PDA

View Full Version : Дискове и накладки?



MBlaST
18-07-2005, 01:29
Здравейте на всички, най-накрая доживях и аз да се лог-на с ника си :Yeeeehaaa:
Та сега по същество:
Заради проблема с тракането от спирачния апарат, за който бях пуснал отделна тема, реших да проверя сам каква е ситуацията и се оказа точно изпуснала пружинка на вътрешната накладка,но първото нещо , което ми направи впечатление след като свалих гумата беше спирачният ми диск-помислих си тази накладка още малко и ще го отреже :jason2: след като го измерих се оказа,че е станал 7мм...И така сега съм решил да сменя предните дискове заедно с комплект накладки,но ме вълнуват няколко въпроса:calc:, а именно:
1. Някой наскоро сменял ли е дискове и какви ще ми препоръча(ако знаети случайно дали в ВАНТО има оригинални и на какви цени)
2. Защо в ръководството за алфа 145 пише,че диска е 11.1 мм с допустимо износване 10.2мм,а във всички каталози на фирмите из нета пише 12мм с допуск пак 10.2мм и дали тази разлика от 1мм би ми създала някакви проблеми при слагането)
3. Дали има някакъв проблем сам да си ги подменя,защото като гледах няма нищо сложно в тази процедура,само ме интересува ако някой се е занимавал да каже дали ми е нужен някакъв инструмент за прибиране на цилиндърчето и дали може и без него да се оправя?

MONI
18-07-2005, 10:51
Аз когато купих моята Алфа ми ги смениха и мисля че ги взеха от Александър Ауто и ако не се лъжа бяха някъде около 80 лв. Не си спомням точно защото сменях и други работи, но това ми е останало в главата...

rumen
18-07-2005, 11:33
значи преди три месеца питах за мойте и ми казаха че има три вида двата вида бяха по около 40 лв и единия беше 98 лева не помна сега ама едните бяха за система с охлаждане другите не помна вече ама са различни трябва да знаеш твоите какави са.

MBlaST
18-07-2005, 12:24
Румен за тази разлика 40/98 сигурно е ставало дума за плътни и вентилирани.А иначе къде си питал за тях.Аз днес звънях в Ванто и Ауто италия -и цените много-много не ме устроиха на този етап-ВАНТО-240лв(комплект) Ауто Италия-120 накладки и по 141 за диск - 1 брой.
Става дума за ОРИГИНАЛНИ. Все пак в канекс мога да се уредя с всичко за към 130 лв,става дума за БЕНДИКС....но за сега ще чакам ако има някой да ми отговори на всичките въпроси,които съм поставил.

MONI
18-07-2005, 12:27
Румен за тази разлика 40/98 сигурно е ставало дума за плътни и вентилирани.А иначе къде си питал за тях.Аз днес звънях в Ванто и Ауто италия -и цените много-много не ме устроиха на този етап-ВАНТО-240лв(комплект) Ауто Италия-120 накладки и по 141 за диск - 1 брой.
Става дума за ОРИГИНАЛНИ. Все пак в канекс мога да се уредя с всичко за към 130 лв,става дума за БЕНДИКС....но за сега ще чакам ако има някой да ми отговори на всичките въпроси,които съм поставил.
А бре колега .............нали ти написах за Александър Ауто
:wink:

П.С. Сега се сещам че първоначално ми бяха казали цена над 120 ама не станали и сложиха другите....

MBlaST
18-07-2005, 12:31
А аз ти написах ЛС. :roll:

rumen
18-07-2005, 12:37
аз съм от пловдив и питах в динекспрес незнам дали ги знае6

MBlaST
18-07-2005, 12:44
ДА те са ми близо даже!Пратил съм им мейл и чакам... :wink:

rumen
18-07-2005, 13:13
ти от пловдив ли си

MBlaST
18-07-2005, 19:50
След като проучих пазара най-приемливо като цена-качество(около 130 лв.) за мен са следните накладки+дискове:
1. DELPHI - LOCKHEED (английски)
2. BENDIX (немски)

Някой ако има впечатления от някои от горепосочените марки нека изкаже мнението си.

ПС.Румен не виждаш ли под аватара ще ти изкара очите :roll:

Mury
18-07-2005, 21:12
Бате аз и от двете марки имам впе4атления и мога да кажа 4е не са хи4 лоши марки особено бендикс :wink: :wink: :wink: а делфи не беше ли американска марка :unsure: :unsure:

MBlaST
18-07-2005, 23:09
Ами да ти кажа честно може и да си прав,но в имейла към фирмата, в която питах за тях ми написаха, че били английски...може служителя,който ми е писал така да си е решил :wink: .
Иначе утре смятам да ходя да си взема Делхи-то щотот ми е най-близо и не ми се занимава с доставки от Канекс.(бендикс-а)

hf hpe
19-07-2005, 01:21
koлегата кирил василев миналата седмица си смени дисковете на 155-цата и мисля че цената беше около 80 лева
дисковете са брембо(но не перформанс) и са закупени от аутоплюс, които си мисля трябва да имат магазини и в пловдив

MBlaST
19-07-2005, 10:07
Хмм интересно...БРЕМБО звучи много по-добе :wink: Само не мога да им намеря никакъв телефон:dunno: на тази фирма,дори и в София да е аз тази седмица може да ходя до там и затова не е проблем. Ако някой може да ми помогне с тел. да свирка :whistle:

SIS
19-07-2005, 11:06
Аз от няколко месеца съм с Bendix. Забележката ми към тях е само, че понякога като спирам по светофарите и свирят.

hf hpe
19-07-2005, 12:05
АУТО плюс", ул. Козлодуй 69 , тел:931-50-30, склад:962-65-63

това намерих из нет-а
ако се обадиш в склада може и да ти кажат телефон на магазин в Пловдив
примерно колегате BBRC си взе от тях амортесьори за 120 кинта парчето, като преди това навсякъде му предлагаха за по над 300 кинта и дори ги нямаха в наличност

ти май си написал в първият си пост, но да те подсетя че задължително на нови дискове, нови накладки

Dodo 155
19-07-2005, 14:28
Аз от няколко месеца съм с Bendix. Забележката ми към тях е само, че понякога като спирам по светофарите и свирят.
Свирят от накладките :wink: И аз като смених дисковете преди време бях като симфоничен оркестър :lol: Обаче наскоро сложих едни накладки PERMAFUSE, взех ги от T&N и съм страшно доволен. Цапат си джантите както трябва, спира много меко и не свири :wink:

valjo
19-07-2005, 14:48
Аз от няколко месеца съм с Bendix. Забележката ми към тях е само, че понякога като спирам по светофарите и свирят.
Свирят от накладките :wink: И аз като смених дисковете преди време бях като симфоничен оркестър :lol: Обаче наскоро сложих едни накладки PERMAFUSE, взех ги от T&N и съм страшно доволен. Цапат си джантите както трябва, спира много меко и не свири :wink:

и аз съм с PERMAFUSE, съшите добри впечатления.... :th_up:

търтей
19-07-2005, 14:50
...

...

всички сме с тях :drums:
а свиренето може да е от износени водачи - еньо беше писал ама явно и това е изчезнало при профилактиката :wink:

hf hpe
19-07-2005, 14:55
...а свиренето може да е от износени водачи - еньо беше писал ама явно и това е изчезнало при профилактиката...
свиренето не може да се получи от износени водачи, от тях може да се чува дрънчене което изчезва при дори съвсем леко натискане педала на спирачката

относно свиренето казват че перформанс накладките които са за нормални дискове при леки спирания свирят и свиренето изчезва при по силно натискане на педала
НО обратното в никакъв случай не е вярно(мойте свиря, но не спират)

Mury
19-07-2005, 14:59
А пък мойте свирят и спират :unsure:

MONI
19-07-2005, 15:06
Моите са Делфи и спират добре ама чат пат свирят....Всъщност като се замисля скоро не са свирили........ :?

Mury
19-07-2005, 15:29
А мойте са Паджит абе не са лоша ама май не си заслужават парите-уж хубави нема да свирят а кво се оказа после свирят като симфони4ен оркестър от 15 годишни :no: :no:

SIS
19-07-2005, 15:36
Аз от няколко месеца съм с Bendix. Забележката ми към тях е само, че понякога като спирам по светофарите и свирят.
Свирят от накладките :wink: И аз като смених дисковете преди време бях като симфоничен оркестър :lol: Обаче наскоро сложих едни накладки PERMAFUSE, взех ги от T&N и съм страшно доволен. Цапат си джантите както трябва, спира много меко и не свири :wink:

На мен и накладките са ми Bendix! И наистина има нещо такова, че когато спирам плавно свирят, а когато спирам по-рязко - не. Аз мислех, че свиренето идва от някакъв проблем със спирачната система. Нещо ми се струва, че не спирам както трябва. Понякога, не винаги, спирам направо като локомотив. Не знам дали прегрява феродото или е от нещо друго?! Просто си натискам......много трудно блокирам колелата, а нямам АBS. Ходих в Аутоиталия (там познавам един от майсторите) - оставих я на диагностика и ми казаха, че спирачките са супер, ама......аз нещо не им се кефя :brickwall:. Та не е изключено проблема да не е в накладките, а някъде другаде :(...... :brickwall: :brickwall: :brickwall:

Mury
19-07-2005, 15:41
Аз от няколко месеца съм с Bendix. Забележката ми към тях е само, че понякога като спирам по светофарите и свирят.
Свирят от накладките :wink: И аз като смених дисковете преди време бях като симфоничен оркестър :lol: Обаче наскоро сложих едни накладки PERMAFUSE, взех ги от T&N и съм страшно доволен. Цапат си джантите както трябва, спира много меко и не свири :wink:

На мен и накладките са ми Bendix! И наистина има нещо такова, че когато спирам плавно свирят, а когато спирам по-рязко - не. Аз мислех, че свиренето идва от някакъв проблем със спирачната система. Нещо ми се струва, че не спирам както трябва. Понякога, не винаги, спирам направо като локомотив. Не знам дали прегрява феродото или е от нещо друго?! Просто си натискам......много трудно блокирам колелата, а нямам АBS. Ходих в Аутоиталия (там познавам един от майсторите) - оставих я на диагностика и ми казаха, че спирачките са супер, ама......аз нещо не им се кефя :brickwall:. Та не е изключено проблема да не е в накладките, а някъде другаде :(...... :brickwall: :brickwall: :brickwall:А бре и аз имам подобен проблем зна4и като спирам понякога педала ми е доста твърд и трудно спира като 4е ли няма серво а уж вси4ко е наред :unsure: :unsure: :unsure:

MBlaST
19-07-2005, 16:03
hf hpe звънках им на всички магазинчета на Ауто +(Пловдив/София) ,ама явно са се изчерпали.Имат само ПАГИТ, ама им искат кум 60+ на диск,и така....май ще взимам делхи-то и това е :roll:
Няма какво да му мисля повече....ей ся паля пък ще пиша после какви са последствията :lol:

gigi
19-07-2005, 18:20
Аз от няколко месеца съм с Bendix. Забележката ми към тях е само, че понякога като спирам по светофарите и свирят.
Свирят от накладките :wink: И аз като смених дисковете преди време бях като симфоничен оркестър :lol: Обаче наскоро сложих едни накладки PERMAFUSE, взех ги от T&N и съм страшно доволен. Цапат си джантите както трябва, спира много меко и не свири :wink:

и аз съм с PERMAFUSE, съшите добри впечатления.... :th_up:
На ланчата сложих и аз такива и засега също съм много доволен не съм чул да скърцат и спират много добре.
А старите бяха от ауто + не знам какви и освен че ми позатриха дисковете и за 15000 не мръднаха че и свиреха друго не вършеха. :doctor:

MBlaST
19-07-2005, 22:57
Така..... всичко е монтирано,тракането от накладката изчезна колата си спира оки ,но сега в началото ще гледам само да го галя педала.Общо взето нямаше много проблеми при подмяната само трябваше да се разкарвам пак до магазина за спирачен маркуч,защото се оказа,че левият ми е запушен(тва цилиндурче не мърдаше) та след смяна и обезвъздушавена смятам,че всичко е ОК тия дни ще карам и ще следя за нещо нередно.(надявам се да няма :cry: )

Ох сега като го гледам това ново дискче направо се изкушавам да си пръсна и спирачния апарат. :rockon:

hf hpe
20-07-2005, 00:53
...Ох сега като го гледам това ново дискче направо се изкушавам да си пръсна и спирачния апарат. :rockon:
задължително

MONI
20-07-2005, 10:17
...Ох сега като го гледам това ново дискче направо се изкушавам да си пръсна и спирачния апарат. :rockon:
задължително

Аз много искам да я свърша тая работа ама все не ми остава време :ranting: .....а знам че иначе искат много пари за процедурата :cussing: .....

ALFA CORSE
21-07-2005, 12:04
А накладки на Brembo продават ли се?
Някой да има впечатления от Ferodo (накладки)?

MBlaST
21-07-2005, 19:53
Гледам,че сега като карам всеки ден е различо с новите дискове/накладки. Отначало не издаваха никакъв звук,но не спираха много добре,което е нормално,сега почнаха да спират по добре,но и посвирват.Незнам сигурно му трябва време да се поизяде феродото.Основното нещо, поради което пиша е, че сега се наблюдава едно загряване.Дори при къси разстояния като слезна и пипна джантата е топла.Вчера когато си боядисвах апаратите забялязах,че като въртя диска има едно постоянно съвсем леко триене на накладката и си мисля,че сега в началото грее точно от това и трябва да мине още някой друг километър за да се изтъркат.
Вие какво мислите по въпроса?

ПС.ALFA CORSE чел съм в нета за комплекти дискове/накладки Брембо,което трябва да означава,че има.А относно FERODO съм чувал повече негативни неща,което го отдавам на това,че има много ментета...иначе истинските феродо накладки мисля са си много добри.

virusalfa
21-07-2005, 23:18
Веднъж ве4е се разисква темата за накладките.София Експорт са жносител на Феродо -4ервената кутия със средното ка4ество е за препоръ4ване.То най-добре е от високото ка4ество.ама си има цена :gruebel:

ALFA CORSE
22-07-2005, 16:08
Мерси, намерих я. Но като пуснах търсачката я нямаше... изобщо не я показа. В темата не се споменава цена за тези със средното качество (червената кутия).

Crusader
09-09-2005, 20:22
Здравейте фенове на Alfa! Днес си проверих предните спирачни дискове - бяха останали 16 мм. /вентилирани/ :screwy: Спред мен са свършили, но тук има специалисти и те ще кажат. Другият ми въпрос е дали мога да сложа невентилирани/щото са наполовина по тънки като цена - 27 кинта парчето SAMKO, другото предложение е вентилирани - 57 лева на същия производител /, ще има ли проблем със спирачните апарати или какъвто и да е друг проблем ако сложа невентилирани. Предварително благодаря за винаги компетентните отговори! :D. пък може и да предложите някоя по добра комбинация качество-цена.

valjo
09-09-2005, 21:20
Здравейте фенове на Alfa! Днес си проверих предните спирачни дискове - бяха останали 16 мм. /вентилирани/ :screwy: Спред мен са свършили, но тук има специалисти и те ще кажат. Другият ми въпрос е дали мога да сложа невентилирани/щото са наполовина по тънки като цена - 27 кинта парчето SAMKO, другото предложение е вентилирани - 57 лева на същия производител /, ще има ли проблем със спирачните апарати или какъвто и да е друг проблем ако сложа невентилирани. Предварително благодаря за винаги компетентните отговори! :D. пък може и да предложите някоя по добра комбинация качесто-цена.

Тип на диска: Вентилиран/Ventilated
Диаметър: 257
Макс. дебелина: 20
Мин. дебелина: 18.2
Брой болтове: 4H
Диам. на главината: 59.1
Височина: 40.5
O.E. Номер: 7645056/7779409/60806137
Заб.: цената е за комплект 2 броя за една ос
марка: Bendix
цена: 120.00 лева с ДДС

това го взех от www.kanex.bg (http://www.kanex.bg)

MBlaST
09-09-2005, 23:03
Влади, взимай едни нови вентилирани дискове(по-възможност по добра марка) и гледай като накладки да вземеш нещо по меко да не ти свири. :wink: тук някъде из форума беше писано за PERMAFUSE мисля,от който са доволни.Аз съм с делхи лоокхиид дискове и накладки и в началото доста ми посвирваха,но сега спират чудесно и посвирват едвам доловимо и то не винаги...

gigi
10-09-2005, 03:18
Със сигурност няма да ти станат обикновенни дискове а и не си заслужава да правиш експерименти точно със спирачките тъй че слагай вентилирани и карай спокойно.

aquaaa
10-02-2009, 18:43
Здравейте, хора, искам да попитам дали цените и сервизите са актуални все още понеже имам и аз проблемче с дискове и накладки и мисля да посменя това онова. Аз съм от Пловидв и общо взето съм заинтересован от пловдивските сервизи

Boxer_Power
10-02-2009, 21:02
Темата е от преди 3години и полвина......едва ли!

Speeder
10-02-2009, 22:32
Здравейте, хора, искам да попитам дали цените и сервизите са актуални все още понеже имам и аз проблемче с дискове и накладки и мисля да посменя това онова. Аз съм от Пловидв и общо взето съм заинтересован от пловдивските сервизи

Колега, пиши на колегата sp_romeo1 . Той работи съвсем близо до Пловдив. Смятам , че ще ти помогне.

Balagan
11-02-2009, 15:18
Имаше една тема един колега продаваше комплекти брембо макс :) намерия и му звънни нарязани и вентилирани :) отпред цилиндърчето се прибира до колкото си спомням с натиск а при мен отзад е с обратна резба но това не те вълнува :D MotoExpert на пещерско шосе продават немски чарколяци(нови) мойте накладки NK са от тях и са доста стабилни и бяха не много скъпи 80лв или нещо такова и имаха и дискове като ме убеждаваха колко хубави били,но след като от накладките нямам оплакване...значи и дисковете са им харашо :) пък и е близо до вас(щом динекспрес са до вас ) :wow:

alfapz
11-02-2009, 15:54
Преди около час смених моите накладки тук в Пазарджик , марката е "Trusting" , цената - 28лв... Ако съдим по името може да им се има вяра :lol:

trustworthy
11-02-2009, 16:56
Преди около час смених моите накладки тук в Пазарджик , марката е "Trusting" , цената - 28лв... Ако съдим по името може да им се има вяра :lol:

Някой мой роднина ше да е производителят :lol:

zaryto
12-02-2009, 01:11
Колеги,скоро започнаха да ми задържат предните спирачки,особенно предна лява.Колата трудно тръгва и като натискам спирачките кляка на всички посоки. :crazy: Ако може да ме насочите към добър и не много скъп сервиз в Пловдив.Изобщо каква е процедурата,как варират цените и мога ли да се справя сам или да ходя на сервиз.Аз попитах в един сервиз срещу ВСИ-то и човека ми каза по 20 лева на колело като отделно си плащам и консумативите.

MBlaST
12-02-2009, 12:12
Колега, така както го описваш , най-вероятно имаш запушен/ни спирачен маркуч. Цената им е приблизително 7-8 лева по спомен и е добре да ги смениш направо и двата. Работата не е кой знае какво ,ако знаеш, какво правиш. Общо взето сваляш гумата, отвиваш стария маркуч, слагаш новия и обезвъздушаваш. Внимавай много,ако са спекли нещо резбите ,за да не ги смачкаш ,че после ще има играчка голяма... Като тест може да направиш и следното - както ти е блокирало лявото колело, на спряла кола отвиваш пробката за обезвъздушаване и ако бликне от там и след това отпусне накладките значи яко запушил маркуча...

Speeder
12-02-2009, 13:56
Веско, я кажи от къде си купувал толкова евтини спирачни маркучи и каква марка са.
Аз взимах на Пунтото за около 20лв/бр :boxed:

Мисля да си сменя на Алфата маркучите. Ей така профилактично.
Оригинални колко ли струват?

MBlaST
13-02-2009, 00:44
Митак, ами аз ги сменях лятно време и помня ,че единият го взех от Александър ауто за 9 мисля ,а другия от Евро07(2-3 дни след това) за 7 лева. Този от алекс ауто изглеждаше абсолютно като оригинала, с щипки и подобни джунджориийки по него.

Speeder
13-02-2009, 14:17
Ще я видим тая работа. Мерси иначе ;)