PDA

View Full Version : АЛФА НА ГАЗ



galinves71
20-12-2007, 11:39
Здравейте,и аз съм един от вази щастливци или не но собственик на 146т.с. и много се чудя по въпроса за газова уредба.Чета във форума разни оплаквания от това и онова и не зная какво да сторя.Алфата ми е 1998 и е на 116000 реални километра да не чува дявола за сега е пушка от всякъде,като изключим тази тромавост при по-бавна скорост на по-висока предавка.До сега не съм и жалил пари нито за масло нито за какъвто и да е консуматив и за това искам съвет от вас за газовото.Въпроса ми е ставали по-евтиното (не газов инж.)за 146т.с.88киловата 120коня,и някакви ориентир цени на видовете?Тук в Шумен дерат яко.


Колега да те помоля да пускаш темите в правилния раздел!! gigi

Novachev
20-12-2007, 11:45
Колега объркал си раздела трябвако е да пуснеш темата в раздела Алфи на ГАЗ, а дали има сметка или няма зависи колко киломерта изминаваш годишно и къде се кара предимно колата.

Crusader
20-12-2007, 21:48
По добре сложи ГИ, ефтиното после излиза скъпо :!:

nikolaaaay
20-12-2007, 22:21
Колега, ако колата ти е наистина на тези километри не я убивай с газ! Аз съм с ГИ от лятото и сега ще го хвърлям. Направил съм поне 10 диагностики (по 30 лв. всяка) оттогава във връзка с газта и накрая започна да не пали сутрин и на бензин и да клати оборотите, като Москвич. Ходих на диагностика във Ванто (един приятел ме издърпа дотам, щото не запали към 30 пъти) и при Бобо и всичко е перфектно. Карам вече няколко дни само на бензин и нямам никакъв проблем с паленето и оборотите. Освен това, според хора, които са доказали, че разбират от автомобили, газта пре`бава здраво ламда-сондите (от 200 лв. нагоре за Алфа) на колите и след време започват да харчат доста повече и на газ и на бензин. Замяната им е безсмислена, защото не издържат дълго на газ. И тогава икономията остава само в твоето съзнание, защото зареждаш "евтино" на литър. А пък с конвенционална АГУ не ми се мисли какво приключение те очаква :shock:

JORDI
21-12-2007, 10:58
Колега, сложи си ГИ и след след 8-10 месеца здраво каране ще му избиеш парите! А за този период, ще се убедиш в качествата на карането на газ и ще си доволен! Стига да го монтираш при качествен майстор и непременно с гаранция за пробег! Аз получих гаранция 100 000км и пари за диагностика не ми вземат! Самата диагностика на ГИ трае 10 мин. ...не знам, кой би взел 30лв. за подобно нещо??? :roll:

galinves71
21-12-2007, 11:15
Благодаря друже.Аз имам peugeot405-1.9 89kw моноинжекция вече 5 години го карам на газ доволен съм ногазовото му е ВИАЛИ холандско както им викат заводско и не знам дали ще могат в България да сложа на Алфата майсторски г. и.

hkdonev
21-12-2007, 15:00
Пичове,скоро си купих Алфа 156 и сложих ГИ,за сега съм доволен,ама се чудя дали ще имам проблеми.Сега Парното ми не работи-водата циркулира,ама явно не се отваря някаква клапа за да пусне топлия въздух.някой знае ли нещо.Мерси

galinves71
21-12-2007, 16:26
Честито,дано останеш доволен!Та по въпроса преди газовото да се появи във Алфата как и беше парното?На мене ми направи впечатление че не е от най-добрите елементи(за парното говоря) с които може да се похвали марката.Имам и автомобил Пежо405 просто няма база са сравнение.И друг въпрос ,какво е съотношението на разхода Г-Б и също в мощността?

