PDA

View Full Version : Съвет при покупка на 166-тица 2.4 JTD



Коки
29-10-2007, 15:34
Колеги,

Намерих добър екземпляр в една автокъща. Колата естествено е без регистрация и е много сложно да я закарам на сервиз. Бихте ли ме посъветвали как да проверя дали всичко е наред с колата?

От автокъщата казаха да извикам някой от Алфа Ромео, който може с лаптоп да прочете информацията от компютъра на колата. Някой знае ли какво точно може да се разбере от тази информация?

valjo
29-10-2007, 15:58
по-добре викни репартак и я закарай, да ти направят и диагностика на окачването, щото там цифрите също са много сериозни
не само по мотора:)

Коки
29-10-2007, 16:34
Не ми се искаше да прибягвам до този вариант, защото нямам много време. Къде според теб мога да я закарам, така че да направя и диагностика на двигателя и преглед на ходовата част на едно място?

SFINKS
29-10-2007, 17:11
ВАНТОТРЕЙД

nasty
29-10-2007, 20:39
аре бе я ходи им кажи да не се правят на ударени а да ти дадат и да дойде 1 от автокъщата с временния номер който има всяка една от тях....ще им дадеш някой лев,оня го чепиш кафе кола докато седите за диагностика и ще разбереш тая кола става ли.

Коки
29-10-2007, 21:06
аре бе я ходи им кажи да не се правят на ударени а да ти дадат и да дойде 1 от автокъщата с временния номер който има всяка една от тях....ще им дадеш някой лев,оня го чепиш кафе кола докато седите за диагностика и ще разбереш тая кола става ли.

Не щат, пробвах :?

trustworthy
29-10-2007, 21:16
Не щат, пробвах :?

Е значи се притесняват нещо ;)

Коки
29-10-2007, 22:00
Не щат, пробвах :?

Е значи се притесняват нещо ;)

Просто не им се занимава. Колата е много запазена - личи си, че е гледана.

trustworthy
29-10-2007, 22:07
Просто не им се занимава. Колата е много запазена - личи си, че е гледана.

Без диагностика и добър оглед, покупката на тая кола си е рискована операция ;) Вальо ти каза, че поддръжката и частите са скъпи

gigi
30-10-2007, 02:23
То даже според мен всичко по мотора е по евтино от окачванията :? Тъй че виж си я или приготви едни резервни 2000лв поне ако изникне нещо. Дано да е читава :wink:

valjo
30-10-2007, 09:19
е то с покупката на 166 човек винаги трябва да е готов с едни 2-3к за текуща поддръжка:))

но и аз мисля че във Вантотрейд могат да ти я видят и на стенд за амортисьори и за геометрия и всичко ....

запиши си час преди това де, а и един репартак в рамките на софия не е бог знае какви пари, особено на фона на цената на автомобила

Коки
30-10-2007, 14:50
То даже според мен всичко по мотора е по евтино от окачванията :? Тъй че виж си я или приготви едни резервни 2000лв поне ако изникне нещо. Дано да е читава :wink:

Приготвил съм ги, не си давам последните стинки за тая красавица, ама ако има нещо сериозно, защо да не им посмъкна малко цената ;)

nasty
30-10-2007, 15:15
бати скръндзите бре тогава им свали 3но дето ще платиш за диагностика и транспорта :D

Коки
30-10-2007, 16:47
бати скръндзите бре тогава им свали 3но дето ще платиш за диагностика и транспорта :D

Ще видим, ще се оправя. И да се мина с някой лев, не е болка за умиране - пари се изкарват. Важното е, че имам нова любовница и тя ми е изпълнила сърцето. Другата седмица ще покажа снимки да се похваля ;)

zlia
31-10-2007, 21:46
То даже според мен всичко по мотора е по евтино от окачванията :? Тъй че виж си я или приготви едни резервни 2000лв поне ако изникне нещо. Дано да е читава :wink:

