PDA

View Full Version : СМЯНА РИЗИ ВМ



virusalfa
17-07-2005, 20:49
Някъде имаше писано вече,ама благодарение на разбишкването на форума е изчезнало. Пиша го отново.
1.Почиства се мястото в блока,дето приляга ризата
2.По новата риза се слага медния бръстен и гумените уплътнения
3.Взима се графитен силикон за ризи и гарнитури Reinzosil-12лв е цената в Аутоплюс(производителя препоръчва Локтайт,но точните херметици ги нума на пазара) и се маже с него по ризата по уплътненията ,както и мястото в блока,като се действа бързо,че бързо съхне.
4. С притискачите ,притискащи главите,се вкарва постепенно ризата,като накрая се притяга до 5кг.с и се оставя 6-8 часа. Нормално е ризата да стърчи над блока малко -0,3-0,5мм.В процеса на работа на двигатула та потъва надолу и дори пада под нивото на блока.

valjo
17-07-2005, 21:14
Някъде имаше писано вече,ама благодарение на разбишкването на форума е изчезнало. Пиша го отново.
1.Почиства се мястото в блока,дето приляга ризата
2.По новата риза се слага медния бръстен и гумените уплътнения
3.Взима се графитен силикон за ризи и гарнитури Reinzosil-12лв е цената в Аутоплюс(производителя препоръчва Локтайт,но точните херметици ги нума на пазара) и се маже с него по ризата по уплътненията ,както и мястото в блока,като се действа бързо,че бързо съхне.
4. С притискачите ,притискащи главите,се вкарва постепенно ризата,като накрая се притяга до 5кг.с и се оставя 6-8 часа. Нормално е ризата да стърчи над блока малко -0,3-0,5мм.В процеса на работа на двигатула та потъва надолу и дори пада под нивото на блока.

е тоа съвет иде таман на време, на един друг виден фен на ВМи, които постигна това :

http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/VM%202.5%20overheated/DSC00017.JPG

Bobo
18-07-2005, 00:20
Е аз не познавам много които са постигали това :roll:

virusalfa
18-07-2005, 11:40
Е те тоя фен на ВМ-и се е справил отлично! Молодец! На такоФ и танк да му даде човек-ще го строши :DВиждал съм от стягане на глави как са пропаднали притискачите 1,5см в главите и спукани ризи,ама такова рязане като с оксижен още не бях виждал.Най ми прилича тоя мотор вода да е налапал :gruebel:

Bobo
18-07-2005, 12:11
Е те тоя фен на ВМ-и се е справил отлично! Молодец! На такоФ и танк да му даде човек-ще го строши :DВиждал съм от стягане на глави как са пропаднали притискачите 1,5см в главите и спукани ризи,ама такова рязане като с оксижен още не бях виждал.Най ми прилича тоя мотор вода да е налапал :gruebel:

Е тоя фен е и твой консултант :pfbbt:

virusalfa
18-07-2005, 12:25
Разбрах,докладваха ми вече,не ми се плези :lol: Батка,щом къса вала на едно и също място не е до гаден ВМ,а е до крив тунел,тук на един багер така ставаше,докато не прекараха блока на бор-щанга :waving:

alf
18-07-2005, 12:39
неще да е от блока щото и блока е сменял....
мен ми се струва окачване на мотора илои някво напрежение откъм кардана да има... както ид ае

virusalfa
18-07-2005, 13:05
неще да е от блока щото и блока е сменял....
мен ми се струва окачване на мотора илои някво напрежение откъм кардана да има... както ид аеЯдец!Тц,не е.Или е крив тунела,или е шлайфан кол.вал не както се полага.

Bobo
18-07-2005, 16:12
неще да е от блока щото и блока е сменял....
мен ми се струва окачване на мотора илои някво напрежение откъм кардана да има... както ид аеЯдец!Тц,не е.Или е крив тунела,или е шлайфан кол.вал не както се полага.

Колега къса три различни вала в различни блокове, различни маховици и шайби не ми казвай кое от кво е щото и дедо господ незнае, а последно стопи буталото и ризата тва поне е ясно защо :Yoda:

virusalfa
18-07-2005, 16:16
А да питам-вала на рем.размер ли е,или е на нормален?

Bobo
18-07-2005, 16:17
А да питам-вала на рем.размер ли е,или е на нормален?