Xtrime7
21-12-2007, 21:54
Ще ти отговоря аз.Парното си е парещо на 4-та степен.А пък разходът бензин-гас е около 3л нагоре на гас ,а мощтноста еМАЛКО-по-надоло.Но за 5 месеца на гас засега си струва.

nikolaaaay
22-12-2007, 19:53
Колега, сложи си ГИ и след след 8-10 месеца здраво каране ще му избиеш парите! А за този период, ще се убедиш в качествата на карането на газ и ще си доволен! Стига да го монтираш при качествен майстор и непременно с гаранция за пробег! Аз получих гаранция 100 000км и пари за диагностика не ми вземат! Самата диагностика на ГИ трае 10 мин. ...не знам, кой би взел 30лв. за подобно нещо??? :roll:
Аз в Сф. не знам да има по-евтина диагностика за Алфа. Не, че цената е най-важното в случая.

hkdonev
23-12-2007, 13:28
Разглобих всичко,измерих всички бушони,ама нищо не излезе.Ако не се окаже моторчето което отваря клапата,сигурно ще трябва да сменя управляващия блок.Колкото до мощността на газ-доста осезаема е разликата и на около 3500-4000 оборота малко сякаш се дави или не и достига горивото,та ако се увлека да изпреварвам може и да забия муцуната-ще ходя пак да я настройват,а разхода не съм засичал.

FaIrBoY
25-12-2007, 20:55
:D с ГИ колата не гори пове4е от колкото на бенз.. има разликата в набирането.....

deadairplane
25-12-2007, 22:41
Въпреки че съм с Фиат а не с Алфа мога да кажа майката му е качествения майстор. Няма значение обикновенна или ГИ, на обикновенната можеш да сложиш ламбда контрол ТАП или просто да наредиш сички емулатори. Ако майстора е точен нямаш грижи, аз за съжаление попаднах на майстор дето беше виждал Фиат само на картинка и си сърбам попарата сега. Постепенно нещата обаче почнаха да се поизглаждат, единия емулатор не бил такъв ами онакъв (за голф например) и така, ако не попаднеш на човек дето си разбира ще стане като мене и пак няма значение дали е обикновенна или ГИ. Ако нямаш човек дето разбира за тая работа не си слагай изобщо. Ако имаш такъв и икономия ще имаш.

koolio
26-12-2007, 00:20
В тази връзка да попитам- ако купувам кола, внесена с газовата уредба, къде да отида да ми кажат читава ли е?

Crusader
26-12-2007, 09:02
По-добре не го прави!
Нали се сещаш, че за да сложи АГУ, "бедният" италианец или германец - значи я е спукал от каране тая кола. Обаче го има и момента че внесените от вън коли с АГУ, обикновено са 99% по-качествено монтирани от тук поставените.

75 2.0 turbo
26-12-2007, 13:41
.......................

Xtrime7
26-12-2007, 22:17
До galinves71 Не е вярно че във Шумен дерат.И аз съм от там,и съм с ГИ,и ми се струва по-добрият избор/по-малко проблеми.Ако имаш проблем с колата можеш да ни посетиш в SS Експрес(над дибишката бензиностанция)и сме ИТАЛИАНСКИ фенове с италиански КОЛИ пък и ги правим добре.

galinves71
04-01-2008, 18:04
до XTRIME7 първо за много години и после нямашеме в къщи няколко дни и сега гледам че има мнение по въпроса и то от шуменец.по точно с каква деиност се занимавате сервис ли сте и ако сте по каква специалност?ако е възможно да ми кажете и нещо оринтировачно като цена на ГИ или на МЕТАН ИНЖЕКЦИЯ.вярно ли е че на метан става много ама много куца?

Xtrime7
04-01-2008, 21:25
С диагностика на ДВГ,ходова част ,ел.инсталация и др.И+това можем да те ориентираме към човек разбиращ от ГИ(МЕТАН).За метана е вярно че пада мощтноста;но зависи какво искаш от колата.За предпочитане да наминеш за всякакви въпроси/ЧНГ.

galinves71
05-01-2008, 16:26
благодарство extrim7за информацията.що се отнася за спецове в тази област всеки ми препоръчва 2мата инжинери оня до басеина и военния за други не съм чувал.

Crusader
05-01-2008, 17:41
Колеги, много Ви моля не го обръщайте на чат. Пишете си ЛС!
Извинявам се, но такива са правилата!

Xtrime7
05-01-2008, 21:11
ОКЕЙ

remz
10-01-2008, 23:34
надявам се екоро да си купя 146-ца.какво да гледам.м/у 96-98 с газова уредба или 99-00 без газова уредба (да се сложи допълнително) и дали става обикн.газ уредба.
ако не става колко струва актуално ГИ
мерси

Crusader
11-01-2008, 09:53
По добре 99-00 без АГУ. Става и обикновена но не ти го препоръчвам.
Българските ГИ в момента са около 1000-1200.

remz
12-01-2008, 14:51
По добре 99-00 без АГУ. Става и обикновена но не ти го препоръчвам.
Българските ГИ в момента са около 1000-1200.

бившата ти алфа с каква ГУ беше? защо не обикновенна ГУ знам предимствата и недостатаците на ГИ.
ОГУ е по-евтина -това е предимство.
моля кажете ми недостатаците,не искам да направя грешка.

Недостатаци....................................... .................................................. ...............
благодаря

Crusader
12-01-2008, 16:40
Предишната беше с конвенционална АГУ, именно за това препоръчвам ГИ - обаче сам си решаваш :!:

galinves71
13-01-2008, 09:48
колеги аз сякаш взех да се отказвам от каквато и да е газова уредба защото като гледам на къде отиват нещата в българия нищо чудно както дизела мина цената на бензина така и газта да го последва,българските управници въобще не мислят за бедния народ.в моя град зареждам от 3 бензиностанции и на 2 от тях няма газ и бензин от преди нова година така че незнам за сега ще изчакам.ходих при двама майстори да говоря и двамата ми отговориха да изчакам след нова година се очаквало намаление на цените на италиянските г.инжекциони,сега алфата ми гори 9 а през лятото под 8 и затова се двуомя.

Iliqn
19-01-2008, 18:34
Колеги,имам АЛФА 155 ТС 1.7 8V и преди 2 седмици и сложих ГИ,за сега мога да кажа ,че съм доволен.Градско при тези неразчистени улици ми дава 10 на 100,а на бензин през лятото и нормално каране 130-140 на дълъг път ми дава 8.1 на 100.Впонеделник ще ходя до Плевен и ше я засека колко ще гори извън градско на газ.ГИ-то е ФОБОС-и мисля че е българска,монтираха ми я в техния сервиз в Плевен.Цената и е 1185 лв.със зареждане отвън и показание на нивото в бутилката при водача.Няма разлика във вървенето и ускорението между газ и бензин.
http://www.fobos-bg.com/

raiders
19-01-2008, 23:19
точно и аз мисля да ходя до Плевен другият месец за Фобос

manolito
19-01-2008, 23:32
Е чак пък да няма разлика между газ и бензин , та дори и да е газов инжекцион. Това го разказвайте в някоя селска кръчма! :wink:

galinves71
20-01-2008, 08:50
абе вие защо не вярвате като ви кажат че няма разлика м/у гз и бензин аз имам пежарка която на газ е каточели газта е първичното а после е слаган бензина

Novachev
20-01-2008, 11:26
Колеги,имам АЛФА 155 ТС 1.7 8V и преди 2 седмици и сложих ГИ,Няма разлика във вървенето и ускорението между газ и бензин.

Една кратка лекция
Гзаовото гориво е с по висока калоричност и температура на изгаряне от бензина:
бензин -44 000 KJ/kg
пропан бутан - 46 000 KJ/kg
пироден газ -48 000 KJ/kg
Но за изгарянето на газовъздушната смес е необходимо по голямо количество въздух :
бензин - 14 кг/за 1 кг
пропан бутан - 15,6 кг/за 1 кг
пироден газ -17
и така газовъздушната смес става с около 5% по ниско калорична от бензиновъздушната смес.
И сега ми кажи пак това че разхода и вървенето били като на бензин , може но по отделно или разход като на бензин или вървене като на бензин, товА се казва САМОВНУШЕНИЕ
Нямам нищо против алтернативните горива предния ми автомобил беше с газово и като му се развиеха кранчетата вървеше повече от на бензин ама гореше 1,5 пъти повече от колкото на газ.

toto99
21-01-2008, 17:25
А за октановото число нещо да кажеш 105 срещу 100
или 105 към 95.
И едно др. въпросче, кое изгаря по-добре... газообразна или течна фаза... Другояче казано син пламък или зелено-червен пламък.
То затова бензина прави нагари и др. простотии...
Малко неорганична химия - фенове на газта....
Един "майстор" ми говореше че газта е отпаден продукт от рафинирането на нефта.....ха,ха,ха

Novachev
21-01-2008, 18:52
А за октановото число нещо да кажеш 105 срещу 100
или 105 към 95.
И едно др. въпросче, кое изгаря по-добре... газообразна или течна фаза... Другояче казано син пламък или зелено-червен пламък.
То затова бензина прави нагари и др. простотии...
Малко неорганична химия - фенове на газта....
Един "майстор" ми говореше че газта е отпаден продукт от рафинирането на нефта.....ха,ха,ха
И къде му видя течната фаза на бензина дето се събира пред смукателния клапан който е загрят до около 300 градуса а и дюзите го впръскват на мъгла това не е карбуратор. А за октановото число добре какво като е 105 октана за да имаш пълно изгаряне трябва да имаш подходящо въздушно отношение а не газ или бензин. Високото октаново число предразполага двигателя за работа с по голямо изпреварване на запалването но за да имаш максимален ефект трябва да вдигнеш и степента на сгъстяване.

galinves71
21-01-2008, 18:53
колебах се,колебах се и найнакрая реших в петък на път за газово ,обикновенно с турски изпарител+аванс процесор-545лв

Iliqn
21-01-2008, 19:10
Днес я пробвах.Ловеч-Плевен 37км. 3,3 л. газ 9.02/100км.При 8,1 л. бензин,мисля,че е достатъчно красноречиво.Мнението си е ваше,кой на каквото иска да кара,но аз определено съм за газта.Разхода на газ е само 10% над бензина извънградско,а за градско да не говорим,че бензин ми гореше 11/100,а газ в момента 10/100.Съдете сами.ГИ ФОБОС-Плевен-1185лв.
10 000 км x 8,1/100 бензин=810л.x2.07лв.=1676 лв.
10 000 км.x 9/100 газ=900 л.x1.10лв.=990 лв.

lord_chuldarkar
21-01-2008, 19:39
e само за 37км не можеш го измери хубаво

инак и аз се замислям за фобос казаха 1220 с бутилка резервна гума

Crusader
21-01-2008, 20:43
колебах се,колебах се и найнакрая реших в петък на път за газово ,обикновенно с турски изпарител+аванс процесор-545лв

Колега, ти каква кола каза че караш? И тоя аванспроцесор къде ще го сложат?

deadairplane
22-01-2008, 01:45
Един "майстор" ми говореше че газта е отпаден продукт от рафинирането на нефта.....ха,ха,ха
Тоя "майстор" без да иска е познал. Което само ме вбесява повече като гледам цените на газта. Как може толкова високи цени че и акциз върху отпадъчен продукт. Ако не са колите и някои домакинства щяха да си го изгарят ей така защото иначе ще замърсява повече ако просто го пуснат в атмосферата.

galinves71
22-01-2008, 16:11
146t.s 1.6

Crusader
22-01-2008, 16:20
Питам на коя от 4-те ти бобини ще сложат аванспроцесор :?:

А дори и да успеят по някакво чудо да монтират подобно нещо, ще се окаже че е напълно излишно, колата има детонационен датчик и двигателя сам ще си коригира ъгъла....

Обаче занам какво ще се случи, нищо няма да сложат, щото предполагам не са толкова тъпи, а иначе ще ти го калкулират в цената и ти колега утре ще спориш с някой че колата ти има аванспроцесор и ще изглеждаш смешен на околните...та накратко сложи си ГИ, може и с обикновена но си сложи ГИ. Карал съм такава кола и твърдя че за да си ОК по добре е да си с ГИ

galinves71
22-01-2008, 20:08
колега да речем че по една случайност майстора ми е 1ви братовчед и няма начин да ме излъже двамата ще сме заедно докато го монтирара-нещо като брат

toto99
23-01-2008, 10:40
deadairplane
стига с тая народопсихология-отпаден продукт...
Метан, етан,пропан,бутан...ако искаш и формулките...
Не искам да звучи като заяждане- има една наука Химия, твоя майстор не я знае.... Тези продукти са най-чистичките при рафинирането на нефта...и най-лесно се отделят, затова са по-евтинки

deadairplane
23-01-2008, 13:33
deadairplane
стига с тая народопсихология-отпаден продукт...
Метан, етан,пропан,бутан...ако искаш и формулките...
Не искам да звучи като заяждане- има една наука Химия, твоя майстор не я знае.... Тези продукти са най-чистичките при рафинирането на нефта...и най-лесно се отделят, затова са по-евтинки
1. Не си искал но така звучи. Особенно че главни и/или удебелени букви значат крещене.
2. "Майстора" е неговия, не си ми прочел поста внимателно.
3. Дали продукта е отпадачен няма нищо общо с химията, а с икономиката или с други думи от целта на преработката. Нефта се преработва за да получат бензин нафта и керосин. Всички останали продукти са остатъчни и се чудятат как да ги оползотворят за да не се изхвърлят. Давам пример който не е свързан с химията за да няма повече заяждане. Когато се смели пшеницата се получава брашно и трици. Триците са остатъчен продукт и понеже няма какво да ги правят ги дават на животните. ако си чел внимателно книжките в зората на нефтопреработката (когато запада не е знаел че такова нещо съществува) от нефта се е използвало само керосина а всичко останало е било отпадъчен продукт и просто се е изхвърляло (дори не са ги изгаряли). Това дали е отпадачен продукт не зависи от народопсихология а от $.
4. Дали се отделя лесно и затова да е евтина, това е друг въпрос който дори не съм споменавал, макар че цените се определят по друг начин, за пример пак пшеницата колко струва брашното и колко триците а са еднакви количества, разходите са еднакви, ама едното скъпо другото не.
Надявам се си разбрал, че дали някакъв продукт е отпадачен зависи от това дали продукта е съпътстващ производството на друг продукт, който е целта на въпросното производство, а не от това дали се отделят наи-лесно, или от народопсихология.

Crusader
23-01-2008, 17:18
колега да речем че по една случайност майстора ми е 1ви братовчед и няма начин да ме излъже двамата ще сме заедно докато го монтирара-нещо като брат

Кажи му че трябва тогава да ти сложи 4 аванспроцесора, а като се има в предвид че при TS-а бобината храни освен свеща под нея и една друга, която даже пали по различно време....направо кажи на братовчет си че или не е виждал TS и хабер си няма, или не ни питай нас а иди направо при братовчеда и каквото сабя покаже...

galinves71
23-01-2008, 18:20
струвамисе че нещо или ти е криво или така си общуваш по принцип

Crusader
23-01-2008, 21:18
Струва ми се че ти искаш съвет, и след като ти го дадох, не си доволен...виж младежо колегите от форума могат да потвърдят че съм доста толерантен и спокоен човек, но да ме искарваш некомпетентен, щото "братчеда каза" ми идва малко в повече.
Ще го кажа така: на ТS ДВГ, да сложиш ТАП, при LPG инсталация е сложно и безсмислено, и за да нямаш проблеми с детонации, постоянни настройки на уредбата, евентуално прецакване на дебитомета, висок разход, скапана динамика е добре да си сложиш Газов инжекцион!
Не че не може и конвенционална АГУ - МОЖЕ, но по горе ти изброих потенциалните проблеми /за свдение карах ТS 2.5 години с конвенционална АГУ и знам какво говоря/
Извинявам се за острия тон, НО съм отговарял аргументирано десетки и стотици пъти на тези въпроси и понякога просто пиша съвета, без аргументацията /щото си протърках клавиатурата/
Та така....
Тъ чойс ис йорс, дето се казва....

qnis3
23-01-2008, 23:37
На 146 ТС. се слага ТАП на датчика за центровката от там измества на всичките бобини. Моята е с 5 бобини и няма проблем с изместването.

galinves71
24-01-2008, 06:37
е това вече е изчерпателен и много приемлив отговор и тон crusader тенкс

qnis3
24-01-2008, 19:56
Не мога да кажа че колегата не е в матеряла. А и той не се интересува професионално от това, и не е длъжен да знае всичко както и никой не може да знае всичко. :D
Аз се изумих от това колко много неща знае за не професионалис човек направо шапка му свалям. :th_up: Казвам го за пореден първи път но си е истина и не искам да останеш с впечатлението че не знае за каво говори.

