оказа че до там си има верига.След това тази букса отива във самия изпарител и е вързан с една много скапана букса с болтчета които не виждам как могат да се отвият без да се махне преградата!Някакви идеи!

Boby
11-10-2007, 15:27
Тази Букса с болтчетаи е самия регулатор на оборотите.Захванат е с 3 болка за кожуха на изпарителя.За целта трябва да разкачиш кората и да я вдигнеш от дясната страна нагоре за да можеш да бръкнеш.

Замерил си кабелите до вентилатора?Масата я има?На другия кабел също има +?

Above&Beyond
11-10-2007, 19:47
+ няма!Замерил съм само че кабела не е прекъснат.То и друго не ме интересува за сега!Говоря за кабела от квадратната букса до самия вентилатор!А тоя регулатор при мене е на 4 малки скапани болтчета и преграда нещо не иска да се повдигне достатъчно от ляво.Отвих всички болтчета но дясна страна се запъва нещо!Но трябва да я повдигна някакси за да видя жиците на бътре към самия регулатор дали са прекъснати!Ако и те не са незнам вече от какво може да е!!!! :(