Приготвил съм ги, не си давам последните стинки за тая красавица, ама ако има нещо сериозно, защо да не им посмъкна малко цената ;)
Сигурно е при Пламен в "Мон-Тали",та него хич не го бърка какво ще говорят за Алфата му. Ако сте се разбрали вече за цената,може и стотинка да не свали повече,тъй като той няма специално отношение към марката,а я смята само като продукт за покупко-продажба. С други думи,зависи колко е платил за нея и каква ще му е минималната разлика. И между другото не е бедняк да виси с една кола и то съвсем нов внос,та да бърза да се разделя с нея.
Това мнение е само за този човек,тъй като от написаното за лаптопа се сетих,че Бобо е ходил при него за такава Алфа(закупена) на наш съмишленик.
Иначе за сервиз няма лошо,ама колко от вас си купиха кола от Италия или Германия,за която ви свалиха от първоначалната цена и след това имаше огледи в сервизи и допълнителни намаления.Много трудна работа,да не кажа невъзможна,защото в челните автосалони,които предлагат автомобили обслужени и с гаранция цените на нас хич не ни изнасят,а тези за експорт вече са шарената работа(добри и по-лоши) но на цена за нашего брата. Иначе тук всички са с големи претенции,ама за без пари,докато там(по Европата) са мишки,които плащат здраво,след това ремонтират,но самодоволно казват "Аз си я докарах лично от чужбина"
Успех.

pinko
31-10-2007, 21:56
Абе първата Алфа, дето си харесах на Горубляна, беше с цена 13 900 лв, 99-ти набор, на 132 000 км

но когато я закарахме във Ванто, се оказа, че:

1. колата е та 290 000 км

2. Цялото предно окачване е за смяна

3. Цялото задно окачване е за смяна

4. Амортисьоорите са на 25-30% отпред и на 20-25% отзад

5. Предни и задни спирачни дискове за смяна, единия преден даже с пукнатина

6. Дебитомера естествено също беше за смяна

За да се оправят тия неща от точки 2, 3, 4, 5 и 6, трябват 3500 - 4000 лева, че и повече.

Накрая джамбазина се фана за главата и я даваше за 10 000 - 10 500, но аз вече не я исках.

Иначе колата външно беше просто перфектна, със невероятно запазен салон, педали, волан, с почти нови гуми 17-ки. Абе страшно изпъната, но убита от каране. Всичките тия неща изобщо не и личаха на колата, едва във Ванто се разбра кво-що.

bate.vi.dido
03-11-2007, 17:38
Хаха аз моята я взех без никакви огледи видях я и я купих на момента както се вика любов от пръв поглед само дето сега си блъскам главата има доста неща за правене главно по окачването хихих :) :) :)

future 166 owner
13-11-2007, 10:05
Здравейте!
Въпреки че това ми е първото мнение тук, следя форума доста отдавна. Ще покажа висока форумна култура и няма да пускам нова тема за въпросите си. Надявам се да бъде високо оценено :lol:
Така... спрял съм се на Алфа 166 2.4 JTD. Никъде не намерих инфо дали всички двигатели са със 6-степенна скоростна кутия... И ако не е така кажете кой вариант е по-добър, т.е. плюсове и минуси, нали за това е темата...
По принцип се колебаех между БМВ 525, Ауди А6 и 166, но се спрях на Алфичката, главно заради невероятния комфорт в купето, ниската й разпространеност и елегантния й външен вид. Съвсем отделен е въпроса кога ще измисля схемата, касаеща закупуването й...

Коки
13-11-2007, 10:14
6-степенна скоростна кутия имат всички 166 2.4 ЖТД, освен това и тези с вентилираните мотори и шестаците. За БМВ или Ауди ще ти трябват или 10 бона отгоре, или 5-6 годинки вповече ;)

future 166 owner
19-11-2007, 11:49
А къде във Варна е най-удачно да си проверя колата, преди да я закупя? Диагностика на двигателя и ходовата част, предполагам с това (и с малко мръсна газ) проверките се изчерпват...