PDA

View Full Version : Някаква жичка,закачена за бушона!



slav40
28-11-2007, 10:29
След като са ми сложили газовата уретба(преди 4 месеца)наскоро съвсем случайно открих ,че са ми вързали(по скоро само са набутали) някаква жичка ,и незнам за какво е,на третия бушон ,най-отдолу (под диагностичната букса бушоните)...... някакви идеи,че е много калпаво застопорена!?!?!?! ............. като я откачих ,не забелязах никакви промени в поведението на колата ,работи си на газ....... но си я сложих за по-сигурно ..!?!?!?!?!

elenkov
28-11-2007, 19:00
След като са ми сложили газовата уретба(преди 4 месеца)наскоро съвсем случайно открих ,че са ми вързали(по скоро само са набутали) някаква жичка ,и незнам за какво е,на третия бушон ,най-отдолу (под диагностичната букса бушоните)...... някакви идеи,че е много калпаво застопорена!?!?!?! ............. като я откачих ,не забелязах никакви промени в поведението на колата ,работи си на газ....... но си я сложих за по-сигурно ..!?!?!?!?!

Защо не попитай тези който са ти го сложили ? :) Защо е по този начин .. аз преди имах така една жичка на бушоните .. но тя беше маса .. там на някакъв уред .. незнам при теб за чийй ти е там ..

поздрави

Crusader
28-11-2007, 21:39
От там обикновено някои "майстори" вземат захранване за ключа газ-бензин, но ако е това не би трябвало ключа да работи при откачен кабел. Колега пробвай да го откачиш и дай на "контакт" за да видиш дали ще работи ключа и дали ще запали колата.

75 2.0 turbo
29-11-2007, 00:31
е тои е упоменал че работи на газ с откачена жичка така че наи вероятно друг а не газаджията я е забол там :wink:

Venci
02-12-2007, 01:17
.. аз преди имах така една жичка на бушоните .. но тя беше маса ..

Колегата, през бушоните няма как да минава "маса" :hehehm:

slav40
03-12-2007, 15:44
От там обикновено някои "майстори" вземат захранване за ключа газ-бензин, но ако е това не би трябвало ключа да работи при откачен кабел. Колега пробвай да го откачиш и дай на "контакт" за да видиш дали ще работи ключа и дали ще запали колата.
:oops: не съм обърнал внимание :oops: .................... не работи на газ като я махнах......... незнам защо си мислех ,че работи ,моя грешка ........ :oops:

75 2.0 turbo
03-12-2007, 15:55
е в такъв случаи сменяи газаджията и то бързо :lol:

slav40
05-12-2007, 19:50
откакто съм с газова не съм ходил на майстор.......... дано и да не е скоро,направих и 12-13 000км,само разхода не е в час ......

nikolaaaay
05-12-2007, 20:28
е в такъв случаи сменяи газаджията и то бързо :lol:
И защо да го сменя?! Моят ключ е захранен по същия начин. Явно е практика.

75 2.0 turbo
05-12-2007, 21:28
е в такъв случаи сменяи газаджията и то бързо :lol:
И защо да го сменя?! Моят ключ е захранен по същия начин. Явно е практика.
еми щом ви харесва тоя похват на работа не си сменяите маистора :lol: но поне си земете надежден пожарогасител :idea:

Crusader
05-12-2007, 22:00
Павлин е прав за пожарогасителя, а и това показва много лоша тенденция за "недоизпипване" на работата. Честно казано на това му се вика "циганска работа" това се вижда, а сещате ли се как е направено на места които Вие не виждате или на които не обръщате внимание /никой не е длъжен да разбира от АГУ-та, само и само да може да коригира клупостите които някой смотаняк, наричащ себе си "майстор" е сътворил с колата му/
То и маймуна може да се научи да слага АГУ, лошото е че после има много "да му е.... мамата", тънкостта е в изпипването на детайлите /впрочем както във всичко друго/!

P.S. То май на всички коли на последък разхода отиде по дяволите, тва е щото май се почна с "зимния LPG". Все по-често чувам изказвания от типа "...гори 15..." и то не само за Алфи. Мисля че една пренастройка на газанализатор решава до някъде проблема, но зимата разхода си е принципно по-висок от летния /ма то и с бензина и дизела е така/, пък и цената на LPG гони 1.20...

slav40
10-12-2007, 18:50
[quote="75 2.0 turbo":sk4vmvvd]е в такъв случаи сменяи газаджията и то бързо :lol:
И защо да го сменя?! Моят ключ е захранен по същия начин. Явно е практика.
еми щом ви харесва тоя похват на работа не си сменяите маистора :lol: но поне си земете надежден пожарогасител :idea:[/quote:sk4vmvvd]

Ееее стига де ,сега остава и да се запали ,б..х ти колата!Тогава ще има с един газаджия по-малко в софия...

Amorphis
10-12-2007, 19:14
Сори за оффа ма наистина зимния LPG си е ********.
Казаха ми че е нормално 2-3 литра отгоре?Вярно ли е това?

slav40
10-12-2007, 20:15
аз не съм забелязал да е така ........... може да има разлика до половин литър,но всеки път разхода е различен,според зависи от задръстването в което попаднеш .....