PDA

View Full Version : Бобина?



boian
08-04-2005, 17:31
Колеги, днес ходих на майстор щото красавицата взе да гори 15/100градско. И какво излезе-първо-нямаше връзка между ламбда сондата и ЕКУ-то, сондата работи ама няма кой да я отчете. Последва търсене на ЕКУ-то, разкачване на куплунга и обратно. Взе че почна да чете. Обаче СО при норма 0.2 при мене е 1-1.2. Кабелите на свещите са изправни. Излезе че едната от бобините има по-малко съпротивление около 1кОМ и майстора каза че има изгорели намотки и е за смяна и оттам двата цилиндъра не работят като хората. Какво е вашето мнение и откъде да си взема бобини и за каква цена?

Mury
16-04-2005, 23:19
Кво стана откри ли проблема :wink: :wink:

boian
17-04-2005, 11:36
Купих нова бобина 50лв и я закачихме последователно на двете стари да видим коя работи зле.Сменихме я и СО-то падна от 1.2 на 0.4 и то без катализатор, което си е постижение. Сега ще засека разхода и ако всичко е добре :cheers:

Mury
18-04-2005, 01:50
Пиши за резултат 4е и на мойта и умуваме върху разхода и нещо не го проумяваме :wink: :wink:

virusalfa
18-04-2005, 08:45
.....и изгорялата бобина е Бош,нали? :noughty:

hf hpe
18-04-2005, 09:41
.....и изгорялата бобина е Бош,нали? :noughty:
цъ марели

virusalfa
18-04-2005, 10:37
.....и изгорялата бобина е Бош,нали? :noughty:
цъ марели :shock: :shock: не може да бъде :wallbash:

Dodo 155
19-04-2005, 00:12
.....и изгорялата бобина е Бош,нали? :noughty:
цъ марели :shock: :shock: не може да бъде :wallbash:
Споко, имала е фабричен дефект, не си :wallbash: :wink: :lol:

Mury
20-04-2005, 17:44
Купих нова бобина 50лв и я закачихме последователно на двете стари да видим коя работи зле.Сменихме я и СО-то падна от 1.2 на 0.4 и то без катализатор, което си е постижение. Сега ще засека разхода и ако всичко е добре :cheers:Как е засе4е ли разхода има ли някаква промяна или си е същото :wink: :wink:

boian
20-04-2005, 22:11
Ами първото впечатление е че двигателя се поуспокои и спря да люлее толкова много на ниски обороти, преди се люлееше и купето. Разхода е около 12-13/100. т.е падна с 2л. Обаче проблема с гасненето като е студена и я запаля все още стои. Уж всички датчици са о.к. Взе да ме съмнява да не е някоя слаба връзка, дюза, вакуум или помпата да не вдига достатъчно бързо бензина като я запаля сутринта или сондата докато загрее да дава тези аномалии. Майстора ми каза да я карам известно време и после пак да й видим СО-то за да можел компа да си преизчисли и да запомни новите стойности на СО-то. Има ли такава работа за ъпдейтване и самообучение?

Mury
21-04-2005, 11:30
Ами незнам ама отка4и минуса на акумулатора за да се из4истят грешките от компутара за около 15-20 мин защото сигурно има

boian
21-04-2005, 12:41
Ами не знам,майстора като гледа ЕКУ-то излезе че няма натрупани грешки, само дето компа не четеше показанията на ламбда сензора. Открихме компа , откачихме куплунга да замери дали стига сигнала от сондата до компа и пак закачихме и почна да чете. А не стана ясно кое пречи на компа да чете ламбдата.

Venci
21-04-2005, 13:12
.... Обаче проблема с гасненето като е студена и я запаля все още стои. Уж всички датчици са о.к. Взе да ме съмнява да не е някоя слаба връзка, дюза, вакуум или помпата да не вдига достатъчно бързо бензина като я запаля сутринта или сондата докато загрее да дава тези аномалии. Майстора ми каза да я карам известно време и после пак да й видим СО-то за да можел компа да си преизчисли и да запомни новите стойности на СО-то. Има ли такава работа за ъпдейтване и самообучение?

Колега защо не пробваш да си смениш горивните филтри? Имам позната с Ренде Клио 1.2 Енерджи. Зимата като запалеше сутрин колата и я остави на празен ход и тя гаснеше. Все едно смукач трябва да и дръпнеш. Смених и горивния филтър до резервоара и колата се оправи

boian
21-04-2005, 14:17
Горивния филтър е сменен, нов е на 1 месец, сменени са и въздушен филтър, свещи, масло, ремъци и едната бобина.Не съм сменял само кабелите на свещите

Venci
21-04-2005, 14:56
Колега признавам, че изобщо не познавам твоят модел и не съм и голям специалист по инжекциони, но зимата като сменявах филтъра на Рендето един приятел диагностик ми каза, че ако не се оправи колата от смяната на филтъра има вероятност бензиновата помпа да е тръгнала :?
Пробвай да стиснеш маркуча за обратния бензин някоя сутрин и виж дали няма да се оправи така колата.Ако се оправи - помпа :cry: А моторче за празния ход имаш ли?

Mury
21-04-2005, 18:05
Аз мисля 4е най добре е да премериш налягането на бензина с манометър :yes: :yes:

boian
26-04-2005, 17:58
Не смея да се похваля, ама проблема със студеното палене изчезна от само себе си, нито съм я издухвал на дълго, нито съм рестартирал компа. Разход 12-13/100 градско и то на къси разстояния, динамиката се подобри, а мотора се успокои :D Та засега това е по отношение на бобината

rene
30-07-2007, 17:32
Колеги, някаква идея откъде да взема читава бобина за 145 боксер 1,6? И въобще струва ли си да взимам бобина втора ръка?

dievx
30-07-2007, 18:19
Мен също ме интересува за 1.3 боксер, последно като ходих на диагностика, казаха, че не работи равномерно бобина №2 и двигателя ми леко се поклаща в ниските обороти. Като цена колко струва и откъде?

lalagirl
31-05-2012, 12:36
Моля някой да ми каже от къде да намеря във Варна 2ра употреба бобина за алфа 146 ?

didko_boy
31-05-2012, 19:30
Моля някой да ми каже от къде да намеря във Варна 2ра употреба бобина за алфа 146 ?

колега напиши с какъв двигател е и коя година да може все пак някой да ти помогне

lalagirl
01-06-2012, 08:56
Аз вече си намерих бобина :) Но иначе е 97г. 1.4 16V TS. И вчера докато се разхождах из автоморгите да си търся, като заваля един порой и не мога да си включа чистачките. Едва я закарах до сервиза, трябваше и моторче за чистачките да търся. Едва намерих и се оказа, че пак не става. Като запаля колата моторчето движи чистачките, дори и след като съм ги изключила. Чак волана почна да пуши. Оставих я в сервиза, защото и те не знаеха какво да я правят и щели да търсят някакъв майстор да я гледа. За едни чистачки какув голям проблем стана...

Majed_146
04-06-2012, 23:18
имаш лично :)