PDA

View Full Version : 145 1.9 JTD



03-05-2005, 12:31
Ако може да дадете малко инфо, скъпа ли е поддръжката и какво да гледам като я купувам. Какво ви е мнението за този двигател?
Мерси предварително!!!
И дано скоро да се писъединя към клуба на собствениците на ALFA!

03-05-2005, 16:11
Същия ли е този двикател като на 147?

valjo
03-05-2005, 16:24
не е съвсем същия, в 145 е слагана 105 к.с. версията
а в 147 - 115 к.с.

този е слаган в Браво/Брава/Мареа/156 и сигурно още някоя....
това е първата версия на 1.9JTD, и тук има човек с такава 146ца, той сигурно може да ти каже повече.... с ник hoffman ако не се лъжа

gigi
04-05-2005, 00:07
Ползвайте търсачката за какво е направена :wink:
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1092

KGB
04-05-2005, 00:55
Не е същия като в 147...там има четири модела на 1.9жтд...първия е 100коня и е без променлива геометрия на турбото...аз лично не съм срещал някъде някой да се е похвалил да има такава... 8)

Втория вариант е като моя...115коня или 116както го водят в Германия...той е с променлива геометрия на турбото...първите два са 8клапанови и са с до две фази на впръскване на нафатата...тоест униджет турбо дизел.

Другите два са:

140коня...16клапанов дизел с системата мулти-джет до 5 фази на впръскване на горивото на работен цикъл.

Втория е 150коня вариант на същия двигател.

За вбъдеще ще има само две версий...

120коня на 8клапановия и 150 на 16клапановия...след това ще има и един между 180 до 210коня още не се знае...ще е с би-турбо.

Иначе по темата.

1.Дебитомер ако колата не върви това е една от причините или дърпа и около 3000 оборота спира да дърпа...не е ефтин около 600лв. струва това говно на БОШ...

2.Турбото...по-принцип Гарет са едни от най-здравите турбини...но много зависи как е карано...колко често му е сменяно маслото и т.н. Ако има течове значи има проблем...не знам дали с диагностичния РС може да се види налягането на турбото...предполагам може.

3.Трето си зависи от състоянието на колата...по-принцип този двигател е вечен ако е се експлотира правилно и с добра нафта...каквато за съжеление в БГ няма...ако колата дълго време не е карана не се плаши ако пуши в началото...ако имаш серизони намерения да я взимаш искай да направиш тест драив...например по магистралата до ихтиман и обратно за да може да се отпуши катализатора и донякъде дюзите на инжекциона.

Ако имаш някви конкретни въпроси питай...иначе колегата Хофман е доста запознат с тази разновидност на алфа :wink:

04-05-2005, 10:22
А ако е турбината заминала, какви пари е горе долу
P.S. : В предишния форум видях мнение за една алфа на Драгичево JTD, която май не беше много добра. Там и в момента има такава, сива 1999 година 1.9 JTD. Същата ли е и струва ли си парите, ако знаете де!!
Това е тази на драгичево:
http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details (http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11114460536824762&f1=details)
8500 ЛВ.
Данни:
пробег - 00
година на производство - юни 1999 г.,
цвят - Сив

Особености:
2(3) Врати
ABS
Airbag
Дизел
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Имобилайзер
Климатик
Климатроник
Лети джанти
Лизинг
Металик
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

Допълнителна информация:
с. ДРАГИЧЕВО /на 10 км. от СОФИЯ в посока ПЕРНИК по Е-79/ тел. /факс-07718/2949

Продавач:
София
тел.: 0888/711-812
e-mail: autoelite@abv.bg
www.autoelite.mobile.bg (http://www.autoelite.mobile.bg)

hofman
04-05-2005, 17:04
Еми те колегите най-общо са ти отговорили.
Значи на мойта дебитомера се беше скапал и ми струваше към 600 лв.Ако не се лъжа трябва изцяло да си отиде за да може да се разбере на диагностиката.Щото аз като взимах мойта и диагностика във Ванто ми вика абе - ту работи, ту неработи, ако върви я взимай.Ама някой компетентен да каже за това дали може 100 % да се хване.
Като беше прецакан дебитомера повече от 3000 оборота на 5 предавка не искаше да вдигне.Това са точно 150 км на тая алфа.А и на останалите предавки се усещаше че колата е доста спъната.

Виж и климатроника дали работи.Мойта вместо с фреон беше пълна с некви други лайна, което доведе до повреда,ама българските търговци са едни....
Други съществени ремонти не съм правил,освен стандартния набор консумативи за всяка кола 2 употреба.А и още нещо - като я ръчкам почти не пуши.

Разход около 8 градско в най-натоварените часове, на магистрала 4.5-5.0 л/100 км. при 120.

Иначе засега колата си върви много добре, има и добра динамика.Максималната скорост която съм вдигал беше 190 на 4200 оборота.Червеното започва от 4500.Ако имах още малко място сигурно и 195 щеше да направи ама това май ще бъде максимума.
Нова турбина ако не се лъжа е към 1000 евро нещо такова ми се върти в главата.

За сравнение онзи ден се пусках с една ксантия 95 год, 1.8 инжекция - 104 к.с.На 400 метра го бих с около 3-4 коли.

Аз лично съм много доволен и въобще не съжалявам че си купих алфа , късмет и на тебе.

EvgeniiM
05-05-2005, 00:07
Преди да купуваш влез на www.ebay.it (http://www.ebay.it) и разгледай какво има. Колите са технически проверени от ebay,това е първоначална цена,пише колко часа остават до края на търга и дали има оферти,при повечето няма. За мое съжаление късно го разбрах това и то заедно с един автотърговец,който също не го знаеше. Успех с италианския,ако искаш лека помощ пиши ми лично съобщение

KGB
05-05-2005, 00:50
Хофман,

не ми казвай, че си се пускал на божура :shock:

hofman
05-05-2005, 10:51
:D Не беше на Божура, а на новия булевард който минава през Д.Нестеров и отива към бул. България. :D

Абе един приятел си взел ксантия и решихме ей така за бъзик да се пробаме.