PDA

View Full Version : Помощ за смяна на вентилатор



Andrew
24-11-2007, 17:21
Здравейте колеги, имам малък голям проблем. Изгоря ми вентилатора... който духа в купето. Купих си нов (втора употреба естествено), махнах буксата ... работи поерфектно. Дотук добре... обаче може ли някой да ми обясни как се сваля гадния вентилатор. Цял ден вися под капака и не мога да разбера откъде да го откопчая за да го сваля. Трябва ли да се сваля климатика до него или не? Видях в сервиз мануала че има някви щипки които го държат, обаче нямам достъп до тях. А и мануала е за старата а аз съм със суперката... може да има разлики. Помагайте, що да сторя... Дано не се налага да махам климатика :(

Andrew
26-11-2007, 20:15
Оправих го най-накрая. :dance: Голям зор беше... Събота и неделя отидоха докато го сменя. Благодарение на Boby :bowdown: разбрах че трябва да се свали само металната преграда облепена с фолио между двигателя и купето. Климатика не се сваля, само се помества, за целта трябва да се развият ботовете които го държат. След това се бърка под вентилатора, и се разтварят 2те щипки отстрани които го държат. Звучи лесно... но как сме го вадили 3-ма души само аз си знам. :ranting: Да не му се случва на някой. :priest: :dance:

virusalfa
26-11-2007, 21:47
Боби има да го черпим и двамата,и на мен ми помага с радиаторчето още в първите дни с тая алфа. :roll: :tequilla:

Boby
26-11-2007, 22:35
Усещам,че ще се напивам здравата :big_beer:

136
27-11-2007, 10:22
Аз съм го свалял 2 пъти :D един път за вентилатора и втория за радиатора . Много е готино :P :P :P . В Италсервиз ми искаха 250 лв преди 3 години. И да ми източат фреона :evil:

alfaracer
27-11-2007, 21:47
Да не му се случва на някой. :priest: :dance:

На мен ми се случи и тъкмо се чудих как ще стане.Моя е почти изгорял, но все още се върти.

virusalfa
28-11-2007, 14:21
Аз съм го свалял 2 пъти :D един път за вентилатора и втория за радиатора . Много е готино :P :P :P . В Италсервиз ми искаха 250 лв преди 3 години. И да ми източат фреона :evil:За събиране на фреона на мен ми взеха 10лв и то скъпчии

Boby
29-11-2007, 18:35
И за какво го точите тоя фреон като кутията с изпарителя не се сваля? :shock: