PDA

View Full Version : Alfa Romeo 1,6 Boxer - Бензин в маслото ???



MontAdmin
26-04-2005, 11:58
Значи колеги, имам следния проблем.
Купих си Алфата преди месец и както си му е редът смених маслото /сложих Селения Голд/ и след 2 седмици останових покачване на нивото на маслото. Колата започна при запалване да не може да регулира оборотите, взе да пуши при форсиране.
Веднага смених маслото и я закарах на сервиз. От там на тестера я качиха и се оказа че сместа е много богата и от там се получавало наличието на бензина в маслото. При замерване на датчика за изгорелите газове ми казаха 4е по кабела имало някакжо напрежение което по принцип не трябвало да го има, обаче не могат да го оправят защото нямали схема на датчиците и незнаели кои кабел каде отива и т.н.
Случвало ли се е на някои такова нещо и мойе ли да се намери тая схема ?????

hammar
26-04-2005, 16:13
И аз като си купих колата ми се струваше че маслото е разредено, но реално погледнато единственото място от където може да влезе бензин в маслото това са цилиндрите с лоша компресия. По принцип при всеки бензинов двигател в процеса на згъстяване горивна смес преминава в картера и затова картерните газове се отвеждат в смукателните тръби . какви са вариантите в твоя случай :
- лош температурен режим на двигателя при който поради ниската температура, бензина в маслото не може да се изпарява напълно.
причината затова е в термостата който е напълно отворен
- запушени тръбопроводите за отвеждане на картерните газове
Това са добрите варианти, лошия вариант е един или повече цилиндри без компресия .Провери компресията на цилиндрите.
Не знам в какъв сервиз си я карал но според мен така наречения "датчик за изгорелите газове" в случая не играе голяма роля
И накрая ако греша моля по знаещите да ме поправят.

Venci
26-04-2005, 16:43
Имам приятел с Джулиета 2000 кубика с карбуратори Делорто. Пенеже все си играе с карбураторите веднъж беше направил сместа много богата и по същият му влизаше бензин в маслото. Лошото в случая беше, че първо мислехме, че е от спукано платно на бензиновата помпа и колегата се наби за нова.Както и да е на втората смяна на маслото регулирахме сместа и от тогава няма проблеми. Иначе компресия си имаше и то добра. Според мен когато бензинът в цилиндрите е много тогава каквато и да ти е компресията пак може да мине през ключовете на сегментите.

Mury
28-04-2005, 17:39
И аз като си купих колата ми се струваше че маслото е разредено, но реално погледнато единственото място от където може да влезе бензин в маслото това са цилиндрите с лоша компресия. По принцип при всеки бензинов двигател в процеса на згъстяване горивна смес преминава в картера и затова картерните газове се отвеждат в смукателните тръби . какви са вариантите в твоя случай :
- лош температурен режим на двигателя при който поради ниската температура, бензина в маслото не може да се изпарява напълно.
причината затова е в термостата който е напълно отворен
- запушени тръбопроводите за отвеждане на картерните газове
Това са добрите варианти, лошия вариант е един или повече цилиндри без компресия .Провери компресията на цилиндрите.
Не знам в какъв сервиз си я карал но според мен така наречения "датчик за изгорелите газове" в случая не играе голяма роля
И накрая ако греша моля по знаещите да ме поправят.Така наре4ения дат4ик за изгорелите газове се нари4а ламбда сонда и играе важна роля в определянето на горивната смес да не кажем главна роля .Та ако наистина му е богата сместа това не е добре защото от бензина маслото си губи смазо4ните свойства и познай какво става :wink: :wink: Провери си сондата ако не е в ред сменяй бързо да не направиш някоя беля

Bobo
28-04-2005, 17:48
Ейййй къв бензин в маслото кви пет лева тва да не е шкода 105 без сегменти и гумички бре? Вие знаете ли тая кола колко сегмента има бре?

Bobo
28-04-2005, 17:53
1. Оправи ламбда сондата.
2. Компресията неможеш да премериш точно но поне виж дали няма фрапантни разлики м/у цилиндрите. Има стендове които могат да измерят износването на всеки цилиндър в проценти посредством изключване на свещите една по една :wink:
3. Ако като провериш и оправиш предните две неща маслото мерише на бензин и колата не се държи добре по-добре някой да отвори двигателя и да види дали някой сегмент (или клапан :wow:) не е паднал в картера :yes:

Mury
28-04-2005, 18:21
Ами да нали и аз това казвам :wink: :wink:

MontAdmin
30-04-2005, 14:27
Значи момчета и момичета, всичко се оказа от ламбда сондата. С осцилоскоп е мериха, и на всяко запалване на колата - дава или богата или бедна смес. И като зацепи на богата и бензина отива в маслото /по между другото е съвсем нормално да влиза бензин в маслото, но в съвсем малки количества и той се испарява след това/, сега просто трябва да си намера ламбда сонда :)
Много се бях стреснал да не е двигател, но Boxer-чето си работи нормално :)
Мерси за съветите все пак, и никой от вас да няма сериозни проблеми с своя автомобил ...

Mury
30-04-2005, 18:40
А какви параметри ти даваше сондата от колко до колко се ка4ваше мойта работи от 0.1 до 0.5 и Бобо и Енъо казаха 4е е нормално бързо реагира и уж вси4ко е наред а па хар4и 12/13 в градо

Bobo
01-05-2005, 23:55
Значи момчета и момичета, всичко се оказа от ламбда сондата. С осцилоскоп е мериха, и на всяко запалване на колата - дава или богата или бедна смес. И като зацепи на богата и бензина отива в маслото /по между другото е съвсем нормално да влиза бензин в маслото, но в съвсем малки количества и той се испарява след това/, сега просто трябва да си намера ламбда сонда :)
Много се бях стреснал да не е двигател, но Boxer-чето си работи нормално :)
Мерси за съветите все пак, и никой от вас да няма сериозни проблеми с своя автомобил ...

Колега хич не е нормално да има бензин в маслото :wink: щото бензина е обезмаслител и сещаш ли се ако "обезмасли" някой лагер какво ще стане с лагера? :wow: Ако колата не е наред и вкарва бензин в маслото това НЕ значи че е НОРМАЛНО :wink:

MontAdmin
03-05-2005, 10:32
Колега хич не е нормално да има бензин в маслото :wink: щото бензина е обезмаслител и сещаш ли се ако "обезмасли" някой лагер какво ще стане с лагера? :wow: Ако колата не е наред и вкарва бензин в маслото това НЕ значи че е НОРМАЛНО

Bobo не казвам че е нормално да влиза 1 литър бензин в маслото, а че навсякъде кадето отидох ми казаха че в самия процес на работа по принцип влиза бензин в маслото - който след това се испарява, а количеството никой ми не е казал какво е!!! А по принцип знам какво става с лагерите и не само с тях :whistle:.