PDA

View Full Version : Фиат Пунто 1.2



sunshinemery
28-11-2007, 22:47
Здравейте,собственици на ФИАТ.Такъв съм и аз от вчера!
Фиат Пунто 1.2 55.к.с.`97г. 4 врати
Ще се радвам и други "Пунтийци" да споделят опит :D

Kris
28-11-2007, 23:29
Ооо, честито колега :wink: Мисля, че ще намериш повече сродни души във Фиат форума все пак 8)

RoMeO_156_GTA
29-11-2007, 17:16
Здравей и честито :D Може да покажеш някоя снимка .
Инъче 1.2 с 55 коня - нещо ще си се объркал :roll: 1.1 е с 55 ,а 1.2 е с 60 кс 8)
Питай ако имаш някакви въпроси :wink: колега "Пунтаджия" :P

Gogata
29-11-2007, 18:02
Честито и от мен! :D Качи някоя снимка да я видим пунтарата :P

sunshinemery
01-12-2007, 20:57
Мерси за поздравленията!
Не съм се объркала мисля!!!
1.2 ,55 коня.Така пише и отстрани до мигача 55!
Не сме я снимали още,но ще го направим и ще пусна материал!
Аз до сега съм карала Опел Кадет 1.6 на мъжа ми и тази кола на втора вече лети....Ама мойта нещо не дърпа така :frown:
Единия амортисьор бил заминал :) Теч има на масло отнякъде :)
Съединитела леко го отпуснаха,че много горе отлепяше,а сега се разсвири :)
Да са ни честити "новите" - стари коли!!! :D

Venci
02-12-2007, 00:21
Честита да ти е колата! :) Колегите, чшшш нямате си на представа колко сродни фиатски души дремят тук. Аз може да съм отдаден на марката Алфа Ромео, но и Фиата си има своето очарование :kiss:

RoMeO_156_GTA
02-12-2007, 10:36
Ами с надписче 55 са 1.1 като на Gogata ,но както и да е 8)
Няма страшно за амортисьорите ,сменял съм предните два ,цената беше прилична ,но возията коренно се подобри към по-добро отпред 8)
За това как върви в сравнение с Кадета нямам идея дали попринцип е така :roll: но си смени консумативите (ремъци,масла,филтри..) ако не сте го направили :wink:

Gogata
02-12-2007, 12:41
Мерси за поздравленията!
Не съм се объркала мисля!!!
1.2 ,55 коня.Така пише и отстрани до мигача 55!
Не сме я снимали още,но ще го направим и ще пусна материал!
Аз до сега съм карала Опел Кадет 1.6 на мъжа ми и тази кола на втора вече лети....Ама мойта нещо не дърпа така :frown:
Единия амортисьор бил заминал :) Теч има на масло отнякъде :)
Съединитела леко го отпуснаха,че много горе отлепяше,а сега се разсвири :)
Да са ни честити "новите" - стари коли!!! :D

Най-лесният начин да провериш със сигурност колко кубика е колата ти,е като провериш по ВИН номера (номера на Рамата) от големия талон на колата.Тук (http://vin.alfaromeo-bg.com/index.php) въвеждаш номерчето и ти излиза всичко за колата-година на производство,кубатура,ниво на оборудване и т.н.
Иначе не се притеснявай!Проблемите,които описваш не са кой знае какво.Цените на частите на тази кола са повече от прилични! :)
Ако те интересува още нещо,питай!Ще помагаме с каквото можем :)

sunshinemery
02-12-2007, 22:19
Ех,много се радвам да открия сродни души!
А колата верно се оказа 1.1 :shock:
Големи лъжци тия търговци!Как ти продават колите си като не си в час!
Слабо набира количката,ама ще трябва да си я карам!А само след 2 дни ми казаха за едно Пунто 1.4,доста по-добро уж!? Направо ме е яд!
Днес направихме баланс на гумите! Съединитела го оправихме,вече не свири!
Няма да се жалвам повече!
Gogata, на линка,който си дал вкарвам ВИН-а,но не излиза нищо!Нали за идентификац.код става въпрос!?

Venci
03-12-2007, 10:22
Колегата, не дей да се ядосваш, че си взел тази, а не друга кола :D . Сигурно е за добро. Освен това какво като набира бавно? Все пак ти си си купил градска количка, с нея ще си вършиш чудесна работа и ще имаш приличан разход :) .

sunshinemery
04-12-2007, 12:26
Точно за разхода исках да попитам.В книжката пише 8-9 градско,толкова ли ви харчат вашите?
А книжки на български съвсем ли няма!?Обикаляхме да търсим,но все казват,че нямало!!! :(

Gogata
04-12-2007, 15:38
Gogata, на линка,който си дал вкарвам ВИН-а,но не излиза нищо!Нали за идентификац.код става въпрос!? На талона пише "номер на рама(VIN):...".Номерът е 17 цифрен и може да има и символи(букви).

Gogata
04-12-2007, 15:50
Точно за разхода исках да попитам.В книжката пише 8-9 градско,толкова ли ви харчат вашите?
А книжки на български съвсем ли няма!?Обикаляхме да търсим,но все казват,че нямало!!! :(

Разходът е доста относително понятие,като голямо значение има и как караш.На мен пунтото градско в Пловдив ми гори около 8-9 в най-натоварения трафик.Извънградско пада до към 5-6,а ако имаш нерви да караш икономично може и още. 8) Аз съм много доволен от колата!За 60 000 км + вече изминати с нея мога само хубава неща да кажа. :D

sunshinemery
05-12-2007, 01:12
Моля ви,дайте някаква техническа литература за Пунтото!Къде да търся!?Схеми,снимки,всичко... :book:
Благодаря :big_flowers:

Gogata
05-12-2007, 09:22
Моля ви,дайте някаква техническа литература за Пунтото!Къде да търся!?Схеми,снимки,всичко... :book:
Благодаря :big_flowers:

Тук (http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Punto/) можеш да погледнеш.Предполагам ще ти свърши работа :wink:

Също можеш и този (http://84.242.167.186:7080/navi?COUNTRY=012&SBMK=F&DRIVE=S&MAKE=F&COMM_MODEL=FPUN&CAT_COD=NV&MOD_COD=176&ALL_FIG=0&LANGUAGE=3&PREVIOUS_KEY=VERSION&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=GROUP&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=3&WINDOW_ID=1) еPer да ползваш,но не е пълната версия.