PDA

View Full Version : Здравейте станах и аз собственик на GTV



BAS_SEEKER
10-10-2007, 18:28
Здравейте,
Преди няколко дни станах собственик на една такава красавица. Тези дни ще пътува насам от Швейцария до сега само на снимки съм я виждал. 96' в края е произведена и я взех за 2500 франка = 3200лв). Тъй като до сега съм карал бая издържлива и ефтина кола (Рено Меган) искам да попитам към кой да се обърна за да ми диагностицират колата добре и все пак не да ми сдерат кожата? Със сигурност ще се сменят масла филтри (накладките били на 1000 км + амортисьори предни задни и гърне ремус) та от къде мога да си закупя тези неща тъй като предполагам вече сте се сблъсквали с този проблем и какви трябва да бъдат (например вискозитета на маслото). Ако дадете и някой съвет за поддръжката и карането, че видях някви проблеми с дебитомери имала пък аз обичам да превключвам миг преди прекъсвач. Също така тъй като джанти 5x100 бол пък такива за алфа са рядкост от къде мога да си купя тъй наречените ексцентрични болтове. Също така като СПЛ фен тая кола има ли връзка между багажника и купето и каква е (за събуфера се чудя как ще стане) предните говорители разбрах че са 5x7 а задните 16.5 или 17? качествени ли са? по добри или по лоши са от ефтините херцове ECX165 щото сега такива имам. Извинявайте че толкоз много въпроси и ви флъдвам ама много се радвам за колата защото вече е платена и чака транспортиране... :D
Много ще съм ви благодарен
:roll:

proper
10-10-2007, 20:10
Колега Честито!!!
От София ли си? Хайде като я вземеш ми се обади на лично и ще се разберем да се видим и ще ти кажа всичко, с което мога да съм полезен. И болтовете и ремонтите..
За СПЛ-а също имам кво да ти кажа :)

BAS_SEEKER
10-10-2007, 22:23
екстра. много сте отзивчиви в този форум забелязвам. като пристигне ще се разберем.

proper
11-10-2007, 00:26
екстра. много сте отзивчиви в този форум забелязвам. като пристигне ще се разберем.

:) с каквото може ще помагаме винаги. А и на живо може да се обясни за по-кратко повече. Хайде дано всичко е наред по вкарването и регистрацията!

BAS_SEEKER
03-11-2007, 15:34
колицата дойде. сега идва ред на ревизирането. помагайте къде разбират от наще алфи че да ми диагностицират добре окачване двигател + смяна масла ремъци и от къде мога да ги купя по тънко. Горе долу колко ще ми струва тая гимнастика?
Поздрави

BAS_SEEKER
09-11-2007, 19:18
Първи впечатления...

Ами върви прилично но друг бензин освен 98 не признава. Във високите обороти с друг бензин работи по грубо някакви с повече вибрации...
Сложих и ремус от същата алфа шестак с турбо и така отпаднаха 2 гърнета. Пасна перфектно...

Утре предстои смяна на масло филтри и ремъци пък ще видим. Мисля да купя една добавка за изчистване на двигателя. Работи 5 минути със старото масло с добавката източва се и се слага новото...ще видим как е...

Това е засега..иначе е много стегната окачването е екстра засега но съединителя е адски твърд. Направо в задръствания ме заболява крака. При вас как е?

Поздрави

diapper
10-11-2007, 08:50
Дай снимки да я видиме новата придобивка :)

BAS_SEEKER
14-11-2007, 19:24
само да я стегна че сега има тва онова да се прави. А освен това преди малко си забрави кода и даже сега не мога да си тръгна от работа :oops:

Abadon
14-11-2007, 20:18
BAS_SEEKER понеже и аз искам да си купувам такава кола по какъв начин се сдоби с нея на такава ниска цена?

P.S.>Писал съм ти на ЛС, ам сигурно не си го видял заради дизайна на форума.

BAS_SEEKER
15-11-2007, 18:20
гледам че повечето колеги тук слагате селениа моторно масло. колко струва литъра и колко литра побира ГТВ-то. Поразгледах ремъците и са много добре. Нали не се сменят на всяка смяна на масло. Също така отзад нещо много гадно почна да пристъргва ама като търгане на гума. тъй че тези дни ще посетя някои от сервизите на форума.
Поздрави

leshoiad
15-11-2007, 22:51
12 кинта ти е литър селения поо принцип тва е маслото за Alfa Romeo, както Elf например за Рено