PDA

View Full Version : User's Manual



bass
05-05-2005, 17:03
В колата са ми останали някакви книжки, обаче точно ръководството за експлоатация липсва. Попрегледах грубо PDF-ите в техническия раздел и разни други в нета, но са все за ремонт и не намирам това, което ми трябва (може да съм го пропуснал, де). А ми трябват неща като описание на индикаторите на таблото например (да знам кога да се шашкам) и въобще това, което един културен юзър е добре да знае :-)
(след седмица притежание я докарах до принципа "Когато нищо друго не дава резултат, прочети инструкцията" :-\\)
F1 pls!

p.s. Колата е с "новото" купе (а май и ел-система и табло), но със "стария" двигател, та евентуално ще трябва да боравя с две докиментации...

търтей
05-05-2005, 17:12
нещо такова ли търсиш?

http://free.data.bg/shirkhan/images/155inst01.jpg

hf hpe
05-05-2005, 17:19
онзи ден докато висех в сервиза на аутоиталия приятно ме изненада факта, че имат в наличност като резервна част точно тези книжки за потребителя
видях че имат за пунто и брава, за 155-ца със сигурност нямат в наличност(защото не са продавали такива модели), но можеш да си поръчаш ако искаш да имаш

инак аз имам една в повече в къщи но е за моделите '93г.
давам я за разглеждане и четене, че нещо все си мисля да си купя балтон за копчето

bass
05-05-2005, 17:51
нещо такова ли търсиш?

Именно (както и подобни нему) :-) Само че да пише и коя лампа за какво е и какви мерки предполага. На мен примерно ми премигва чат-пат тази с ... ъъъ... дюза?...(петата от дясно на ляво в хоризонталната група).



...инак аз имам една в повече в къщи но е за моделите '93г.
давам я за разглеждане и четене...

Мерси, ще го имам предвид. Същевременно ще опитам да погледна някоя 16V по-отблизо, за да преценя кое е еднакво и кое - различно и съответно - кое в коя книжка да чета :-\\

offtopic: Бре вие агнета не ядете ли? Аз бях решил, че всички вече са запразнили и ще получа отговор чак в понеделник, а трезвен такъв - към сряда :-))

virusalfa
05-05-2005, 20:04
Дали имат за 164,че мойто е на конски език? :tongue:

Dodo 155
06-05-2005, 09:44
Bass твоето табло трябва да е като това, което е постнал Търтея :yes: Моделът ти мисля, че беше Silverstone :unsure: затова е новото купе с 8V :yes: Разликата между тези преди 1995 и тези след е много малка и главно се изразява в 16V моторите и серийно вграждане на някои неща като AIRBag :wink: Ето тук може да видиш и каква е разликата: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1583
А лампата с дюзата не е хубаво, че свети :( Ходил ли си на диагностика :?

p.s. А Virusalfa да учи конски език, за да няма проблем с книжката :tongue: :lol: :lol: :lol: :lol: