PDA

View Full Version : Моята история или защо избрах GTV



srebrin
14-10-2007, 00:33
Здравейте Колеги,

Предполагам сред вас аз ще съм човека с най-малък опит в шофирането - има-няма 1 седмица! Не разбирам грам от коли, но когато попаднах на обява за GTV ме полазиха тръпки - дизайна е това, което просто те покосява от кеф! Търсех именно кола, която рядко се среща по улиците, да има уникално излъчване и спортна визия, абе с една дума да е красавицата на квартала :-)

Миналия уикенд вместо да си върша делата, реших че трябва да разгледам какво се предлага на Горублянския пазар - колкото и да е селско, просто там има най-голям избор око да види, ръка да пипне. Първо си харесах Spider кабри-модела, но перспективата да седи изложена навън през всички сезони ме разубеди. Още малко лутане и попаднах на син-металик GTV, който ми грабна сърцето моментално!
Бях с приятел, който кара Infinity джип, така че и двамата си нямахме представа как да се оглеждаме за косури и даже без пазарене се съгласих на оферта от 7700лв. за модел 96г.

Вече седмица откакто я имам чета и попивам всичко нужно за поддръжката на моята красавица. Един от особените ми проблеми е че има крушки, които осветяват спирачките и не гаснат при никакви обстоятелства! Така вече седмица работят денонощно.

Предвид сбръчкването на веждите ми при всеки въпрос за колата е много лесно да бъда манипулиран какво й е необходимо. Ще се радвам на форумци от Пловдив да споделят към кои майстори/сервизи да се обърня за цялостен анализ състоянието на колата?

Името ми е Сребрин Ватралов и съм горд собственик на Alfa Romeo GTV! Има нещо уникално в тази марка, което те кара да се чувстваш преповдигнато, че си човек на стила, на първичния усет към готините неща в живота...

Да ме извинявате и за дългия пост, но се се сдържах да си излея емоциите от новата придобивка!

Колеги от Пловдив ще се радвам да се запознаем тук или в реалността!

proper
14-10-2007, 00:45
Честито Колега!!! Поздравления за придобивката и ти желая много и приятни километри зад волана на новата ти любов :):):)
Би ли споделил какви са тези крушки които осветяват спирачките??? имаш предвид спирачните апарати ли??? (това е странно наистина ако е така) или имаш предвид на таблото индикатор?? кажи да го мислим какво е?!!?
Всичко зависи от предишния собственик. Може и няколко години нищо да не ти се наложи да "пипаш", а може и да има нещица за правене. Но истината е, че имам ли парите за ремонта (корекция) никога не съжалявам понеже колата ми носи голям кеф и положителни емоции. Надявам се и на теб да носи.
Късмет и още веднъж..Честито!!! :)

glavnia
14-10-2007, 11:21
Честито колега! Добре дошъл в отбора! Станал си собственик на една скъпа ку...ва и сега започвш да падаш яко кинти за нея, тъй като няма и няма да има по-голяма любов на сърцето ти! :) К...рва, казвам, защото може да очакваш всичко, по всяко време от нея и въпреки това няма да пожалиш средства и сили, за да и дадеш най-доброто. Аз съм от Пловдив и ако нещо те интересува за майстори и части, свиркай ще помагам. За лампите в краката, трябва да ти се изключат след като затвориш вратите. Сигурно релето или някой бутон на вратата ти прави проблем. 0899 479 435 Николай, звънкай и ще сравняваме с мойта. Ще се радвам ако обменяме информация относно нашите скъпи госпожички :) .

bad_bat
14-10-2007, 17:18
честитоо
гтв ми е любимия модел кола изобщо...просто предницата разлива направооо
като стана голем паралия ще си поръчам от пининфарина една гтв с кръгли стопове!!!
ама има време :roll: все пак съм едва на 17 годинки,още и книжле нямам


бтв:с какъв двигател е?

leshoiad
14-10-2007, 17:35
Честито и от мен! Пожелавам ти много безавариини километри със новата любима. Аз съм от Стара Загора и съм готов да ти помогна по всяко време с каквото мога. 0886402189 - Георги.

KaTsArA
14-10-2007, 21:39
Честито ! Аз също съм млад шофер 89 набор съм моята също е син металик ! След 4-так съм свободен да ги сравним красавиците или може да отидем да им ударим по една мивка Илиян се казвам и не разбирам много от механиката но каквото мога ще помагам :) формана на колата е божествена и ти казвам че не си збъркал в избора !


Peace \\//

proper
14-10-2007, 21:49
Охоо в Пловдив сериозна групичка ГТВ-та ще се съберете :) Супер

srebrin
15-10-2007, 02:49
Честито колега! Добре дошъл в отбора! Станал си собственик на една скъпа ку...ва и сега започвш да падаш яко кинти за нея, тъй като няма и няма да има по-голяма любов на сърцето ти! :) К...рва, казвам, защото може да очакваш всичко, по всяко време от нея и въпреки това няма да пожалиш средства и сили, за да и дадеш най-доброто. Аз съм от Пловдив и ако нещо те интересува за майстори и части, свиркай ще помагам. За лампите в краката, трябва да ти се изключат след като затвориш вратите. Сигурно релето или някой бутон на вратата ти прави проблем. 0899 479 435 Николай, звънкай и ще сравняваме с мойта. Ще се радвам ако обменяме информация относно нашите скъпи госпожички :) .

Здрасти Ники,

Осъзнах, че госпожицата няма да ме пощади финансово, но щом ме зарежда с положителни емоции, когато и да я погледна няма да се щадя! :-)

Още на втория ден от покупката, преди да взема пълно каско, приятел удари леко колата отдясно на багажника и вече се ослушвам за кадърен автотенекеджия и бояджия. Може ли да ми препоръчаш такива, които да посетя? Оказа се, че я карам с 18" джанти, които ми разбиват мечтите по паважните улици в Пловдив, както и на всяка друга неравност по пътя. Джантите са наистина красиви, но ще ме докарат до инфаркт от напрежение да бъда внимателен с улиците ни.

Колеги, дайте предложения какви джанти са компромисното решение за нашите пътища и марка гуми?

Благодаря ви за топлото посрещане, ще се постаря да бъда редовен съфорумец!

proper
15-10-2007, 08:47
а 18"-ките какво ще ги правиш?? покажи ги на снимка да ги видим? :)
иначе 16" са оригинално на колата. Аз съм с 16" и определено това размера който е компромис за возия и здравина...Ноо...18" е много по-красиво!!!!

srebrin
15-10-2007, 19:53
а 18"-ките какво ще ги правиш?? покажи ги на снимка да ги видим? :)
иначе 16" са оригинално на колата. Аз съм с 16" и определено това размера който е компромис за возия и здравина...Ноо...18" е много по-красиво!!!!

Надявам се до 2 дни да си я взема след подмяната на ремъци, ролки и пр. и ще сложа снимки тук.
Джантите са убийствено красиви, като продавача твърдеше че само те са общо към 2000лв.

kosi427
16-10-2007, 10:29
здрасти и от мене,честито за колата :) Тази синя гтв си я бях харесал на горубляне бях отишал да я купувам,и накарах човека да я запали оказа се че колата не ще да пали,мъкнаха кабели 3 коли изредиха да дават ток и пак не успяха.от другата страна на улицата имаше едно зелено гтв и аз тръгнах да го разгледам него,в момента в който пресякох улицата,човека ми се обади да се върна бил успял да я запали:) Върнах се и му казах че искам да я закарам на сервиз да я погледнат,той каза че нямало проблем на горубляне имало много сервизи,а аз исках при бобо,като разбра че искам да я карам там ми отказа! на капака липсват 2 болта,и от страни на блока има заварка-АКО ГОВОРИМЕ ЗА СЪЩАТА КОЛА ДЕ :)

bouncer
16-10-2007, 10:40
колега,
добре дошъл в клуба! пожелавам ти много приятни моменти с красавицата и по-малко престой в бокса. относно 18-ките...аз мойта я карам с 18-ки вече 7-8 месеца и мога да ти кажа че в началото беше супер тегаво но после се свиква. визията на 18" джанта много отваря колата. друса вярно е...ама нали е спортна кола как нема да друса....

