PDA

View Full Version : Леко да ми напомните за подръжката ?!!!! Масло, филтри, ...



Grafiagoda
30-04-2005, 14:29
Карам със Selenia Gold, минал съм около 10000 км от последната смяна. Преди това смених филтри бензинов, въздушен, маслен, свещи, ремъци, ролки и накладки.146 1.6 BOXER Маслото на колко е добре да се сменя, аз мисля че на 10000 вече трябва, заедно с масления филтър. А за другите неща на колко километра е добре?

Dodo 155
30-04-2005, 16:42
Здравей колега :wink: Значи маслото е нормално да се сменя на 10К км, освен ако не е Приста или нещо подобно. В България горивата са отврат :wazuup: :wallbash: и цапат много повече :wallbash: Затова е препоръчително да се сменя на толкова :wink: :yes: Със смяната на маслото сменяш маслен и въздушен филтър. Горивен мисля, че беше на 20К км, накладки като ти светне чек-контрола или като остане 7-8мм феродо (може да рискуваш и повече, ама има и дискове по магазините :tongue: :lol: ). Свещите май са на 20К км (при BOXER :unsure: , нека колегите с такива мотори да кажат). Ангренажният ремък заедно с ролките на 40-45К км, за да не срещнеш буталата с клапаните :wow: и само хубави части :idea:
Това е Алфа :notworthy: :D :D :D
Ети и малко повече за тези неща: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1858
Прочети и другите теми и УСПЕХ!

Mury
30-04-2005, 18:33
Свещите по книжка се сменят на 40 хиляди ако са Голдън лодж а ако са НЖК на 100 хиляди

Grafiagoda
30-04-2005, 23:37
THNKS Другари!!! Свещите ми са Голдън лодж от магазинчето на Оборище, ако не се лъжа там човека беше предишен партньор в Александър Ауто. Значи с маслото и въздушния филтър да сменям? ОК щом сте рекли. Мерси и със Здраве.