PDA

View Full Version : 164 скоростна кутия



Wishmaster
25-10-2007, 10:08
Първо добър ден да кажа на всички. Току що се регистрирах в форума но го следя от доста време а и си имам италианка от 7 години вече. Та направо на въпроса. От известно време се забелязва омасляване в предната част на скоростната ми кутия(sry за изразяването но съм малко бос в тея работи). Та ходих по сервизи дигаха я гледаха я и във 4-те сервиза ми казаха различни причини. Най много ме притесни последната вероятност която чух за спукан блок на скоростната кутия. А аз си мисля че може да е гаритура. Та въпросът ми е ако е блок възможно ли е да се оправи някак или трябва друга скоростна кутия? Мерси предварително.

Boby
25-10-2007, 12:21
Под предна част предполагам имаш в предвид там където се съединява с двигателя?Ако е там то тогава има семериг на вала на кутията който преди беше към 17лв.Сменяш го,след 3-4 месеца протича пак и накрая го заебаваш :wink:

Wishmaster
25-10-2007, 12:40
Под предна част предполагам имаш в предвид там където се съединява с двигателя?:

Да за там става въпрос. А това със заебаването предполагам няма да доведе до други по фрапантни последствия??

Boby
25-10-2007, 14:26
Зависи колко тече.Ако е просто омасляване няма проблем,ама ако си е теч ще останеш без масло.Сигурен ли си че е масло от скоростите а не моторно масло?

Wishmaster
25-10-2007, 15:34
Няма теч а е просто омаслена, а колкото до двигатела не е от там защото нямаше и грам следа от масло по него.

Boby
25-10-2007, 15:50
Значи няма от какво да се притесняваш.Мойта си е така от 2-3 години,но за 4 дена не направи никакви капки под нея.
Аз лично не бих сменил семеринга.

Wishmaster
26-10-2007, 13:27
То сега така ще се кара че навън нещо по - захладня. А на пролет ще се види дали ще се сменя или не. Пак мерси много.