PDA

View Full Version : Преоборудване в инжекцион



Chimev
15-12-2007, 01:28
Здравейте колеги.
След дълги размисли и страси дали да си сменявам колата(за 156 или 166) започвам да се настройвам на тема да си стегна настоящата алфетка (като гледам какви бараки се предлагат на пазара направо ми се приплаква :D, още повече като ги сравнявам с мойта.. ). Поради разбираеми причини (поне за тези които са карали тс със обикновена газова 8) ) искам да си сложа инжектори. Някой да знае колко струват самите инжектори? И дали ще е особено проблемно да се "претвори" в газов инжекцион моята примитивна системка? Предварително благодарности! :tequilla:

tipo1960
15-12-2007, 16:33
Една дюза на БРЦ е около 150 лв. в момента.

code
15-12-2007, 17:05
От старата уредба можеш да си ползваш единствено бутилката, не е точно "претворяване". Не мисля, че има някаква полза от цялата работа, ще спестиш примерно левче на 100км, ще дадеш 1000лв. 100х1000 - 100 000км за избиване :shock:

Chimev
15-12-2007, 20:07
Мдаа, май няма да има смисъл :roll: . Не мога да си реша проблема с детонациите при паленето, иначе разхода и вървежа са си добре. Свещи нови, настройката на сместа е перфектна. Не върви на бензин( дръпнал съм щепселчето на дбитомера, така върви поне малко), можеби от там идват гръмотевиците при паленето....Пали само на бензин и поради проблема можеби нещо се случва и като врътна ключа(като е загряла само) и бум.. :crazy:

code
15-12-2007, 20:13
На бензин ли ти гърми?!?

Chimev
15-12-2007, 20:29
Ми то така се получава май, шот при паленето е на бензин, но по-скоро е некакъв коктейл от газта дето не е доизгоряла и бензина

code
15-12-2007, 20:58
Според мен проблема с тоците си стои, въпреки че си сменил свещи. Не съм много наясно как е при твоя мотор, ама виж кабели, бобини и т.н. А най-добре си извади свещите и виж как са работили. Ако не е от това най-вероятно ти е сбъркан монтажа трябва да я види специалист. Ама не монтьор, а човек който слага агу-та

Chimev
15-12-2007, 21:24
Абе то тия кабели доколкото разбирам трудно пробиват (те са едни къси, не знам дали при тебе са същите). Освен това работи екстра веднъж като запали. А иначе не може да е сложена сбъркано, защото 2 години нямах никакви проблеми и в един светъл ден нещо се случи и нейсе :dyrvo_v_kenefa: . На диагностика излиза, че дебитомера е здрав, а с него въобще не може да се изфорсира. Като го изключа оле мале работи. Имаше некакви предположения за ниско налягане на бензина...Др. седмица като се прибера ше требва да й умувам нещо...Ти явно си по в час, ше питам, какво да правя :static:

code
15-12-2007, 21:30
Ти явно си по в час, ше питам, какво да правя :static:
:oops:
Може въобще да не е от газовата щом прави парчета и на бензин.

Chimev
15-12-2007, 21:30
Бобини как се проверяват дали са здрави? То наще майстори в Благоевград малко гледат странно като дигнат капака, та е добре да поназнайвам и аз малко, та да давам акъл. Може да се наложи да прескоча до София да я погледне някой, дето наистина разбира :wink:

SFINKS
28-12-2007, 14:37
Може би ти е много по прост проблема
когато си на бензин продължава да ти пуска по малко газ
докато е изгасена и е на бензин продължава да си пуска газ и да ти пълни колектор и кутията на филтъра с газ и като врътнеш и бум .

като ти е изгасена колата откачаш маркуча от изпарителя до кутията на филтъра там където влиза в филтъра . правиш в едно шише пяна и я вкарваш в маркуча , ако прави балончета значи ти изпуска клапана на изпарителя . Ако е това отиваш на газаджия да ти оправи проблема

deadairplane
28-12-2007, 15:47
Послушай предпоследното мнение на исоисо иди на истински разбирач а не на "майстор". Мисля че нещо по газовото не е както трябва.

Chimev
28-12-2007, 18:36
Това с изпускането на газ докато е на бензин го четох в некаква тема и се си мисля да провера, ама не ми остава време тия дни. 8) .Това е първото което ше пробвам като остане време, мерси за идеята :cheers:

Chimev
28-12-2007, 18:40
Послушай предпоследното мнение на исоисо иди на истински разбирач а не на "майстор". Мисля че нещо по газовото не е както трябва.
Абе то ясно това, ама голем гъдел е сам да си оправиш нещо :lol: . Е, често резултата не е съвсем положителен, ама се ограничавам с по-прости процедури, та поне след мен да може лесно да се поправи стореното :calc:

deadairplane
28-12-2007, 19:05
С тая разлика че проблема ти не е толкова лесен и с прости процедури няма да се оправи. Компа ти се шашка от нещо и трябва да откриеш това нещо.

дръпнал съм щепселчето на дбитомера, така върви поне малко

На диагностика излиза, че дебитомера е здрав, а с него въобще не може да се изфорсира. Като го изключа оле мале работи. Имаше некакви предположения за ниско налягане на бензина...
Иначе си пробвай дали не меши газ със бензин от това глава не боли. И ще ти е от полза поне ще си сигурен дали е от това или не :D