Crusader
24-01-2008, 20:08
Не знаех тва за Капа-та че е с 5 бобини, е то щото мойта е дизелова де...наполедък се образоваме на тема Дизел :wink:

Какво стана със съединителя на твоята?

qnis3
25-01-2008, 18:41
Срещо 80лв. е като нов :D . Горна помпа, не ми се чакаше за гумички но ще си вастановя старата за резерва. :idea:

galinves71
26-01-2008, 08:49
колеги алфисти отново съм на бензин,майстора като ми видя алфата ми каза с 2 думи,ако искаш да я имаш и караш безпроблемно карайси я на бензин а аколи не слагай метан поне икономиите които ще ти ги дава от горивото да ти остават за диагностики и ремонти които са сапътстващи с преминаването на друго гориво.ШУМЕН-ДОБРИЧ средна скорост170км/ч по магистралата9.5 л/100км ДОБРИЧ-ШУМЕН средна скорост 95км/ч отново по магистралата 5.5л100км.

digitalundgrd
26-01-2008, 18:51
Добре де, като си сложи някой Газова на Алфата, показанията за разхода на гориво от Бордовия Компютър въобще верни ли са, при положение, че горивото в резервоара си е все едно и също?

galinves71
26-01-2008, 20:52
според мене когато си на газ стрелката за бензина трябва да е на нула а като обърнеш на бензин тогава да се задейства поне на моето пежо е така.

Crusader
26-01-2008, 20:57
А кава е колата?

digitalundgrd
27-01-2008, 00:23
Принципно мен ме интересува, ако на кола с Бордови Компютър, който ти отчита моментен разход/среден разход на дисплейя на таблото, като и сложиш газова на тази кола, тя показва ли пак средния разход на дисплея или не.Изключвам случаите, когато пак минеш на бензин тогава ясно, че ще си отчита правилно :idea:

Или още по-синтезирано : Ще мога ли да си ползвам тази функция (да ми показва реалния разход на дисплея на таблото) независимо дали карам на газ или бензин?

galinves71
27-01-2008, 08:08
предполагам че ако ти вържат газовия ижекцион към бордовия би трябвало да го отчита.

Crusader
27-01-2008, 08:55
Би ама не би, компа не отчита вярно дори разхода на бензин, на газ пък хептен, щото компа има инфо само за преминалия въздъх през всмукателния тракт /в повечето случаи/ и после той си смята на този въздух колко гориво му трябва и Ви изплюва някакъв резултат на дисплея, картинката обаче е леко различна като идете на бензиностанция и откриете че компа Ви етчел 10-тина процента по малко от реално изгоренеото /обикновено така става/, същото важи и за газ само че там разликата може да е 20-25% /относително/...
...и все пак каква е колата?

digitalundgrd
27-01-2008, 12:18
Колата ЩЕ бъде или Алфа 147 или Пежо 406 още не се знае 100% :lol: Ама защо питаш? Нещо по специфично ли има>

Иначе 10х за отговора...

nikolaaaay
27-01-2008, 13:18
Принципно мен ме интересува, ако на кола с Бордови Компютър, който ти отчита моментен разход/среден разход на дисплейя на таблото, като и сложиш газова на тази кола, тя показва ли пак средния разход на дисплея или не.Изключвам случаите, когато пак минеш на бензин тогава ясно, че ще си отчита правилно :idea:

Или още по-синтезирано : Ще мога ли да си ползвам тази функция (да ми показва реалния разход на дисплея на таблото) независимо дали карам на газ или бензин?
Работи си трип компютъра, но той и без това не отчита правилно. При мен обаче "познава", когато е на газ и отчита по-голям разход, който е по-близо до истината. Май зависи как са ти настроили ГИ.

galinves71
28-01-2008, 16:45
колеги сякаш малко сменяме темата но като заговорихте за б.компи искам едо пояснение.по обявите ги гледам с борд комп аз не зная дали моята 146тс има,как мога да разбера,какво трябва да има на таблото?

nikolaaaay
28-01-2008, 20:58
Няма. Ако имаше нямаше да питаш :) Алфите имат от 2002г. - за 156 и 147 май серийно. Б.Комп показва средна скорост, дневен пробег, разход на гориво и други.

galinves71
29-01-2008, 21:24
тези снимки със сигурност не са от 146т с но все пак успокояващ отговор.