PDA

View Full Version : Задно окачване на 164 2,5 ТД Супер



zayakov
10-11-2007, 11:47
От 2005 г. имам Алфата. от миналата година нещо отзад в дясно причуква само когато карам по павета. Смених горния тампон на макферсона но няма ефект.Някой ако може да помага. И втори въпрос задните пружини са заминали. От къде да купя и какви. За първи път пиша и ме извинете ако нещо съм сбъркал. Благодаря предварително

Boby
14-11-2007, 22:57
Причуква или се получава един звук като ломбурене? Дръпни изолацията на бомбето и пипни гумата на тампона.Някой да натиска и пуска съвсем леко задницата и ще усетиш как гумата на тампона чука в корпуса му.Даже и ще го чуеш.Ако успееш по някакъв начин да го елиминираш ще изчезне тропането.Другия вариант е разбит амортисьор. :roll: Провери си и втулката на реактивната щанга.

zayakov
15-11-2007, 21:38
Боби благодаря за съвета, но смених тампона с нов и пак е същото. Новият го купих за 35 лева и не знам колко е качествен. Втулките са наред и остава само амортисьора, но как да го проверя. Пише че е газово маслен и няма теч на масло по него. И кое трябва да елиминирам :?:

Boby
15-11-2007, 22:58
При мен на дизела дори и със скъсън тампон и изпуснал амотрисьор не го е издавала този звук докато суперките две съм чувал,а сега щом и ти се оплакваш...
Тампона добре си го сменил ама този луфт пак си го има.Той се обира от стеблото на амортисьора,него трябва да елиминираш.За амортисьора трябва да отидеш на стенд да ги разтресът.Мисля че е към 25-30лв.
Остава и варианта нещо друго да тропа,не окачването.Ако искаш отиди на тресачка в някой сервиз за камьони и там ще излезнат всички луфтове :D

virusalfa
19-11-2007, 17:31
От 2005 г. имам Алфата. от миналата година нещо отзад в дясно причуква само когато карам по павета. Смених горния тампон на макферсона но няма ефект.Някой ако може да помага. И втори въпрос задните пружини са заминали. От къде да купя и какви. За първи път пиша и ме извинете ако нещо съм сбъркал. Благодаря предварителноПровери гумените тампони на надлъжните носачи да не са дали фира,аз имам такъв скъсан и тропа.Ама нямам време да се занимавам с нея.

164 td
03-12-2007, 20:06
пругинки имам.ако не си намерил писи

zayakov
13-12-2007, 18:15
Благодаря за съветите, но тампоните на носачите са в перфектно състояне, луфта за който пише Боби смятам че е невъзможен защото съм стягал гайката в мазето на менгемето. Ще отида някъде да я раздрусат и да видим какво ще покаже. Като го направя ще пиша. :)