PDA

View Full Version : НАКЛАДКИ



ЯВОР4О
19-05-2004, 11:19
МОЖЕ ЛИ НЯКОИ ДА МИ КАЖЕ ОТ КАДЕ ДА СИ КУПЯ ИСТИНСКИ НАКЛАДКИ ЗА 155ТС 1,7 :idea: :?:

търтей
19-05-2004, 11:29
на кои им викаш истински?
но от ауто италия по-истински няма да има :wink:

valjo
19-05-2004, 17:20
особено пък ако имат и на склад;)

20-05-2004, 14:34
Hora vsichki nkladki sa pochti ednakvi!Karali sme gi vsjakakvi taka che ne se vteljasvaite!T.E. otivash vav magazin kadeto se prodavat chasti za nashite avtomobili i kazvash:Daite mi nakladki za....ALFA vzimash,slagash,karash i ako ne svursat v ramkite na 20 000km.(pone pri men e taka)proverjvate kolko e ostanalo ot ferodoto,ako e po-malko ot 1/3 znachi karate po-slabo ot men :D A,ako ferodoto e poveche ot 1/3 togava po-dobre shte bade da smenite tezi nakladki vmesto diskovete. :D
Koito iska da me poslusha neka da si vzeme nakladki REMSA testvani sa i stavat za karane.He se opichat lesno ine skurcat.

alfamilano
20-05-2004, 15:09
Та като стана въпрос за накладки.Процедурата тактична :D е следната: Отиваш в магазина взимаш феродо заедно с нитовете,сваляш ковеш и качваш.Аз направих така за 15 лв. си подмених всичкото феродо,спира перфектно,не скърца и е с МОЛБИДЕН ХИМИЧНАТА ФОРМУЛА Е НЯМАМ В МОМЕНТА!Търсете испанско феродо!!!

20-05-2004, 16:03
:lol: da i taka moje,no loshoto e che dokato se iznosi ferodoto nitovete(kakvito ida sa)sa napravili finni derugi v diskovete i sled smjana na nakladki sopirachnija pedal sedi gumen m/y 500-700km.dokato ferodoto se iznosi po derugite.drug variant eda svaljash nakladkite na vseki 2000-3000km. za da proverish dali sluchaino ne se e iznosilo ferodoto do nitovete ta da kovesh nanovo.Taka moje da se postignat visoki rzultati za veme,i sled vseki pat shte ti bade po-lesno,i po-lesno dokato edin den pri komanda-"GAIKI DOLU!!!"ne se razpadne cialata spirachna sistema :lol:

alfamilano
22-05-2004, 19:08
Ама брато ти преди да ги монтираш ги прешлайфаш леко и готово!

24-05-2004, 20:21
:lol: Радвам се, че ме подсещаш за това приятелю, но по-добре си е накладки от магазина! Тези форми на самодейност според мен са опасни и не рентабилни! Ще се радвам да си поговориме на живо като се видим (може би при вас!) на някоя среща.
ХА-ХА-ХА ПИША НА КИРИЛИЦА!!!

alfamilano
25-05-2004, 14:19
Нищо против,твоя воля!!! :)

Dodo 155
22-03-2005, 00:29
Аз ще трябва да сменям моите скоро, но не разбрах каква марка да си купя точно :unsure:
Предпочитам да са меки, за да не свирят и да не ми скапят диска, че ги сменях миналата година :yes: Направи ми впечатление, че сегашните не ми цапат джантите :unsure: и май :wc: върху диска :wallbash:
Карал съм LUCAS на предишни коли и съм бил много доволен винаги. Тук имаше един магазин на Симеон, ама го разтуриха :(
Някой знае ли от къде може да се вземат читави LUCAS или да ми препоръча някаква друга марка :? нещо което е тествано вече?

Bobo
22-03-2005, 15:32
Оригинални има в Ванто и Александър - доста добри са! Но само оригинални! От останалите не купувайте феродо! - по-лоши от тия са само Симер :lol: Другите които ви препоръчвам са Бендикс цената им е като на орихиналните но са малко по добри :wink:

Kostadin
22-03-2005, 15:41
От останалите не купувайте феродо! - по-лоши от тия са само Симер :lol:
що бе бобо аз съм със феродо и да си кажа съм много доволен от тях вече 30хил.км карам с тях и няма проблеми добре се държат :yes:

Dodo 155
22-03-2005, 17:23
Оригинални има в Ванто и Александър - доста добри са! Но само оригинални!
Бобо тия пичове от Александър имат само някакви RC :unsure: на цена 23лв. много съмнителна цена :? Имали оригинални, ама ги свършили на 50лв. били. Звънях във Ванто и имат, ама са 70лв. :wow:
Звънях и T&N и имат някакви италянски (били първично вграждане във ФИАТ сега) на цена 28лв. :unsure: казаха ми, че били меки, ама незнам :unsure:
Предпочитам да си взема такива дето да ги сменям през 10хил. отколкото да сменям дискове през 15хил. :wink:

virusalfa
22-03-2005, 19:30
Оригинални има в Ванто и Александър - доста добри са! Но само оригинални! От останалите не купувайте феродо! - по-лоши от тия са само Симер :lol: Другите които ви препоръчвам са Бендикс цената им е като на орихиналните но са малко по добри :wink:не си прав за
FERODO-те са на класове-Премиер,Таргет и рейсинг-вносител е София Експорт,имам наблюдения,купувайте си поне среден клас-червената кутия

75 2.0 turbo
22-03-2005, 23:45
Оригинални има в Ванто и Александър - доста добри са! Но само оригинални! От останалите не купувайте феродо! - по-лоши от тия са само Симер :lol: Другите които ви препоръчвам са Бендикс цената им е като на орихиналните но са малко по добри :wink:не си прав за
FERODO-те са на класове-Премиер,Таргет и рейсинг-вносител е София Експорт,имам наблюдения,купувайте си поне среден клас-червената кутияаз си карам бабката с 4ервените и съм доста доволен свършват си за 10-15 хил км на ръ4кане и от 200 си спират до 0 без да се палят е не съм със спарко дискове но все пак съм доволен и от оригиналните :wow:

Bobo
23-03-2005, 11:22
Не казвам че феродо са лоши просто в БГ са менте повечето :wink: И все пак карал съм с феродо ред истински и определено за АЛФА 145 оригиналните са по-добри :tongue: А за спарко дисковете изобщо няма да си права експерименти с феродо да вида дали ще изяде диска или не - залагам на провереното тва е моето мнение ако искате карайте с СИМЕР :wow:

valjo
23-03-2005, 11:48
Другите които ви препоръчвам са Бендикс цената им е като на орихиналните но са малко по добри :wink:

твоите Бендикс бяха 60лв. .. това е доста далече от оригиналните (над 100лв)

ама ти после не се ли размисли, нещо се оплакваше ? :unsure:

аз карам с тия от ТиН кар дето са по 40тина лева и мисля че няма съществени ядове ..

ShoxXx
23-03-2005, 11:57
Аз пък напоследък съм се разсвирил по всеки светофар като за световно, а накладка отпред има доста...
За отзад обаче съм за смяна определено.

Bobo
23-03-2005, 16:47
Другите които ви препоръчвам са Бендикс цената им е като на орихиналните но са малко по добри :wink:

твоите Бендикс бяха 60лв. .. това е доста далече от оригиналните (над 100лв)

ама ти после не се ли размисли, нещо се оплакваше ? :unsure:

аз карам с тия от ТиН кар дето са по 40тина лева и мисля че няма съществени ядове ..

Първо цената им е 85 лева точно колкото и оригиналните :wink:
Размислих в началото но после се напаснаха и стана супер :wink:

nikicar
28-03-2005, 10:24
За 155 Twin spark 1,7 накладките са с код по Ferodo - FDB 370 . Аз карам на Фиата си със същите накладки и съм тествал всъчко което се продава по нашите магазини - общо взето всички накладки са еднакво калпави , все скърцат и не спират .Най - съм доволен от Ferodo Racing , вносител съм на Ferodo Racing , на все пак това са скъпи накладки . - FDS 370 - DS Perfomance са 160 лв комплекта .

batececo
02-06-2007, 11:47
Някой може ли да ми каже от къде може да се вземе само феродо?

JORDI
02-06-2007, 20:28
От битака,ама не се занимавай с глупости :?

alfista
02-06-2007, 21:42
Наскоро един френд си сложи на ланчията Permafuse и за сега нямат ядове,не свирят и са меки.Купи ги от магазина на Стамбулийски.

Neokill
02-06-2007, 22:02
Много ми фалят тия Лукас там някаква скъпа серия :roll: Имат ли те почва в нашите автомобили :roll:

virusalfa
03-06-2007, 18:11
Много ми фалят тия Лукас там някаква скъпа серия :roll: Имат ли те почва в нашите автомобили :roll:По първия въпрос-накладките са по класове,съответно и цените са на такива нива.По втория въпрос-качествени части изобщо,не само накладки-нямат почва тук за нашите коли.Това е България и вносителите не внасят качествено,в внасят такива боклуци,от които да изцицат максимално много пари.Затова имат почва у нас такива нечувани марки като Фрап,Корам и други такива кинтири-минтири :evil:

mimo_
04-07-2007, 10:58
Аз работя главно с MINTEX (http://www.mintex.co.uk/index.html) и смятам че съотношение цена-качество е едно от най-доброто на пазара!

nikicarbg
05-07-2007, 22:21
Оригинални има в Ванто и Александър - доста добри са! Но само оригинални! От останалите не купувайте феродо! - по-лоши от тия са само Симер :lol: Другите които ви препоръчвам са Бендикс цената им е като на орихиналните но са малко по добри :wink:не си прав за
FERODO-те са на класове-Премиер,Таргет и рейсинг-вносител е София Експорт,имам наблюдения,купувайте си поне среден клас-червената кутияСофия Експорт много отдавна НЕ са вносители на FERODO RACING .
ADVENTURE CAR са официални вносители на FERODO RACING .

TRENDi
06-07-2007, 02:01
София Експорт много отдавна НЕ са вносители на FERODO RACING .
ADVENTURE CAR са официални вносители на FERODO RACING .

FERODO RACING е модел накладки на FERODO, нали? FERODO е една от компаниите на Federal Mogul (както Moog\бившето TRW\, Goetze, Glico и т.н - пълен списък (http://www.federal-mogul.com/en/BrandSelector) ). Доколкото знам, само UFI, VALEO и БОШ, са марки, които предлагат и не са на Federal Mogul. Предполагам, че ако си поръчаш Ferodo Racing от тях няма да ти откажат. Ще трябва да изчакаш просто следващата доставка. И никога на са държали Ferodo Racing на склад - би било достатъчно непрактично, да си затваряш пари в такава "бавно подвижна стока". А иначе откъде знам ли, ами има няма 2 години съм работил там.

Поздрави

KRASIDOB
06-07-2007, 09:15
Малко уточнение относно вносителите:

http://www.ferodoracing.com/it/distributors.php

http://www.sofiaexport.com

nikicarbg
06-07-2007, 10:18
София Експорт са вносители на FERODO .
A фирмата Aл Трейд( или ADVENTURE CAR ) са вносители на FERODO RACING .
FERODO си имат няколко серии накладки , FERODO RACING също има няколко серии накладки според смеската(H-DS2500 , R-DS3000, M-DS3000, C-DS4003, DS- PERFOMANCE... и други) и тяхното използване (рали, писта и т.н) .

************************************************** ******http://www.ferodoracing.com/it/distributors.php
Виж сайта който е даден в линка на AL TRADE.
http://www.adventurecar.com/
В ADVENTURE CAR BG има на склад FERODO RACING .
София Експорт не доставят единични бройки на FERODO RACING , което означава че не предлагат FERODO RACING.Aко си поръчаш няколко комплекта накладки изобщо няма да ти ги доставят .Трябва да поръчаш за сума не по малко от 5000лв. ако не се лъжа .

nikicarbg
06-07-2007, 10:24
Предполагам, че ако си поръчаш Ferodo Racing от тях няма да ти откажат. Ще трябва да изчакаш просто следващата доставка. И никога на са държали Ferodo Racing на склад - би било достатъчно непрактично, да си затваряш пари в такава "бавно подвижна стока". А иначе откъде знам ли, ами има няма 2 години съм работил там.

ПоздравиМного грешна тактика относно "бавно подвижната стока " .............и затварянето на пари .Но както и да е . :wink:

KRASIDOB
06-07-2007, 10:31
Точно така,"не се лъжеш",което обаче не значи "отдавна НЕ са вносители"-последния внос беше преди 40 дни-разбира се по клиентски заявки.

TRENDi
06-07-2007, 10:51
Точно така,"не се лъжеш",което обаче не значи "отдавна НЕ са вносители"-последния внос беше преди 40 дни-разбира се по клиентски заявки.

"Девет, де девет..." :wink:

Това ми беше мисълта, nikicarbg се е поомотал при цитата.

Поздрави, Краси :wink:

nikicarbg
06-07-2007, 11:14
Точно така,"не се лъжеш",което обаче не значи "отдавна НЕ са вносители"-последния внос беше преди 40 дни-разбира се по клиентски заявки.
Аха ясно , значи ако някой иска да си поръча няколко комплекта накладки , ще му ги доставят така ли ? :?: Аз останах с впечатление че доставят за минималната сума от 5000 лв. ?Или пак съм в грешка ?

KRASIDOB
06-07-2007, 11:27
Пак си в грешка-Това е опция за клиентите,които искат да поръчат от тези продукти.Наистина сумата по цени на дребно трябва да е 5000/6000 лв за да се пусне поръчката.
Хайде стига толкова по тази тема,че трябва да работим.

nikicarbg
06-07-2007, 11:36
Ок. до този момент не бях чувал някой да е официален вносител на някоя марка и продукт и да няма на склад дори и една бройка. :shock: :lol:

KRASIDOB
06-07-2007, 12:51
Много често човек се изненадва колко неща не знае.Затова живота е толкова интересен.
Да сме здрави всички-това е най-важно.

nikicarbg
06-07-2007, 14:20
:roll: :shock: :lol: :) :roll:

nikicarbg
07-07-2007, 10:16
Пак си в грешка-Това е опция за клиентите,които искат да поръчат от тези продукти..
Е да де за ква друга опция говорим , нали ставаше дума за накладки на FERODO RACING , не за нещо друго ?????

KRASIDOB
07-07-2007, 13:09
Надявам се за последно да пиша по тази тема:
Бизнеса на "София Експорт" въобще не е фокусиран за момента към продуктите на FERODO RACING,но това не означава,че не можем да правим внос на такива продукти.Ако някой наш клиент има нужда от такава стока,ние сме в състояние да изпълним това желание.
Когато решим да държим постоянни складови наличности,пазарът ще бъде уведомен своевременно.
Надявам се,че отговарям изчерпателно и разбираемо за всички.

vamfan
11-07-2007, 18:25
аз карам с "NK" май са шведски, незнам дали сте ги чували, никви проблеми, просто перфектни на всички коли са ми били такива, и си имам феродо по джантата и спират и на топло и студено почти еднакво и без да свират. по едно време работех в клуб дето се обслужват автомобили правени за състезанията на доста известни български пилоти и само тези накладки оцеляваха без да прегорът след поредния кръг от ралито

The Professor
12-07-2007, 04:37
Предполагам, че това е сайта на NK - http://www.nkas.dk/ :)

vamfan
12-07-2007, 20:13
Предполагам, че това е сайта на NK - http://www.nkas.dk/ :)
абсолютно да, има и каталог за моделите и картинки с накладките с размерите