PDA

View Full Version : метан2



търтей
14-07-2005, 22:44
колеги, появи ми се една муха в главата - я кажете как стоят нещата с метана?

има ли станции - не само в сф а из страната също - примерно решавамза обикалям страната ще стане ли?
цени на метана и съответно разход
как стоят нещата със слагане на наще каляски
и секви препоръки

valjo
14-07-2005, 22:48
колеги, появи ми се една муха в главата - я кажете как стоят нещата с метана?

има ли станции - не само в сф а из страната също - примерно решавамза обикалям страната ще стане ли?
цени на метана и съответно разход
как стоят нещата със слагане на наще каляски
и секви препоръки
1. към 2 бона за уредбата
2. +200кг върху теглото на автомобила
3. 30% загуба на мощност на ДВГ

най нисък разход ЗА ГОРИВО на км пробег в софия
грандиозни опашки (има 2 метан станции и сума ОК таксита на метан)

друго ?

valjo
14-07-2005, 22:50
а да , и мисля че примера на Додо155 е къде по-успешен
ама той да си каже все пак

Max
14-07-2005, 23:02
valjo, не си съвсем прав, т.е. прав си, но си преувеличил малко нещата! :innocent:
Мой приятел сложи метан преди време, уредбата е 1200 лева заедно с узаконяването. Теглото и празна е 80 кг, побира 10 кг метан. Загубите не са 30%, по-малки са отколкото при уредби на пропан. С 10 кг въпросният човек изминава около 170 км градско (колата му гори бензин по 18-20 л/100 км), при по-икономичен автомобил следва и пробега с това количество метан да бъде по-голям.
На Военна рампа няма чак такива опашки каквито са в Дружба (което не е голям плюс, в случай че живеете в Бояна например). Очаква се скоро да отвори още една метанстанция в Земляне. Виж проблем става, когато човек тръгне извън града, защото май в цялата страна са 9 или 10 станциите.
Минусите на системата са познати - голямото тегло (макар и да не е 200 кг, все пак 90 кг постоянно натоварване на задния мост си оказват негативните последствия), голямата начална инвестиция, липсата на достатъчно места за зареждане. Личното ми мнение - щом един ДВГ е конструиран да работи на бензин - това е най-доброто гориво за него! Бензин forever!!! :headbang: :naughty:

valjo
14-07-2005, 23:19
...
ами моите впечатление, както съм посочвал и друг път
са от Фиат Албеа 1.2 16в - 80к.с.
там уредбата беше easyjet - дистрибутирани от Ауто Италия
и струваше около 1700лв с ДДС , незнам дали това е клиентска цена
знам ,че на Любо Ганев фирмата слага такива за около 1200лв, но там имаше някакви възражения, незнам дали от сериозно естество


събираше метан за 11.50лв и беше с "голяма бутилка"
квото и да значи това, от двата вида - по-голямата

на дружба - а ние живеехме в центъра - опашките преди година и половина бяха много съществени, сега не ми се мисли

Фиат Албеа е правен с окачване на Добло, високо като БТР, за източна Европа, и му подлагаха пластини под задните пружини за да не изглежда като ферари :)

колата докато загрее гаснеше на всеки светофар, и на магистрала тракия развиваше макс 130км/ч празна по нанадолнише

...това са факти ,аз съм бил в колата....

търтей
14-07-2005, 23:27
те тва са на Autogas Italia цените

Цени на МЕТАНОВИ газови уредби:
Тип уредба Бутилки Цена (без ДДС)
Карборатор / Инжекцион 1 х 30 литра + 1 х 40 литра 750 лв.
Карборатор / Инжекцион 1 х 40 литра + 1 х 40 литра 775 лв.
Карборатор / Инжекцион 3 х 30 литра 975 лв.
Карборатор / Инжекцион 2 х 30 литра + 1 х 40 литра 1000 лв.
Карборатор / Инжекцион 1 х 30 литра + 2 х 40 литра 1025 лв.
Карборатор / Инжекцион 3 х 40 литра 1050 лв.
Карборатор / Инжекцион 3 х 58 литра 1115 лв.
Точков Инжекцион 2 х 40 литра 2200 лв.

Max
15-07-2005, 00:35
...

Така де, така! Аз не защитавам метановите системи. :laser: Дори напротив! Както отбелязах аз съм твърдо против всякаква газ! :biker:

П.П.: Въпросната кола е Renault 19, малко modified обаче си "хапва" много бензин и затова зимата човека реши да сложи метан. В резултат задното окачване е точно като на Ферари! При Реното обаче проблема идва от това, че отзад е на торсион и няма къде да се подлагат пластини...

П.П.П.: Сега се сетих за едно невероятно предимство на метана - монтираме първо метанова уредба, после нитро и се получва нитрометан! :boost: :naughty: Егати пауъра, истински драгстер! :drive:

Venci
15-07-2005, 11:24
Торсиона също може да се натяга :idea: . Иначе :bowdown: бензин FOREVER :bg: .

Mury
15-07-2005, 11:39
Торсиона също може да се натяга :idea: . Иначе :bowdown: бензин FOREVER :bg: .Абсолютно верно бенз форевер :biker: :calc: :bigracer:

Max
15-07-2005, 20:31
Торсиона също може да се натяга :idea: . Иначе :bowdown: бензин FOREVER :bg: .

Специално този торсион е заминал вече... :bash:

Gogata
15-07-2005, 23:16
Верно,че метан-а и газ-та са по-екологично чисти и сравнително по-ефтини от бензина,но пък и рисковете които може да крие една такава бутилка под налягане не са малко..които не е патил той незнае...но аз съм твърдо против всякакви газови горива и с-ми!Ако искат и 5 лв да направят бензина,газ/метан аз поне не бих сложил!

Mury
15-07-2005, 23:32
Верно,че метан-а и газ-та са по-екологично чисти и сравнително по-ефтини от бензина,но пък и рисковете които може да крие една такава бутилка под налягане не са малко..които не е патил той незнае...но аз съм твърдо против всякакви газови горива и с-ми!Ако искат и 5 лв да направят бензина,газ/метан аз поне не бих сложил!Да да то4но така аз съм казал ако ще нема да си карам колата ама ГАЗ НИКОГА :biker: :Yeeeehaaa: :stumm:Но все пак Търтея си решава а щом ве4е се е навил ко да му приказваме

търтей
16-07-2005, 11:32
Но все пак Търтея си решава а щом ве4е се е навил ко да му приказваме

ааа кой каза че съм се навил? аз ако с ебех навил щех да питам коя газова да сложа :lol:

Mury
16-07-2005, 17:44
Е да де ама после да не стане ама вие писахте глупости у форумо и аз се разубедих :biker: :Topic-is-closed-bg: :cheers:

търтей
16-07-2005, 18:26
Е да де ама после да не стане ама вие писахте глупости у форумо и аз се разубедих :biker: :Topic-is-closed-bg: :cheers:

нема опасност - ако се навия разубеждаване няма

а и да не казвам че газаджиите като чуят алфа и викат - оо две свещи трагедия сложно не мога :dunno: :death:

ама додо го няма та да сподели опит :Yoda:

Mury
16-07-2005, 19:00
I аз го 4екам да си доде :Topic-is-closed-bg: :cheers:

Dodo 155
17-07-2005, 14:57
I аз го 4екам да си доде :Topic-is-closed-bg: :cheers:
Ще си дойде, ама сигурно края на тази седмица дето идва :wink:
Аз на Търтея съм му писал ЛС за ГАЗ-та :wink: