PDA

View Full Version : Шумен Двигател



TheLemonSong
08-11-2007, 15:37
Здравейте колеги,
Напоследък двигателя ми стана доста шумничък.Не трака или тропа, но определено е доста по-шумен от преди.Като дам газ-заспива, но на свободен ход шуми и се усещат вибрации в купето.Вчера смених маслото, но уви никаква промяна.
Да имате някви идеи относно евентуални причини за шума или да сте имали сходен "проблем"?

valjo
08-11-2007, 16:55
демферна шайба на коляновия вал?

търтей
08-11-2007, 16:58
демферна шайба на коляновия вал?

ааа вальо как слагаш диагноза по нета ба бате :lol:
еваларка

:lol:

valjo
08-11-2007, 16:59
е яз само тва знам;) ски колко е лесно;)

80% шанс;)

а ако знаеш 20 неща, се почва мииии немое така, иди еди си каде, па виж, па смени мотора;)

търтей
08-11-2007, 17:00
ми
казва се
ела да я чуя и ше ти кажа :wink:

ОПС грешка
"вика се диагностика при ХУЙ"

Sraaaaa
08-11-2007, 21:52
демферна шайба на коляновия вал?

Определено тая шайба като се прецака колата става непоносимо гадна за слушане и каране. Погледни първо нея.

TheLemonSong
09-11-2007, 10:31
TkS за съвета.
Ще я проверя - не знам ква е тая шайба :? ама ми звучи сериозно.А между другото колата върви мн добре, просто ми се струва по-шумна.

trustworthy
09-11-2007, 10:40
С риск да ма разкритикува и мене насекомото :P, на база на опита с хилядите 166-ци , минали през ръцете ми :lol: , мисля, че по-скоро ще да е веригата на маслената помпа, щото тя на високи утихва, а вибрациите на празен ход, доколкото знам от гореразкритикувания онлайн диагностик :), въпреки високия клас, 166 си има си вибрацийки. :roll:

valjo
09-11-2007, 10:58
С риск да ма разкритикува и мене насекомото :P, на база на опита с хилядите 166-ци , минали през ръцете ми :lol: , мисля, че по-скоро ще да е веригата на маслената помпа, щото тя на високи утихва, а вибрациите на празен ход, доколкото знам от гореразкритикувания онлайн диагностик :), въпреки високия клас, 166 си има си вибрацийки. :roll:ми те и мойте може да са от шайба в ранен стадии
знам ли и аз
то едно ли е да го ...

trustworthy
09-11-2007, 11:02
Ми човекът вика, че не трака. Аз затова си мисля, че не е шайба, щото тя си потраква, почуква...А веригата просто засилва шума. Н апоследната среща си вряхме главите с колегата mll в кошовете на всички налични 2.4ЖТД

mll
10-11-2007, 22:23
Ми човекът вика, че не трака. Аз затова си мисля, че не е шайба, щото тя си потраква, почуква...А веригата просто засилва шума. Н апоследната среща си вряхме главите с колегата mll в кошовете на всички налични 2.4ЖТД...така е мамка му...и моята е тъй....начи-основният агрегат - спи...и с докторски слушалки го обслушвах....а нещо точно в нея част-демпферна шайба, и верига....шуми...не е дрънчене, не е тракане..а се слива с общият шум и е отвратително...докарва звук на дизел от времето на дедо ми.....на той проблем съм му дигнал мерника , и съвсем скоро ще го ...хм....поръчал съм си шайба...от 20-те дни,вече 10-минаха...мойта я пипах напъвах,тествах-няма видими мърдания....щу купя и помпа маслена , и ще ги сменя последователно, и ще се види коя смяна кой шум маха....с колегата ги слушахме другите .... а-бе петак като ги подреди...да ти е кеф да го слушаш...не че и четворката не е мелодия.... т.че проблема е ON LINE...но до коледа ...КЕ ПАДНЕ...ПОЗДРАВИ