PDA

View Full Version : Малко техически въпроси



pent
09-07-2005, 12:54
Здравейте,

искам да ви попитам няколко неща:

1) индикатора на таблото ми за бензин си стои на празно... а резервоара е пълен. Често срещан проблем ли е, и какво да очаквам?

2) при палене се чува странен шум от стартера май... казват че и други алфи имали такива, метнали ли са ме или е така? И решение ли е да се смаже?

3) колко да очаквам като разход на градско: 1.6i 16V 122коня?, а извънградско?

засега май е това, хубаво е че има такова място дето новобранци като мен могат да питат за съвет :-)

Поздрави на всички!

pr_00f
09-07-2005, 16:31
За разхода

http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1841

За другите неща сте се изкажат по компетентните колеги.
В момента имаме технически проблеми с форума, но все пак темите са достъпни за четене. Така че ако случайно имаш проблеми не се шашкай.

Mury
09-07-2005, 16:43
Здравейте,

искам да ви попитам няколко неща:

1) индикатора на таблото ми за бензин си стои на празно... а резервоара е пълен. Често срещан проблем ли е, и какво да очаквам?

2) при палене се чува странен шум от стартера май... казват че и други алфи имали такива, метнали ли са ме или е така? И решение ли е да се смаже?

3) колко да очаквам като разход на градско: 1.6i 16V 122коня?, а извънградско?

засега май е това, хубаво е че има такова място дето новобранци като мен могат да питат за съвет :-)

Поздрави на всички!За бензиномера най вероятно или е блокирал отзад при помпата поплавъка или е прекъсната някоя жица.За разхода е относително зависи колко газ даваш ако я настъпваж може да ти ка4и до 14-15/100 в града а ако не около 11 за извън града незнам но мисля 4е пове4е от 7-8 при по спокойно каране няма да ка4и.А този шум ако е като виене най вероятно е от бендикса и със смазване няма да стане а със смяна :wink: :wink: :wink: :wink: А и да си я караш със здраве и безаварийно :P :P

pent
10-07-2005, 13:56
Благодаря ви за отговорите.

Това за шума е по скоро като стържене и е за няма и една секунда. Появява се точно когато запаля.
Къде бихте ми препоръчали сервиз, качествен и на нормални цени :-)


Поздрави на всички!

alf
10-07-2005, 14:36
стърженето е от износени втулки. въобще не е типично за алфите а за всяка кола която стартера и плаче за ремонт. самите втулки струват стотинки но операцията по смяната им е скъпа в сервизите :evil:

pent
10-07-2005, 14:44
alf - Проблем ли е да карам така? Може ли да се увеличи проблема? И за колко скъп ремот става на въпрос?

Благодаря за съвета предварително!

alf
11-07-2005, 09:37
ми не е много добре щото се доразбиват и в един момент може да окъси вътре ел.мотора. ремонта не знам кви пари е точно и ше те излъжа ако ти кажа. иначе на алфетата за 70 ст. смених сичките 3 втулки. най-добре рециклиран старер за около 80-100лв си взимаш и забравяш. питай в косер

Mury
12-07-2005, 18:13
Да ами тове е най доброто решение :jason2: :scherzkeks: :crazy:

pent
12-07-2005, 18:47
Благодаря ви за съветите, ще почна от нещо и полека лека ще я стягам мойта :-)
Определено обаче ми харесва стилът на колата!

Поздрави на всички Ромеовци ;-)

Venci
12-07-2005, 19:06
Има едни пичове на ул. Антим 1-ви. Отиди за стартера при тях. Аз съм много доволен от работата им. Правят и монтаж-демонтаж, но ако им занесеш свален стартера изобщо няма да ти се разсърдят :tooth: . Ако имаш интерес ще ти обясня къде са точно. Правят и халтернатори.