proper
16-10-2007, 10:46
колега,
добре дошъл в клуба! пожелавам ти много приятни моменти с красавицата и по-малко престой в бокса. относно 18-ките...аз мойта я карам с 18-ки вече 7-8 месеца и мога да ти кажа че в началото беше супер тегаво но после се свиква. визията на 18" джанта много отваря колата. друса вярно е...ама нали е спортна кола как нема да друса....

е то си друса и с 16" особено сега като смених носачи отпред и тампони отзад. Колата е мега стабилна по завои, но си вози много стегнато и си подрусва :):) няма как. Скоро и аз ще съм с 18" :)

Колега ако решеш да ги сменяш твоите с по-малки, можеш да се обадиш първо да видим дали мога да ги взема. Но тва е при условие, че ще ги махаш. И пусни някоя снимка при възможност :)

Mury
16-10-2007, 12:01
Името ми е Сребрин Ватралов и съм горд собственик на Alfa Romeo GTV! Има нещо уникално в тази марка, което те кара да се чувстваш преповдигнато, че си човек на стила, на първичния усет към готините неща в живота...

Евала колега със здраве да си я караш и само да те радва,и аз съм фен на ГТВ/старите новите,нема значение/но поради обстоятелствата в живота можеби никога няма да карам ГТВ :oops: :oops: :oops: Успех с новата колица :wink:

MainaCore
16-10-2007, 13:10
Евала за колите, колеги!! Я елате някой път на среща да ги видим !!!

srebrin
16-10-2007, 20:10
здрасти и от мене,честито за колата :) Тази синя гтв си я бях харесал на горубляне бях отишал да я купувам,и накарах човека да я запали оказа се че колата не ще да пали,мъкнаха кабели 3 коли изредиха да дават ток и пак не успяха.от другата страна на улицата имаше едно зелено гтв и аз тръгнах да го разгледам него,в момента в който пресякох улицата,човека ми се обади да се върна бил успял да я запали:) Върнах се и му казах че искам да я закарам на сервиз да я погледнат,той каза че нямало проблем на горубляне имало много сервизи,а аз исках при бобо,като разбра че искам да я карам там ми отказа! на капака липсват 2 болта,и от страни на блока има заварка-АКО ГОВОРИМЕ ЗА СЪЩАТА КОЛА ДЕ :)

Да, мисля че говорим за същата кола! Зад нея имаше зеленикав Spider за 9600. Как мога да се свържа с Бобо? И другаде из форума мернах впечатления за него, като да е един от най-отворените майстори на Алфи.

Предварителни благодарности!
Сребрин

glavnia
17-12-2007, 00:51
Колега не се коси! Видях, че си ми писал.. там за тенекеджия... имам един майстор разбира се, не взима дебело, ама като гледам откога е тва дет си се интересувал, вярвам си се оправил досега. По-долу се заформи интересна тема :) за 18-ки джанти, ако не си доволен дай да обменим малко опит, аз имам 16-ки оригинал, както казва колегата Proper "ще я качвам на 18-ки", не знам как ще я карам по улиците, ще я раздрънкам здраво! Иначе и аз живея до трета поликлиника, трябва да се напипаме, аз имам и качествен майстор дет пипа добре.. Оффф полудях вече с тая кола, а имам и още 2 да подържам, а и на бащата колата, така помагам... Виж остави някъв телефон, моя горе го има, а и на Skypee - glavnia търсиш , включен е винаги... Е, доскоро!