PDA

View Full Version : На газ свети лампата на инжекцията?!



JAMAL
05-10-2007, 10:43
Здравейте и от мен в клубалфаромео.газ 8) Искам не искам, това е положението, както беше казал един колега от форума, бензин=газ+бира. Обаче, при движение на газ постоянно свети лампата на инжекцията, най вероятно защото не сложих симулатор лъжещ колата, че е на бензин....Споделете как е при вас, със симулатори, без симулатори...

mim
05-10-2007, 11:25
защото не сложих симулатор лъжещ колата, че е на бензин...

те това е отговорът :wink:

Amorphis
07-10-2007, 15:32
Без симулатор ще свети 100% лампата.Аз си сложих симулатор за 4 цилиндъра и върши идеална работа.Даже мисля че има и универсални такива за около 30-40 лв. си разрешаваш проблема.

JAMAL
08-10-2007, 09:06
Ако единствената причина за симулатор е светещата лампа, мисля да пропусна . За сега колата се държи доста добре на газ, да не казвам и, че вече пия два пъти повече биричка :lol:

nikolaiooo
11-10-2007, 22:20
е да ама като ти се понатрупат грешчици на компа и ше се чудиш после що забива муцуна и не може да върви

Crusader
13-10-2007, 19:21
Няма такова нещо, тва да не е Фиат! Тоя инжекцион отчита грешка но това не влияе на работата на колата, впрочем както и при по-старите ТС-и.

Христо_Сираков
03-11-2007, 23:26
ми да кажа аз карам вече 9-ти месец Алфонсо на Газ и съм я закачвал на комп да видя дали има грешки но такива няма колкото до фиатите 14 месеца го карах на газово и пак така без грешки зависи как е монтирано газовото

Alexander_pavlov
19-11-2007, 16:43
ако не греша светенето на конкретно тази лампа е така заради начина по които са прекъснати инжекторите когато колата работи на газ.... до колкото имам идея "грамотно" се прави като се слага някаква бубинка която се свързва последователно на инжекторите в режим на газ. това се прави с цел компютара да не губи връска с инжекторите и в същото време подадения импулус електричество да бъде намален до толкова че да не може да се отвори инжектора....

Възможно е да не е това причината... все пак несъм газаджия...или сервизен работник :oops: