PDA

View Full Version : 166 2.0ts проблем с оборотите



dakata
07-11-2007, 08:45
Имам проблем с оборотите на двигателя,казаха ми,че дроселовата клапа може да е задръстена или датчика за оборотите се е скапал.Някой знае ли нещо за проблема?

robkobg
07-11-2007, 09:03
кофти гориво?

dakata
08-11-2007, 07:24
супер100 OMV :frown:

valjo
08-11-2007, 07:34
иди на диагностика, може да се окаже и ламбда сондата
мотора ти предполагам е 155 к.с. варианта нали ?

dakata
09-11-2007, 07:46
Да,мотора ми е 155к.с.Благодаря за съвета още днес ще отида :idea:

hsr
09-11-2007, 08:53
Колега,извинявай че ти спамя по темата,но понеже виждам,че си от Ст. Загора просто не мога да не те попитам къде смяташ да ходиш на диагностика там ? И евентуално след като минеш,ако не те затруднява да споделиш впечатления .

dakata
10-11-2007, 10:16
Ходя на дигностика в автоцетър Примотек т'ва е представителството на Фиат намира се срещу бензиностанция Зара в кв.К.Ганчево, момчетата сега се учат ама тестера им е със софтуер специално за италиански автомобили и не пропуска абсолютно нищо,диагнозите им са винаги верни :D

hsr
10-11-2007, 10:27
Ходя на дигностика в автоцетър Примотек т'ва е представителството на Фиат намира се срещу бензиностанция Зара в кв.К.Ганчево, момчетата сега се учат ама тестера им е със софтуер специално за италиански автомобили и не пропуска абсолютно нищо,диагнозите им са винаги верни :D
Мерси за отговора :th_up:
Аз не съм от Зарата ама често пътувам до там и ще ги имам предвид при евентуални проблеми .Пък гледам ,че вече има доста колеги от С.З. може инфото да им е отполза и на тях.
А ти ходи ли вчера и откриха ли проблема ?

code
10-11-2007, 10:50
Аве защо много колеги карат с по-висок октан от препоръчания от производителя, не мога да си обясня. Каква е далаверата да даваш повече пари за нещо което не е за твоя мотор :?: :!: :?: Може и аз да съм тъп обяснете ми!

dakata
10-11-2007, 12:50
Да,ходих ама ми излезе друг проблем,не ми работи вентилатора на климатика(работи ама когато си поиска) и реших да оправя най напред него,че иначе ми се изпотяват стъклата и от вчера колата е в бокса,между другото тестера не отчете проблем,защото оборотите се менят само когато колата е в движение и то когато изключа от скорост и от няколко места ми казаха,че най вероятно е дроселовата клапа и трябва да се почисти :gruebel:

dakata
10-11-2007, 13:03
Защо бе isoiso? :?: к'во лошо има в т'ва да караш с хубав бенц,и без т'ва 99% от горивата които се предлагат по наш'те бензинджийници не отговарят на никакви изисквания тъй,че с по скъпото гориво горе долу ще уцелиш октановото число което препоръчва производителя :D Твоита Алфа е на газ доколкото разбирам как е?как се държи има ли някакви проблеми? :)

code
10-11-2007, 13:20
Ами доволно е все пак монтажа си е правен в Италия, пък там нали са разбирачи. Ако не са индикациите въобще не можеш да разбереш кога обръща на газ, а как са излъгали компа показва си примерно 14л/100км бензин градско пък си карал цял ден на газ :)

dakata
10-11-2007, 13:33
От Пловдив ли купи Алфата преди около два месеца? :o

hsr
10-11-2007, 16:42
Да,ходих ама ми излезе друг проблем,не ми работи вентилатора на климатика(работи ама когато си поиска) и реших да оправя най напред него,че иначе ми се изпотяват стъклата и от вчера колата е в бокса,между другото тестера не отчете проблем,защото оборотите се менят само когато колата е в движение и то когато изключа от скорост и от няколко места ми казаха,че най вероятно е дроселовата клапа и трябва да се почисти :gruebel:
Нищо чудно проблема да ти е точно там :roll: Доста колеги са минали по тоя път .Ако имаш време и ти се занимава виж в раздела 156/147 има доста по темата за почистване на дросела,че дори и снимчици има :twisted:


Аве защо много колеги карат с по-висок октан от препоръчания от производителя, не мога да си обясня. Каква е далаверата да даваш повече пари за нещо което не е за твоя мотор :?: :!: :?: Може и аз да съм тъп обяснете ми!

Ами аз откакто заредих OMV Super 100 точно от Ст. Загора си казах,че друг бензин в колата си няма да сложа :P
Незнам може и да е въпрос на внушение ама със 100-тачката тая кола работи по съвсем друг начин :shock: (става въпрос за Алфа 155).
Значи колегите казват,че със 100 октана колата имала повече мощност и незнам си още какво,може и така да е,но аз нямам предвид това.
Аз моята колица си я карам през повечето време доста спокойно 1800-2000 об. на 5-та :oops: и със въпросния супер 100 колата като че ли върви някак "по-гладко" и "леко" и при подаване на газ дори при тия обороти започва да ускорява без да се "чуди" :roll:
Тая седмица реших да пробвам със 95 от същото OMV ,но май ще се връщам пак на 100-така :P

dakata
12-11-2007, 07:28
Благодаря ти пич,ще погледна в тоя раздел и ще се пробвам да я почистя :jason2: