PDA

View Full Version : Купихме си Linea 1.3 mJTD



DeX
13-01-2008, 21:28
И понеже е чистак бърсак се чудя колко би следвало да гори след като се разработи и колко са и километрите дето требе да мине преди да я развърже еку-то и да почне да си върви нормално. А дам и нормално ли е да не може в тоо студ да вдигне нормална работна температура на място?

Gogata
13-01-2008, 22:03
Първо Честито и със здраве да си я карате! :D Много да ви слуша и безброй безаварийни км! :wink: Разходът предполагам ще е идентичен като този на Пунто със същия двигател,но това в последствие ще се разбере.Иначе за температурата мисля,че е нормално,в тези студове да не достига оптимална стойност.

Kuku
13-01-2008, 23:02
Баце, първо честито, много безаварийни километри ти пожелавам, много да те радва и много да те слуша 8)
Второ - ТУК (http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=19987) :wink:

DeX
14-01-2008, 13:37
Първо Честито и със здраве да си я карате! :D Много да ви слуша и безброй безаварийни км! :wink: Разходът предполагам ще е идентичен като този на Пунто със същия двигател,но това в последствие ще се разбере.Иначе за температурата мисля,че е нормално,в тези студове да не достига оптимална стойност.

Ми то и аз тфа си мисля щото кат му гледам детското двигателче и ми става едно мило такова :) Та може да си е нормално. Пък и до сега нафта не съм имал лична и не знам тее жтд-та колко греят. Иначе за сега съм доволен от печката. Сао дето не ще още да ходи над 5к рпм. ама и тфа ще стане.

trustworthy
14-01-2008, 14:16
Честито и от мен!
Това, че не грее на място в големите студове, е общ проблем за дизелите и явно се отнася и за последните модели. Моята, когато беше -5 -7 тук я държах 30 мин на място и не отлепи стрелката за температурата :) Явно, че с по-новите поколения нещата не са се подобрили драстично :)
Карай и си свиркай ;) Това е кюмюр, за бога, идеята е да харчи 1/3 от разхода на 2.0ТС :lol:

DeX
14-01-2008, 17:08
Е то хубаво това му е идеята ма сега като го гледам харчи колкото 1.8 ТС градско :) на моето каране .... надявам се като се разработи да започне да си гори колкото казват и другите. Иначе или аз съм прекалено агресивен шофер или нещо 1.3 мжтд не е много икономичен матор.

trustworthy
14-01-2008, 17:22
Е то хубаво това му е идеята ма сега като го гледам харчи колкото 1.8 ТС градско :) на моето каране .... надявам се като се разработи да започне да си гори колкото казват и другите. Иначе или аз съм прекалено агресивен шофер или нещо 1.3 мжтд не е много икономичен матор.

Е така става като дизелов автомобил попадне в ръцете на бензинов рацер. Познавам още няколко като тебе, дето се чудят откъде е тоя висок разход на ЖТД-то :lol: