PDA

View Full Version : за радиатора на 145



Mury
09-07-2005, 18:52
С какво лепило да си залепя радиатора или с някаква смола дайте идеи защото ми искат 40 лева за една малка цепка а те4е по малко иправи въсглавница и в жегите ми грее с пуснат климатик :cry: :cry: :cry:

gigi
10-07-2005, 02:06
Ами то трябва да се види, но имаш няколко вариянта. Прословутият поксипол аз с него си залепих и картера :twisted: :twisted: :shock: :shock: наистина е здрав и издържа на температури до 120 гр. и съхне за 10 мин. Има едни течни метали на Бизон, но повечето съхнат за 24 часа а и не съм ги пробвал.Има и някакви смоли те пък от високата температура омекват и може да протече. Така че зависи там където ще липиш колко е температурата налягането и др. иначе цените варират от 4лв до 14лв в зависимост от продукта и разфасовката.
Дано ти помогнах нещо че май нищо смислено не написах :roll:

Mury
16-07-2005, 16:46
Ами днес го свалихмв с бащата и го надухме и видяхма къде е пукнат на приемливо място е за залепване и тия дни 4е пробаме да го лепнеме с някаква смола има той :Topic-is-closed-bg: :fish:

Mury
23-07-2005, 17:01
Ве4е е готов монтиран не те4е :thumbup: :thumbup: :tongue: и вси4ко е наред ако искаш Гиги заклю4вай я

Mury
26-07-2005, 16:02
Зна4и по молба на колегата ААВ ще опиша процедурата по залепянето на радиатора.Първо цепката/ако може да се наре4е цепка защото беше пробит като с карфица на няколко места едно до друго на обща площ около 1 см./я по4истих много хубаво с шкурка а после обесмаслих с коресилин.След това обърках смолата която е 3-компонентна сложих малко бинт за арматура и намазах обилно със сместа.След това го оставих да съхне 3 дни въпреки 4е баща ми ми каза 4е за 12 4аса е готово-колкото по дълго съхне толкова по-добре :wink: :wink: п.с.А преди цялата операция надух радиатора с компресор като го бях запушил отвсякъде.Ако не можеш да намериш такава смола /което е най вероятно/мисля 4е ще стане и с някакво лепило от тези двукомпонентните но трябва задължително да издържа на високи температури :wink: :wink: Тази смола дето я сложих аз я взех от баща ми а те я изпозват за заливане на зъботехни4ески мокромотори които вдигат доста висока температура и издържа на 200 гр..Дано да съм помогнал на някого :wink: :wink: