PDA

View Full Version : Оригинален газов инжекцион- има ли такова животно???



koolio
06-01-2008, 10:03
Пускам тази тема, за да не спамя темата в "Продава". И друг път съм чувал за тази опция, но все още не знам има ли наистина такова нещо и ако има серийно ли се монтира или по поръчка. Някой виждал ли е с очите си и карал ли е такава кола и какви са му впечатленията?

Crusader
06-01-2008, 10:16
Не мисля че има производител който да монтира LPG система в автомобилите си, чувал съм че има подизпълнители, които монтират такива с-ми, след изричното желание на клиента и в тоя смисъл това може да се нарече "оригинална" АГУ /ГИ/
Сега за CNG работат е малко различна, чувал съм за поне няколко производителя които монтират метанови уредби, за пример мога да посоча Фиат, монтира се метанова уредба във модела Мултипла, като автомобила е обозначен като Бипауър

П.П. домашната марка АГУ на Фиат е Тартарини /ако не се лъжа/

П.П.П. Аз колкото и да съм против закупуването на автомобил с АГУ харесах една 146-ца с ГИ....ще видим като ида да я видя :lol: :lol: :lol:

BaiJedi
06-01-2008, 11:24
Може да се купи нова кола с АГУ,но тя не се монтира в завода,а в сервиза на дистрибутора. Един познат като си купуваше Форд пита специално и му казаха,че може,но намаляват гаранцията на колата наполовина. Освен това за АГУ-то му искаха неква луда цена.

qnis3
06-01-2008, 11:39
Сега за CNG работат е малко различна, чувал съм за поне няколко производителя които монтират метанови уредби, за пример мога да посоча Фиат, монтира се метанова уредба във модела Мултипла, като автомобила е обозначен като Бипауър

П.П. домашната марка АГУ на Фиат е Тартарини /ако не се лъжа/

l:
Саваршено точно казано :bravo: за дву горивния ФИАТ. Имат разработе специялен колектор с по два инжектора за работа на бензин и газ. Имах някъде и снимки на колектора но не можах да ги открия. :oops:

koolio
06-01-2008, 13:07
Много ви благодаря за информацията, особено на Crusader :D :cheers: . И да го попитам- в Плевен ли е тази 146-ца?

Crusader
06-01-2008, 13:53
Аха...

qnis3
06-01-2008, 14:02
Колега направо ме изненадваш с инфото което си сабрал! Това е не типично за не професионалистите в тази облас. Направо шапка ти свалям. :firstprize:

Crusader
06-01-2008, 15:20
Благодаря колега, наистина съм аматьор - занимавам се само с моите коли и на някоко приятели, но не се занимавам професионално с монтирането и настройката на АГУ... аза инфо-то хе-хе просте чета нета.
Обаче се замислям за започването на някакъв бизнес в тая насока /при нас града е малак/ но се заформя разрастване /покрай строителството на АЕЦ/....ще видим още се каня...
Поздрави!

koolio
07-01-2008, 08:08
Аха...
Какво стана, колега, видя ли животинчето? Ако не е военна тайна, ще споделиш ли впечатления?

Crusader
07-01-2008, 08:13
Не мога да се добера до Пл...трябва да изкарам някое МТЛБ или БАТ...шегувам се не ми се пътува в това време, а и няма да мога да пробвам колата като хората, пък и еретическа мисъл...една дизелова Капа ми се върти в главата....ще видим, времето ще покаже!

qnis3
07-01-2008, 10:35
Колега недей да правиш грешки с дизел. :D Дизел в днешно време се купува ако има от каде да вземаш нафта на други цени. :D Иначе една бензинка на газ гори някъде 8.5/9.5л./100км. *в зависимос от дясното краче* извън градско *или поне моята гори толкова* как и да го смятам е по на далавера от дизела.

75 2.0 turbo
08-01-2008, 00:02
...................

trustworthy
08-01-2008, 11:35
Колега недей да правиш грешки с дизел. :D Дизел в днешно време се купува ако има от каде да вземаш нафта на други цени. :D Иначе една бензинка на газ гори някъде 8.5/9.5л./100км. *в зависимос от дясното краче* извън градско *или поне моята гори толкова* как и да го смятам е по на далавера от дизела.

Вземи покарай малко дизел, че тогава говори!

qnis3
08-01-2008, 17:23
Знаетели какво казва един приятел от НИСАН форума *ДЕДО ПОП http://www.nissanbg.com/forum/profile.p ... file&u=29* (http://www.nissanbg.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=29*)
Казва че нафтата е за печките газта е за готвене а бензина да си караме колите. :D
А аз определено не съм човек който ще кара печка. Особедно ако е пройзводство преди 2006г. :idea:

qnis3
08-01-2008, 17:40
мисля че колегата янис3 отново е в грешка :lol: аи остани си ъс здраве един пишман газаджия
Колега с теб се отказвам да споря ти си роден за ПОЛИЦАЙ.
Стената пада а ти се не отказваш. Няма смисъл да ти обяснявам *открехвам* как стоят нещата. До колкото си спомням от ИТАЛФЕСТА имаш 75 2.0 turbo за къв караш ГОЛФ2 *до колкото знам* а и не знаех че този автомобил може да вдига чак толкова. :shock: Това че ти не може да постигнеш преличен разход на този автомобил *ЛАНЧА КАПА* си е твой проблем. :D И последствия за автомобила който кара на газ до колко знам има само на ФОРДа *пак няма да ти обяснявам защо*. :D

qnis3
08-01-2008, 17:46
Вземи покарай малко дизел, че тогава говори!
Колега нафта сигорно съм изгорил повече от колко ти ще изгориш в целия си живот. Преди да започна да се занимавам с газ съм карал автомобил който харчеше 70л./100км. нафта и по едно време се чудех какво да я правя. Дизелова кола няма да карам вече никога в животаси само ако е нова бих се замислил но не много.

Crusader
09-01-2008, 08:26
Колеги, моля ВИ :!:
Форума е за ВЗАИМОПОМОЩ /вчера го обяснявах и на един дървен философ от Пежо форума/ :!:
Тук върви един много хубав лаф - "...всеки има глава на раменете си и сам решава как да си я счупи.."
Тоест, всеки сам решава на какво ще си кара автомобила - дизел, газ или кисело мляко /де да можеше/...не започвайте поредния безсмислен спор :!:

qnis3
09-01-2008, 16:52
ОК от моя старана няма проблеми! Извинявамсе ако съм обидил някой!

VFTI
09-01-2008, 17:30
Абе как кисело мляко..
5% на Баба струва 90стотинки :x Баси и киселото мляко :x :lol:

По темата..
Ами имам познат с Фиатче Типо от 95-6г. и си е с метан излязло от завода. Нова са си го купили. Не съм го разпитвал повече, но не ми се е оплаквал до сега :P

JORDI
10-01-2008, 14:59
Абе как кисело мляко..
5% на Баба струва 90стотинки :x Баси и киселото мляко :x :lol:

По темата..
Ами имам познат с Фиатче Типо от 95-6г. и си е с метан излязло от завода. Нова са си го купили. Не съм го разпитвал повече, но не ми се е оплаквал до сега :P
От кой завод/Бразилия/, щото в Италия Типо се произвежда до 95 година/ после почва Браво/а/. А за заводска метанова уредба...:roll: къде е зареждал метан в България между 1995 и 2004/5! 8) Нещо информацията не се връзва :!: :?

VFTI
10-01-2008, 17:16
Абе как кисело мляко..
5% на Баба струва 90стотинки :x Баси и киселото мляко :x :lol:

По темата..
Ами имам познат с Фиатче Типо от 95-6г. и си е с метан излязло от завода. Нова са си го купили. Не съм го разпитвал повече, но не ми се е оплаквал до сега :P
От кой завод/Бразилия/, щото в Италия Типо се произвежда до 95 година/ после почва Браво/а/. А за заводска метанова уредба...:roll: къде е зареждал метан в България между 1995 и 2004/5! 8) Нещо информацията не се връзва :!: :?

Ами то е на баща му, който е живял в Италия. А първия град в който имаше метан е Севлиево и е още през 2000г. даже малко по-рано..

Познавам го бегло момчето. В съседен клас беше на моя...И просто в компания сме разговаряли по тази тема :)

Аз даже не съм и сигурен на кои коли се слагат газови уредби от Фиат груп... И от кои години и т.н.. Само че навсякъде пише...заводска...

Та и на мен ми е интересна тази тема от гледна точка на това да науча повече неща.