PDA

View Full Version : 155 2,5 TD



12-05-2004, 12:36
Здравейте, мисля да си купувам Alfa 155 2,5 TD. Дайте ми моля някакво инфо за какво трябва да внимавам, какво да проверявам при покупката и т.н.
Има ли смисъл да се опитвам да си го внасям от чужбина и, ако да - какво ще спечеля - цена, запазеност?... Цените в ebaymotors.de не са много по-ниски, ако сложиш ДДСто.
Не съм твърдо решил за дизела... въобще ще съм благодарен и за препоръки относно модела.

hf hpe
12-05-2004, 14:38
трябва да питаш Dexer той има пресни спомени

относно вкарването от чужбина много ама много рядко ще я докараш на добра цена отколкото ще ти я продаде търговец тука

на пазара ни се продават и боклуци, но лично моето мнение е че търговците избират най-добрите боклуци

Dexer
13-05-2004, 16:35
bodri, s 2 dumi, kolata si zaslujava!

tova, koeto dulboko te suvetvam da provesrish e slednoto!

Ogledai dvigatelja za techove, vkljuchitelno i otdolu, kachi ja na povdigach.
Otzad na motora e turboto - to trjabva da e chisto i d anjama maslo po nego!
Dori i da sa ja izmili ako ja pokarash 10-20 km i ja ogledash shte se zabeleji prjasno maslo. Dori i da ne vijdash brukni s ruka otzad (hehe, kak prozvucha) i pak tursi maslo! Trjabva da e suho turboto i oklo nego. Az v momenta imam problem tochno s tova. Turboto e zapochnalo da iznosva vtulki, semeringi i t.n. V rezultat na tova mi vkarva maslo ot turboto prez vsmukatelite i go gori, a osven tova ima i tech navun.
Kato ja zapalish nakarai njakoi da ja izforsira a ti gledai otzad za pushek - ne trjabva da ima nikakuv, no ako e cheren e po-dobre ot bjal - bjal pushek zanchi gori maslo.
Az karam mojata ot 7 meseca i sum mnogo dovolen, kato izkljuchim tozi problem, kakto i s pompata na servoto, kojato e za remont, no tova si e individualen problem.
Kato razhod harchi okolo 10 litra gradsko, po magistrala pada pod 7.
Inache vurvi dosta, max. vurtjasht moment e na 2000 rpm i durpa osezaemo. Spira mnogo dobre, vozi tvurdo, no i stabilno i ne se naklanja kato faeton v zavoi.
Suvetut mi e da si ja podberesh vnimatelno, da ima extri, zaslujava si!

Uspeh i se pohvali kato ja namerish! Ako ima oshte neshto, pitai! Daje ela na sreshtaat v nedelja za da ja vidish live!

14-05-2004, 09:42
:) Благодаря. Пътувам извън София, но, ако се прибера до срещата, ще дойда. Да ми покажаш точно къде е проблемът с маслото, че сега карам Opel Corsa 1,2 и двигателят няма много общо :wink: , а не разбирам много, да не кажа хич. :)

Kefo
15-05-2004, 22:13
Dexer dosta seriozen mi se vijda razhoda ti.164-ta har4i 8,5 v grada i 5,8 izvyn makar 4e e po-golqma i dosta po-stara :roll:

A ina4e italianskiq dizel e mnogo dobyr i nadejden i mnogo vyrvi. :wink:

Dexer
16-05-2004, 00:15
и на мене ми се вижда сериозен кефо, ама тва е...

Kefo
16-05-2004, 00:53
:roll: :roll: :(

ilia
01-04-2005, 00:32
а колега несе коси и моита ми хар4и към 10 градско така4е неси сам а и между другото кракът ми е тежък аааа :whistle:

virusalfa
05-04-2005, 09:54
Що правите с тия 155-ци,бе-тука една няма нормално да гори.Особено на Илия-вика,че кара със 150-160,е няма точна наука да даде обяснение как да гори малко при това каране.Ако беше бензинова,със същата скорост щеше да е доста по-голям разхода :yes:

ilia
06-04-2005, 23:52
неме издаваи 4е съм пилот аняма аз несе оплаквам за този на4ин на каране съм доволен от разхода ама пове4е от 190 моита неможе ве4е виждаисе тежи4ко :wow:

virusalfa
07-04-2005, 09:55
неме издаваи 4е съм пилот аняма аз несе оплаквам за този на4ин на каране съм доволен от разхода ама пове4е от 190 моита неможе ве4е виждаисе тежи4ко :wow:па на нея по каталог й дават 195 км.На мойта-202км в час.Не я напиняй много!

ilia
09-04-2005, 00:47
колата не е за цял живот ако не върви то закакво мие аз немога да раз4итам на нея :yawn: