PDA

View Full Version : Алфа Ромео 156 1.8 с обикновено АГУ



dekst
13-11-2007, 19:30
здравеите.и аз като вас сам горд собственик на алфа.гледам вав форума всички пишат че не мойело да се кара с обикновенна газова.е това не е така.карам вече 6 месетца без проблеми.sam si slojih uredbata poneje se zanimavam sas takava de4inost.izleze mi okolo350 leva .vsi4ko e tursko s izklu4enie na izparitelq.razhoda na 100k; e---gradsko-11.0 izvan pi skorost 140-10,0.spored men e pove4e ot dovolno.ako ima jelae6ti moga da vi pomognq da si slojite

----------
Колега, темите се кръщават разбираемо!
Във форума се пише на кирилица, а не на маймуница!!

manolito
13-11-2007, 20:48
Колега да ти е честита Алфата и добре дошъл в клуба на Алфистите! Виж сега ,Туйнспарка с изпарител си е кофти работа ,колкото и да си доволен. Бих казал скопена работа.... Ако покараш Алфа с газов инжекцион ще се увериш сам. :wink: А като започне и да киха става лошо. :idea:

75 2.0 turbo
14-11-2007, 00:17
колегата е объркал заглавието :idea: няма как да карате с гърмящо газово без съпъстстващите гърмежи а те задължително ще ви повредят дебитомера а при новия мотор и смукателния колектор които освен че е пластмасов има и клапа за променливи дължини тоест ситуяцията става още по сложна :!: не знам колага от кога се занимаваш и къде с газови уредби но явно или не си в час грам или не ти се дават пари за подходяща газова уредба и си решил кардинално проблема :idea: но това не значи че това е верния път а и както каза по горе и колегата с 164-ката ТС на газ е скопен куц кон :!: :!: :!:

Crusader
14-11-2007, 07:43
Мдааа, истината е че бат Павлин както винаги е прав :!:
Винаги съм казвал че теорията е едно, но опита си е голяма работа.
На колегата със 156-цата, дано всичко да е ОК, но при този мотор добрият ватиант е ГИ.

dekst
14-11-2007, 08:32
ами колеги.то мнения много.факт неоспорим че по добро от газов инйектцион няма.ама дали мойе всеки да си го позволи.а колкото до гарменето-ще гарми ако не е наред нещо по колата.тя тогава не варви добре и на бензин.ако става вапрос за проблеми- ми да не ти се претцака само газоия инйекционм.че тогава ще плащаш повече.за мен обикновена газова ме устроива.

75 2.0 turbo
14-11-2007, 19:43
усттроива те.... но теб....ти си маистор не та бърка един вид да ти е насрана колата ....то народа е казал :в обущар здрави обувки няма !!! и аз точно тая максима се опитвам всячески да избегна(мисля че които е виждал някоя от моите коли ще се съгласи с мене) и никога не бих я толерирал и тук у форума!!!! а истината е че повечето от хората тук които биха си сложили газова уредба на любимата кола надали ще са изкефени от последствията а по моито скромни наблюдения по ГИ (не че разбирам много от газови уредби ти си професионалиста в тая тема ) а последствия ще има и то сериозно и то н е в много дълъг период от време :idea:
с уважения винаги правия :lol:

manolito
14-11-2007, 20:43
Оставете човека да си кара Алфата с изпарител ,а като "кихне" няколко пъти друга песен ще запее. :D А това е неизбежно просто. :idea: Относно колко по-скъп е ГИ ,цена от 1000лв. с гаранция 50 000км мисля че не е много ако калкулираме и един гръмнал дебитомер.... :wink:

dekst
15-11-2007, 07:44
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

code
15-11-2007, 17:22
Това, че ГИ е по-удачно от АГУ с изпарител добре! Ама айде да си признаем, че и обикновенните АГУ са направени ДА РАБОТЯТ и да не изпадаме в крайности. Това ще гръмне, онова ще гръмне - ами ако си заспал пищов и не си сменяш консумативи навреме може и да гръмне, едно време като имаше само такива АГУ как са карали хората. Аз имам кола от 5г с обикновена АГУ и никога не е гърмяла! :coolio:

dekst
15-11-2007, 17:48
ekсперти много.тоя чул едно другия друго и коментират без дори да са го изпитали .от пет години карам коли с гас и нямам оплакване.a това дали ще караш с г.и или собикновено агу -ваш проблем .аз ви казвам че става с обикновенно агу.колите ваши и парите ваши.всеки сам си решава чао експерти :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

manolito
15-11-2007, 18:50
ОК Няма да споря ,но моята гърмеше и с чисто нови кабели и свещи и регулиран изпарител! А за едно време съм съгласен ,че вървяха разните му лади и с обикновен изпарител :wink: Моят Полски Фият например никога не ми е гърмял! :D :wink:

Crusader
15-11-2007, 19:47
Колеги, dekst и isoiso, ВЕРВАЙТЕ ми бат Ви Павлин е експерт и знае какво говори, аз самият карах 3 бр. Алфи с конвенционална АГУ и ВЕРВАЙТЕ ми никога не е било напълно безпроблемно, аз а човек който не иска постоянно да е с мръсни ръце, това си е проблем. Вярно колите вървят, но кихането го има /макар и рядко/ обикновено не е от неизправна кола /противно на общоприетото схващане / а от кофти регулирана АГУ и от смотан шофьор, понякога запушват и дюзите /тва става и с ГИ/ понякога се преебава бензиновата помпа и т.н. все дребни проблемчета, дето обаче дразнят, но не ме разбирайте погрешно карането на LPG е ефтино и замърсява в пъти по-малко, така че съм твърдо ЗА.
За себе си съм решил този казус вече, следващата ще JTD :wink:

75 2.0 turbo
15-11-2007, 20:56
бе стааа и с турско дори е колегата от раднево теи ги праи :lol: :lol: :lol: нищо че даже и чашката за зареждане на турското чеп не стааа от неи 8) ма ко ли разбираме нии тука само пишеме глупости :?

dekst
16-11-2007, 11:02
da jивеят глупатците. :П :П :П

dekst
16-11-2007, 11:09
абе хора кво ви пука дали ще ми грамне газовата или не .колата си е моита.аз ви казвам че става.щяла да грамне ми то и на бензин мойе да ти грамне :Д ако си кутц кон кат тея експерти вав фофума :Д :Д

toto99
16-11-2007, 11:42
Поздравления Dekst, от скоро и аз съм с обикновена АГУ, малко гърмеше в началото, но проблема е в майсторите...сложих имолаторче
1.6 TS - естествено, че става..........
Сам си смених пласмасовите входящи колекторчета, ти с пласмасовите ли я остави.........с клапи....

75 2.0 turbo
16-11-2007, 12:29
абе хора кво ви пука дали ще ми грамне газовата или не .колата си е моита.аз ви казвам че става.щяла да грамне ми то и на бензин мойе да ти грамне :Д ако си кутц кон кат тея експерти вав фофума :Д :Д
как какво ни пука :shock: ти откачил ли си или се правиш на луд господин МАИСТОРЕ :?: твоита кола ако искаш я подкараи на дърва и въглища но не даваи съвети на хората че това е правилния начин защото подчертавам : ТОВА НЕ Е ПРАВИЛНИЯ НАЧИН а колкото до гърмежите на бензин ......аз за мааалко повече от 10 години не съм видял такова чуду но няма се учудя ако при вас в раднево се е случвало подобно чуду :!: а това с куция кон накрая в мнението е точното определение за теб и твоята кола :idea: много е лесно да започнеме с обидите само кажи .... :!: :!: :!:

75 2.0 turbo
16-11-2007, 12:33
Поздравления Dekst, от скоро и аз съм с обикновена АГУ, малко гърмеше в началото, но проблема е в майсторите...сложих имолаторче
1.6 TS - естествено, че става..........
Сам си смених пласмасовите входящи колекторчета, ти с пласмасовите ли я остави.........с клапи....
ето още един заблуден дет си е купил кола за която няма пари да си сложи газова уредба и е наредил парен котел само и само да му тънко :wink: то затова и целия ни роден автопарк е на тоя хал щото бае ганя мое пари да нема за шарнири ма избухва на нов внос :lol: :lol: :lol: а на колегата тото99 пожелавам със здраве да си кара куция гърмящ кон и да му е тънинко само дето не това е реалноста 8)

Crusader
16-11-2007, 12:55
da jивеят глупатците. :П :П :П

Сменете тона господа, бъдете толерантни и уважавайте чуждото мнение.
А това че на ТС е препоръчително да се сложи ГИ е абсолютно вярно, но че може да се сложи и конвенционална АГУ пак е вярно, но има рискове, не се обиждайте един друг, всеки сам решава каква АГУ ще сложи на колата си.
Този форум е за взимопомощ а не за пишкомерене.
Много Ви моля, не ме принуждавайте да трия!
Благодаря предварително!

gurumxx
17-11-2007, 11:10
Колега не си запознат....като ти гръмне дебитомера....струва доста повече от газовата...около 580лева е....тогава ще разбереш за какво ти говорят хората...


абе хора кво ви пука дали ще ми грамне газовата или не .колата си е моита.аз ви казвам че става.щяла да грамне ми то и на бензин мойе да ти грамне :Д ако си кутц кон кат тея експерти вав фофума :Д :Д

totko
17-11-2007, 11:27
А да питам при метана същата ли е ситуацията.Задалжително ли е да е с метанов инжекцион.Най- вече ме интересува за 2.0 ТС мотора.И съшо как според вас е по-добре да се вземе кола със вече сложен метан или да се слага впоследствие.

code
17-11-2007, 11:37
По добре да е сложен вече ако е като хората и ти дават изгодно колата. Доколкото знам при метана няма изпарител, само някаква дюза за преминаване от високо в ниско налягане иначе ситуацията май е същата. Да каже някой по-запознат де . . .http://www.clubford.org/forum/images/smiles/00147.gif

totko
17-11-2007, 16:38
Да де ама доколкото знам метана преебавал алуминиевите части(клапани глава блок и др.)та тая кола може да се окаже гробница.

code
17-11-2007, 17:45
http://cheesebuerger.de/images/more/bigs/c033.gif фолклор . . . .

75 2.0 turbo
17-11-2007, 20:07
при всички варианти освен във варианта "раднево" си тряяя газов инжекцион без значение какъв е газа :idea: това ПОДЧЕРТАВАМ Е ПРАВИЛНОТО :!: а иначе може и за 350 лева но както казах тряя в раднево или друго подобно място :lol:

totko
18-11-2007, 17:25
Доколкото знам от карани коли на познати на метан след 4000 обората не вървят добре.Обаче не съм карал кола с метанов инжекцион.Как е с него вървежа голяма ли е разликата от бензина.За пропан-бутановия знам че е минимална разликата

koolio
18-11-2007, 19:13
при всички варианти освен във варианта "раднево" си тряяя газов инжекцион без значение какъв е газа :idea: това ПОДЧЕРТАВАМ Е ПРАВИЛНОТО :!: а иначе може и за 350 лева но както казах тряя в раднево или друго подобно място :lol:
Абе нали го знаеш тоя лаф: "таман научих магарето да не яде и то взе че умря!" :lol: :lol: :lol:

75 2.0 turbo
18-11-2007, 20:01
при всички варианти освен във варианта "раднево" си тряяя газов инжекцион без значение какъв е газа :idea: това ПОДЧЕРТАВАМ Е ПРАВИЛНОТО :!: а иначе може и за 350 лева но както казах тряя в раднево или друго подобно място :lol:
Абе нали го знаеш тоя лаф: "таман научих магарето да не яде и то взе че умря!" :lol: :lol: :lol:
тоя лаф мисля че прекрасно охарактеризира 156 с гърмящо газово :lol: :lol: :lol:

търтей
21-11-2007, 11:42
бре още не сте се избили тук :)
и се пак за протокола
на тс чудесно се слага обикновена газова без да гърми стига мастора да е в час :wink:
за справка се обърнете към робертино алфата - ся той верно зима колкото за ги ма тва е друга тема :wink: :lol: :lol:

75 2.0 turbo
21-11-2007, 21:10
бре още не сте се избили тук :)
и се пак за протокола
на тс чудесно се слага обикновена газова без да гърми стига мастора да е в час :wink:
за справка се обърнете към робертино алфата - ся той верно зима колкото за ги ма тва е друга тема :wink: :lol: :lol:
та само за протокола ще ти съобщя че от доста време се занимавам с газови уредби и такова чуду:обикновенна газова уредба на 16 клапанов ТС без да гърми няма :idea: и 1000 лева да ти вземат пак много скоро ще рабереш че не това е бил верния път не даи боже па си решил да си направиш новия мотор с пластмасовия колектор е тогава няма да се разминеш с един дебитомер и изритване на "гърмящото газово" а първо ще си отвориш мотора после си смениш колектора+дебитомера и ако изриташ "газовото" може пак да имаш кола!!! е нека всеки разумен да си направи сметката колко ще му коства целия филм с монтирането на обикновенна уредбичка на 156-цата

търтей
21-11-2007, 21:15
аз па нищо не разбирам от газови и не искам да разбирам
не мое се разбира от сичко

просто обаче съм виждал много такива правени от робертино и негърмящи до ден днешен

ако изобщо някога аз бих слагал газова на моя кола ще е инжекцион
но разни хора разни идеали

75 2.0 turbo
21-11-2007, 21:21
аз па нищо не разбирам от газови и не искам да разбирам
не мое се разбира от сичко

просто обаче съм виждал много такива правени от робертино и негърмящи до ден днешен

ако изобщо някога аз бих слагал газова на моя кола ще е инжекцион
но разни хора разни идеали
не можеш да твърдиш каквото и да било без да е на твоята кола и да си го карал тва "газово" поне 20000 км !! аз ти казвам: няма такава кола с нормална газова и двигател с пълен инжекцион която да не гърми... било то рано или късно често или рядко все пак гърми :idea: а при по съвремнните автомобили като 156 да речем това гръмване ще повреди на 100% масметъра :idea: от там сервизния режим на хер бош а от там автомобила става куц кон на газ а на бензин не върви изобщо както си му е ред тоест колата става подходяща само за "бакшиши" или хора които са на нивото на бакшерите :wink: предполагам разбираш какви хора визирам 8)

търтей
21-11-2007, 21:24
абе доста време ги гледам тия коли и не гърмят
но пак казвам за мен това е глупост най-малкото щото не върви като с ги

dekst
24-11-2007, 11:33
браво,ТУРБО , ТИ СИ НАИ ДОБРИЯ.ТОВА чЕ ТИ НЕ МОЙЕш НАПРАИ ЕДНА КОЛА НЕ ЗНАчИ чЕ И ДРУГИ НЕМОГАТ.аз сам карал бмв троика три години на газ и не ми грамна а ти спетциалиста ще ми казваш.ходи се заяйдаи с някои друг.нали затова е форума .да си споделяме.а дали ще е колата с ГИ или обикновенна тя все си е скопен кон.няма никаква гарантция че щом слойиш ГИ няма да имаш проблеми.то рано или касно 6те земе да се преебажа на бензин.6том слага6 гас винаги рискува6.апак ти,ТУРБО, КАТ НЕМОЖЕ6 ДА ПРАВИ6 КОЛИ ВАРВИ ПРАВЕИ ,,,,КАРУТЦИ,,,ТАМ СИГОРНО 6ТЕ СИ ПОДОБАР.НА ТЯХ ПОНЕ ГАС НЕ ИМ ТРЯБВА :D :clapping:

75 2.0 turbo
24-11-2007, 14:36
отказвам се да споря с теб и неграмотни хора като тебе и дори ще ти заключа темата :idea: а умните хора прочитаики я за в бъдеще сами биха си направили изводи кои вариант за газ да си изберът !!! а ясно е че гроздето щом е нависоко и не го стигаш е кисело :idea:
п.с. а дали мога или не мога да правя коли си е моя работа и каруци да поправям пак не ти влиза в работата :!: