PDA

View Full Version : Проблем климатроник



jumbo797
08-01-2008, 15:10
здравейте колеги,имам проблем с вентилатора на климатроника,изгоря,карах я на майстор и до някаде оправиха проблема,пренавиха моторчето и смениха някакви драйверни транзистори или чипове на моторчето или нещо такова!Както и да е,но след монтажа пак не тръгна,показва на дисплея че покачва нивото на задвижване не иска да тръгне,и след време показва грешка на моторчето!Някой от вас колеги да знае за какво става на въпрос,дали някой се е зблъсквал с такъв проблем!Благодаря ви предварително!С Уважение:Иван Георгиев!

nicola04
09-01-2008, 10:20
И на мене ми беше изчезнал климатика, на дисплея излиза надпис че не работи, и трябва да отида в сервиз! За мой къмет се оказа най обикновен бушон че е изгорял, беше изгоряло и гнездото на бушона, смених ги и се оправи. Опитай и това ако не си го проверил. Успех!

milko_166
09-01-2008, 11:01
Колеги аз имах същият проблем,само че при мен не се пуска вентилатора.Ходих на майстор и ми го оправи,но след известно време като работеше меришеше на стопена пластмаса.Звъннах му и ми каза 4е като вдигна капака на двигателя има една 4ерна кутия до 4истачките хваната с 4 видий.Маха се капака и под него има о6те един захванат с 2 видий,сваля се и тои и под него имам един извод с 2 кабела накрая с кабелни обувки и свързани към тях предпазител 30 ампера,който се беше стопил,Като го смених с 40 амперов се оправи и вентилатора тръгна да работи.Дано да съм бил полезен колеги ако е същият проблем и при вас,но незнам дали този майстор е изкарал тези изводи с предпазителя или си е имало гнездо за предпазителя но като е нагоряло и той го е побългарил> УСПЕХ. :roll:

nicola04
09-01-2008, 14:47
И моят случай беше същият, на мене пак ми сложиха 30 амперов бушон!

dakata
09-01-2008, 19:32
Пич,мен ме беше споходила подобна беда проблема лоша връзка м/у вентилатора и нам си к'во,отидох в сервиз де'т се занимават само с жици по колите пуснаха ми нов кабел с бушон 30А и работата се опрай така казаха,че е най безболезнено и няма да се повтори.Дано съм ти помогнал :D P.S.Гледай сервиза да е сигурен да не са някой набедени "майстори",че се сещаш к'во може да стане

jumbo797
28-01-2008, 09:13
Здравейте колеги,най-накрая я оправих след посещение на италсервиз и подмяна на вентилатора с нов,вече всичко си е наред,за пореден път се убеждавам че не всеки майстор е майстор,нали ме разбирате за какво ви говоря!останаха ми още някои дребни неща и всичко ще е наред!