PDA

View Full Version : Запитване за симулатор



JAMAL
25-10-2007, 17:16
Здравейте колеги, случаят е следният: сложих газ на колата и резултатът беше следният. При работа на газ двигателят работи доста добре и резултата е положителен. При работа на бензин е точно обратното, колата работи много лошо, пуши черно, прекъсва, като на 2-3 цилиндъра. Закарах я при майсторите, при което заявиха:на тая кола и трябва симулатор(всъщност още не съм сложил). Казах си ОК. Добре де колеги, симулатора не се ли слага за да се лъже колата че работи на бензин, пък при мен на газ си работи добре. В моя случай като е на бензин симулатора какво всъщност лъже. И си мисля че не симулатора е проблема. Ако дадете съвет ще съв много благодарен.

SFINKS
25-10-2007, 17:23
Не е симулатора проблема , виж като си на бензин да не ти меша бензин газ и въздух . Тоест да не би да продължава да ти пуска газ изпарителя когато си на бензин .

Друг вариант е прекъсвачите на бензиновите инжектори да не функционират коректно

Бе общо взето бягай в някой друг газ сервиз щото тия те парзалят и като гледам как са те подкарали ще ходиш още 4-5 пъти при тях и ще те издоят още толкова пари колкото си им дал досега :wink:

JAMAL
25-10-2007, 17:24
Извинявам се за Неумния въпрос, но как да проверя :?

SFINKS
25-10-2007, 17:28
кое как да провериш

JAMAL
25-10-2007, 17:30
как да проверя дали смесва горивата

JAMAL
25-10-2007, 17:35
А едно е сигурно, че повече пари няма да им дам при положение че не са си свършили работата, затова искам да съм подготвен като им се ява

SFINKS
25-10-2007, 17:37
1/превключваш на бензин ( няма нужда да работи колата )
2/маркуча който ти отива от изпарителя до кутията на възд филтър ( по тоя маркуч върви газ ) отвиваш скобата там кадето влиза в кутията на филтъра и го палниш отвора на маркуча с пяна или направо целия маркуч го бутваш в някоя бутилка с вода и гледаш дали избутва газта пяната или ако е шише дали прави балончета.
ако се случва тва значи ти смесва горивата

SFINKS
25-10-2007, 17:43
ако не се справиш ми звънни в събота

0885/249562

имах същата кола пак с газ и и знам магариите ( пари няма да ти искам , просто ако мога да помогна)

deadairplane
28-10-2007, 15:58
Нищо не ти пречи да си прожериш дали ти смесва. Ама да знаеш че ги имам същите проблеми и не е от това и докато ги реша ми изгармя МАП сензора от една детонация в колекторите. Изобщо не се мотай а я провери дали наистина не смесва горивата и слагай гадните емулатори че после скъпо става. И не си прав в първото твърдение симулаторите служат да подават на компа сигнали че всичко е ок когато си на газ. Когато ги нямаш компа разбира че нещо не е както трябва и като обърнеш на бензин проблеми (защото на газ компа не управлява двигателя)

Crusader
28-10-2007, 17:51
Е аре стига глупости! На тоя инжекцион не му трябва симулатор! Разкарайте тоя боклук /симулатора/, сложете едно обикновено реленце и колата ще си ОК!

JAMAL
30-10-2007, 09:06
Колеги може да ме сметнете за луд, но имам чувството, че и когато съм на газ харчи от бензина. Какво ме кара да мисля така ли, преди 20 дена заредих с бензин, като за този период паля само сутрин на бензин точно за 5-6 секунди и обръщам на газ и съм минал няколко километра, А БЕНЗИНА НАМАЛЯВА УСЕЗАЕМО. Беше малко под първата стрелка като заредих, а сега на моменти включва лампата. Възможно ли е или полудявам.

Crusader
30-10-2007, 10:19
Не полудяваш, проблема ти е точно симулатора, не спира напълно дюзите, тоест от време на време пропуска по някой импулс към дюзите, мога да си представя че разхода на бензин ти е около 2/100, недостатъчен за да прави проблем от смесването на горивата, но пък осезаем ако минеш 500км. на ден. Разкарай симулатора /ТОЙ НЕ ТИ Е НЕОБХОДИМ/ сложи както казах едно реле и ще си ОК, вече съм имал няколко подобни случая, тва е щото който може и който не може прави симулатори и съответно качеството им пада.
Успех!

JAMAL
30-10-2007, 15:21
Колега и аз така си обяснявам случая, но аз нямам симулатор. Доколкото знам използваха две релета при монтажа, започвам да си мисля че тоците са объркани и колата полудява.

SFINKS
30-10-2007, 17:44
нищо объркано няма
просто така е направено че пак да ходиш при тях и да снасяш :wink:

fazana
30-10-2007, 20:40
:paddle: :smackbum: :boxing:

JAMAL
31-10-2007, 08:59
Колега, в събота не бях в София и затова не се обадих, но този weekend мога да дойда при тебе, ако имаш време разбира се.

SFINKS
02-11-2007, 10:09
няма проблем ,weеkenda звънни

провери ли дали не ти смесва горивата ?

JAMAL
02-11-2007, 13:05
Да направих опит, с водата и маркуча на газта. Не прави балончета, но при мириз се усеща газ от маркуча, докато работи на бензин. Не знам дали е нормално да има леки изпарения, когато колата не е на газ

JAMAL
02-11-2007, 14:53
в тази връзка в кой квартал си :?:

Bobo
03-11-2007, 22:10
Не полудяваш, проблема ти е точно симулатора, не спира напълно дюзите, тоест от време на време пропуска по някой импулс към дюзите, мога да си представя че разхода на бензин ти е около 2/100, недостатъчен за да прави проблем от смесването на горивата, но пък осезаем ако минеш 500км. на ден. Разкарай симулатора /ТОЙ НЕ ТИ Е НЕОБХОДИМ/ сложи както казах едно реле и ще си ОК, вече съм имал няколко подобни случая, тва е щото който може и който не може прави симулатори и съответно качеството им пада.
Успех!


Я сега кат си толкова сигурен ми кажи какво става със екуто когато колата се движи на ГАЗ :?: Без симулатор имам предвид :idea:

И се научете да говорите конкретно - симулатор ламбда - симулатор дюзи :idea: :wink:

Crusader
04-11-2007, 10:12
Ми в случая става въпрос за симулатор на дюзите, а за ЕКУ-то, ми да отчита грешка, записва си я ма не съм забелязал тва да оказва влияние на последващата работа на бензин. Явно за ЕКУ-то е по-лошо да отчете грешен импулс от калпав симулатор, от колкото сигнал за неработеща дюза ->това са ми личните наблюдения.
Но това не важи за тези модели TS на които ЕКУ-то не е под пода от дясно а е на дросеровата клапа.