PDA

View Full Version : Акумулатор - колко Ah?



proper
19-11-2007, 17:37
Колеги днес по принуда съм с такси..........кво да кажа...утече акумулатора..
Знае ли някой колко точно Ah са за нашите коли???? Препоръки за марка модел..... че не можах да погледна в бързината колко Ah е моя и тръгнах пеша, а искам да зема или днес вечерта или утре сутрин.

Спешно ако може някой да даде съвет. Благодаря предварително!!

botsos
19-11-2007, 18:34
Здравей. 100% съм убеден, че 62 - 65 ампера са ти пре - достатъчни. А, относно марката - която те кефи. Аз лично си купих Искра и съм невероятно доволен. Вече 3 години 155цата си се търкаля с него и няма никакви проблеми. А, като си купих 156 - тя си беше с Искра.

joroalfa
19-11-2007, 19:47
Колеги днес по принуда съм с такси..........кво да кажа...утече акумулатора..
Знае ли някой колко точно Ah са за нашите коли???? Препоръки за марка модел..... че не можах да погледна в бързината колко Ah е моя и тръгнах пеша, а искам да зема или днес вечерта или утре сутрин.

Спешно ако може някой да даде съвет. Благодаря предварително!!не знам на кабриото къде му е акум.,но на GTV-то отзад мястото не е много и не всички модели се събират,бях купувал на ВАрта ,беше някъде 62-65 ако не се лъжа

proper
19-11-2007, 20:38
мерси колеги за инфото.

П.С. на Спайдера не ми се иска да описвам къде се намира акумулатора (кой умник го е сложил там) и какви стойки, чупки, кривки и странни позиции заема бедната душа решила да стигне до него и да извърши някаква манипулация.......
(намира се: зад дясната седалка, зад преградата, под един капак и Разбира се не под отвора на този отсек, а в ляво ниско долу изместен встрани...)
в кръга на шегата ама един приятел скоро правихме музиката при мене и след 30 минути сподели, че би искал Пини Фарина да му предостави карта за рехабилитация и спа процедури след чупките дето трябваше да се гърчим :):):)

kosi427
19-11-2007, 20:55
46 ампера,пак вършат работа Влади :)

proper
19-11-2007, 21:09
46 ампера,пак вършат работа Влади :)

Ти твоя кво го направи....?

BAS_SEEKER
19-11-2007, 22:15
много по лесно без бодичек се стига до акумулатора през багажника. незнам вие защо толко се мъчите. кората е на два винта направени да се отвъртат на ръко и сичко е ок. а относно акумулатора според мен под 65 ампера на тая кола са и малко. особено лятото

pr_00f
19-11-2007, 22:20
А защо пък лятото да иска по здрав акумулатор ?
Нещо ново за мен , колега би ли споделил ?

proper
19-11-2007, 22:46
много по лесно без бодичек се стига до акумулатора през багажника. незнам вие защо толко се мъчите. кората е на два винта направени да се отвъртат на ръко и сичко е ок. а относно акумулатора според мен под 65 ампера на тая кола са и малко. особено лятото

Колега ако успееш да влезеш през багажника (ако може така да го нареча при мен) до акумулатора трябва да те обява за магьосник :):) при мен не е кора а ламаринена стена/преграда :):):) при ГТВ-тата е по-различно мисля :)

leshoiad
20-11-2007, 07:18
monbat с първоначално усилен заряд 62 ah

kosi427
20-11-2007, 23:12
46 ампера,пак вършат работа Влади :)

Ти твоя кво го направи....?

ами нищо седи си в багажника,даже още е с найлон по него

proper
20-11-2007, 23:37
значи днес първо прегледах каталозите в една Акумулаторджийница (ква дума само) и за Спайдер/ГТВ от 95 година до 2003 дават да е минимум 62-Ампер часа, а само за инфо след Юни 2003 препоръчват да е над 70 Ампер часа!!!

Аз си купих 74 ампер часа и колата щеше да литне при паленето...огромна разлика!!!!
Стария акумулатор съм го бил "испуснал" и съм го прецакал поради паднало ниво на солите....направо заминал...на кофти место е Акум. ми и трудно се вижда нивото и ..... абе станало....минало.
Новият е капсулован и не се обслужва и нищо не се долива.
Момчетата ми замериха как зарежда, дали има утечки по системата и консумация със аларма и без аларма и всичко е на 6 сега. Доволен съм!

търтей
20-11-2007, 23:46
Новият е капсулован и не се обслужва и нищо не се долива.

99.9% съм сигурен че не си прав :idea:

ако дадеш цена и/или марка и модел ще стана и по-убеден :wink:

proper
20-11-2007, 23:59
154лв е самият Акумулатор 74 Ah

Момчето е познат и ми каза, че са лиценз на Бош/ не че това ми хареса :)
Но го попитах от практиката кои се представят добре и кои най-много им се налага "гаранцията" да бъде употребена :)

Той ми каза че тези и Бош Силвър (220лв равностойния) са най-удачните от тези които продава, а момчето само с акумулатори се занимава...доверих се.
Има си книжка сервизна Акумулатора с попълнени замервания и теста така, че гаранцията да си важи.... абе интелигентно подхождат и не са някви "дето имат и акумулатори" в магазина просто...

Имаха и Искра, МонБат мисля и още някакви БГ. сичките тези са по-ефтини не малко....

Наистина е капсулован и не се отваря акумулатора!

Извинявам се за снимката, но снимах с телефона и се движех и малко е мръднала :)

търтей
21-11-2007, 00:06
абе много ми прилича това отгоре да е капаче дето си се отваря :roll:

със сигурност се правят в чехия :wink:

proper
21-11-2007, 00:12
абе много ми прилича това отгоре да е капаче дето си се отваря :roll:

ми не. Питах го дали да мина на пролет да го "обслужи" (защото на другите го предлагат това за тези които са в гаранция, доливане там соли и т.н.) и той ми каза, че няма какво да се обслужва и ми заобяснява технологията на тези......
Каза ми ако, че толкова искам и държа да се видим на пролет :):) да мина да ми замери пак как ми зарежда алтернатора и дали имам утечки и т.н :):):) ама ей така за мой кеф, акумулатора иначе не :)

П.С. Квото...такова....зел съм го и ще споделям с времето как е. На стария музиката като думкаше на место и зимаше се едно от фаровете (намаляваха) сега е ОК всичко. И наистина пали ужасяващо различно!!!!

proper
21-11-2007, 00:27
http://www.kirov.net/?cid=87

Gigawatt
ROBERT BOSCH GMBH
Акумулатори, които се произвеждат в завода на Bosch в Чехия

На моя пишеше не-обслужваем... нова серия е и се вижда разликата с този от картинката на Киров...все тая...засега съм доволен много.
( на картинката с Обслужваемите се вижда ясно, че има капачета.....на моя е едно цяло и без капачета за развиване....просто инфо)

търтей
21-11-2007, 00:29
начи тая теория "необслужваем" е ела ме ритни :wink:
монбат поне си признават че "необслужваем" значи че те ти го обслужват за тяхна сметка

proper
21-11-2007, 00:32
начи тая теория "необслужваем" е ела ме ритни :wink:
монбат поне си признават че "необслужваем" значи че те ти го обслужват за тяхна сметка

ела ме ритни тогава :):):) базик

както и да е....ток да има :)

търтей
21-11-2007, 00:33
а истествено
теб те вълнува да пали па другото ветър и мъгла

proper
21-11-2007, 00:35
начи тая теория "необслужваем" е ела ме ритни :wink:
монбат поне си признават че "необслужваем" значи че те ти го обслужват за тяхна сметка

ми той изрично ми каза, че ако зема от другите ще трябва да ходя да ми го "обслужват" периодично то си влизало в услугата....този не...
Абе да сме живи и здрави ще видим и ще споделям...аз затова пиша да се знае от всеки и като има проблеми (недай си боже) да се предпазят другите колеги!

търтей
21-11-2007, 00:38
то и тук (http://www.monbat.com/articles.php?ArticleGroupID=1&&LanguageCode=bgl)
пише че не изискват поддръжка ама просто не е верно ;)

proper
21-11-2007, 00:52
то и тук (http://www.monbat.com/articles.php?ArticleGroupID=1&&LanguageCode=bgl)
пише че не изискват поддръжка ама просто не е верно ;)

така е.....еми има гаранция......и наистина няма от къде да се сервизира....така че ако има проблем да се оправят те :)
абе вечни неща няма, да сме живи и здрави ние само!

bass
21-11-2007, 10:19
...не са някви "дето имат и акумулатори" в магазина просто...
И аз искам в такава акумулаторджийница да ида - дай насока, плс :-)
Не че имам нужда засега, ама моят акумулатор на вид е като отдавна починал, погребван и ексхумиран, та се оглеждам за подходящ заместник от известно време.

търтей
21-11-2007, 11:29
мога ти препоръчам един чичко дето продава монбат
даже изкупува стария, замерва нещо си, дава ти гаранция, а ако отидеш с кака е тройно по-любезен :wink:

proper
21-11-2007, 12:22
хахахахаха е за кака незнам дали помага :):) хахаха

иначе това се намира по бул.България след Гоце Делчев нагоре си караш към Бояна и веднага след магазина на Порше мисля се завива в дясно и е на самия ъгъл....То си е на България направо....Аз останах доволен и след време ще пиша как е акумулаторчето :)

dilian alfa gtv
03-12-2007, 10:13
моят е bosch silver 74aмпера неослужваем така дойде от италия колата