И трите са на нормален :!:

Bobo
18-07-2005, 16:18
Опс извинявай БЯХА :Suicide:

Bobo
18-07-2005, 16:20
Опс извинявай БЯХА :Suicide:

ААА и забравих валовете се късат на РАЗЛИЧНИ места :Topic-is-closed-bg:

Та ако някой има други предложения за обеснение които изключват горепосочените да каже иначе :Topic-is-closed-bg:

virusalfa
18-07-2005, 16:29
А пробвано ли е на един и същи блок различен вал,и различни шайби(тия половинките)?

Bobo
18-07-2005, 16:58
А пробвано ли е на един и същи блок различен вал,и различни шайби(тия половинките)?

Е ако искаш на секо чупене на вал да сменяме по нещо в същия блок, после ше искаш и биелите една по-една да смениме в тоя блок после и буталата в същия блок , и подпорите на вала една по една и дотука сменихме 12 вала а? :shock:

П.С. казах ти пробвано е секви комбинации дори и вал и бутала и ризи от 2.4 в блок 2.5, и последния извод е че ВМ не МИ харесва (тва е според мен казвам пак СПОРЕД МЕН) :!:

Mury
18-07-2005, 17:00
А пробвано ли е на един и същи блок различен вал,и различни шайби(тия половинките)?

Е ако искаш на секо чупене на вал да сменяме по нещо в същия блок, после ше искаш и биелите една по-една да смениме в тоя блок после и буталата в същия блок , и подпорите на вала една по една и дотука сменихме 12 вала а? :shock:То по-добре го хвърлете некъде където ора не минават

virusalfa
19-07-2005, 08:56
А пробвано ли е на един и същи блок различен вал,и различни шайби(тия половинките)?

Е ако искаш на секо чупене на вал да сменяме по нещо в същия блок, после ше искаш и биелите една по-една да смениме в тоя блок после и буталата в същия блок , и подпорите на вала една по една и дотука сменихме 12 вала а? :shock:

П.С. казах ти пробвано е секви комбинации дори и вал и бутала и ризи от 2.4 в блок 2.5, и последния извод е че ВМ не МИ харесва (тва е според мен казвам пак СПОРЕД МЕН) :!:Бобо,не е до ВМ,тука едни върли селяци-рейсаджии правиха един същия Роувър 2,5 и стана доста сполучливо да ти кажа-върви,не пуши,не прегрява и прочие,а се кара само по пресечен терен.Явно сте си имали работа с някоя развалина.

hf hpe
19-07-2005, 10:56
оставете го бобо той все си мрънка
относно мотора VM мисля си че лош мотор няма, има калпави майстори, и кофти задкормилно устройство
сега явно все пак на джипките този мотор дава този дефект с късането на вала, но причина задължително има, просто никой не си е играл да я търси за да я намери
само да отбележа че шайбата която задвижва ремъците на хидравликата, алтернатора климатика тежи почти колкото половината на маховика(аз си мисля че проблема идва от това)

164 или 155 с този мотор не съм карал, но "патили" казват че върви зверски
карал съм 33-ка с такъв мотор и останах с много приятни впечетления
а джипката си вдига 140 по магистралата, така че мотора и за нея явно си е добър
признавам си че ако ми изпадне 155-ца с такъв мотор бих я карал с удоволствие
така че VM rulessssssss

virusalfa
19-07-2005, 11:08
Все си мисля,че Роувър за правили някакви свои "подобрения",както Опел правят върху ТДС мотора на БМВ-слагат си техни смук.тръби,и куп други тъпотии,така е и тука,убеден съм.Може Еньо да е прав относно тая шайба

valjo
19-07-2005, 11:14
..
само да отбележа че шайбата която задвижва ремъците на хидравликата, алтернатора климатика тежи почти колкото половината на маховика(аз си мисля че проблема идва от това)
..

е добре, неможели да се сложи олекотена такава :dunno:
сигурно си го мислил, де , ама аз да си кажа :)

virusalfa
19-07-2005, 11:20
ИЗОПАЧИХМЕ ТЕМАТА,ЕЙ!Тая тема я направих заради Кефо,неговата е в ремонт в момента.А благодарение на висококвалифицираната намеса на някои отговорни господинчовци,изчезнаха доста полезни неща за тия двигатели,които съм ровил доста време ,за да са на разположение на всички. :Topic-is-closed-bg: