PDA

View Full Version : Преден ляв спирачен апарат-нещо трака!



MBlaST
05-05-2005, 13:00
Колеги от известно време забелязах някакво тракане в предницата на колата(само при каране по неравен терен като паваж например)Шумът представлява едно метално звънтене.Та започнах аз да изолирам този шум и стигнах до извода,че идва някъде от спирачния апарат.Като проба просто натискам леко спирачките докато карам по паваж и той спира.
Та сега е ваш ред да кажете имал ли е някой подобен проблем и какво точно им се прецаква на тия апарати, и дали само смяна на накладки ще оправи проблема... :wallbash:

Kostadin
05-05-2005, 13:06
този проблем съм го имал и със двете алфи, даже в момента на 155-цата ми дрънка точно като на теб това найстина е от спирачните апарати и по-точно от пружините на накладките ако не те дразни карай и не се притеснявай :wink:

Aleko
05-05-2005, 14:47
колегата е прав ако ти се занимава си виж накладките може да има изпуснала пружинка ама си :whistle:

hf hpe
05-05-2005, 15:41
да наистина е от спирачният апарат
това го имат всички модели до 95г.
след това се слаат малко по различни спирачни апарати при които го няма този дефект

има и оправия
едното е задължително при всяка смяна на накладки да се пълнят водачите обилно с грес
но най-доброто е добри накладки които на задната си част имат залепено парче плат което предодвратява появата на този неприятен звук
но да си призная честно освен оригинални май такива не съм виждал да се продават никъде, затова можеш ти да си залепиш такива парчета