PDA

View Full Version : Вакумна помпа, турбо, климатроник и носач?



RoMAN
13-01-2008, 22:09
Имам 2 въпроса. Единия е колко струва една вакумна помпа за централно заключване и другия е колко струва турбо за модел 99 г.? ( Имам съмнения, че има някакъв проблем засега, но не е уточенено)

pinko
13-01-2008, 22:19
За помпата не знам (машинките на централното май са електрически), но чистак нова оригинална турбина струва 1680 лева, така поне ми я оферираха.

Иначе рециклиране на твоята е от 400 до 900 лева според зависи

RoMAN
13-01-2008, 22:57
Уха стабилна цена за турбо? А ремонт неможе ли да се прави???

aMoHuaK
14-01-2008, 01:45
Да, такава е цената! Ами той ти каза - "Иначе рециклиране на твоята е от 400 до 900 лева според зависи"

RoMAN
14-01-2008, 11:43
Извинявам се. Аз друго подразбрах под рециклиране.

RoMAN
14-01-2008, 20:30
Ммм турбото май няма проблем. Обаче трябва да сменям горен ляв носач и външен маншон на лява полуозка. Някакви идеи колко струва?

aMoHuaK
14-01-2008, 20:36
оо носача е евтин около 130лв ама полуоската.. :? знам че е скъпа..

trustworthy
14-01-2008, 21:08
...ама полуоската.. :? знам че е скъпа..

Той говори за маншон бе :lol: Те са по-евтини от полуоските ;)

RoMAN
14-01-2008, 22:49
Отново мерси :) Последен въпрос?? Чувал съм, че тия 166 имат двузонов климатроник? Нещо не виждам да е двузонов...( от това което знам, двузонов означава да нагласяш температурата отпред и отзад?) И все пак имам само общо нагласяне на температурата?

vladu
14-01-2008, 22:55
Отново мерси :) Последен въпрос?? Чувал съм, че тия 166 имат двузонов климатроник? Нещо не виждам да е двузонов...( от това което знам, двузонов означава да нагласяш температурата отпред и отзад?) И все пак имам само общо нагласяне на температурата?

отпред и отзад е ебането.

зоните са улеву и удесну.

RoMAN
14-01-2008, 23:28
Добре де, ама как се наглася друга температура за този до мен, който е примерно...имам копчета само за увеличаване и намаляване на температура, колко силно да ми духа, икономичен режим, варианти да духа на лице, крака и тн.и една извита стрелка дето незнам за какво служи.

pinko
14-01-2008, 23:38
Добре де, ама как се наглася друга температура за този до мен, който е примерно...имам копчета само за увеличаване и намаляване на температура, колко силно да ми духа, икономичен режим, варианти да духа на лице, крака и тн.и една извита стрелка дето незнам за какво служи.

Абе 166 няма двузонов климатроник, факт. Даже и след фейслифта през 2003 г. климатроника не е двузонов.

Някой те е излъгал. Двузонов има в 156 фейслифт (вътрешния, от март 2002 г.). Двете зони са отпред ляво и отпред дясно.

А ако има и отделно за задните седалки, се води тризонов - при 159 се предлага като опция.

RoMAN
15-01-2008, 00:17
Мдам попрочетох малко и пиниза на търговците за "двузонов климатроник" е това че отзаде можело да духа и го считали като втора зона....страаашно.... :roll:

petko
15-01-2008, 01:13
За помпата не знам (машинките на централното май са електрически), но чистак нова оригинална турбина струва 1680 лева, така поне ми я оферираха.

Иначе рециклиране на твоята е от 400 до 900 лева според зависи

Пинко Знаеш немски , чисто нова Турбина в еБай има За под 200 евро и това с колектора и той чисто нов и то За клапановите мотори с гаранция 2 години. Имаше две оня ден мислех да ги купя, ма пък За какво са ми. Гледайте в еБай хора там има неще За беЗ пари, само упоритост трябва малко

RoMAN
15-01-2008, 02:05
А надеждно ли е в Ebay да купуваш??? Каква ми е гаранцията, че ще ми го доставят? Само да им преведа парите и после да го ям...

vladu
15-01-2008, 08:52
А надеждно ли е в Ebay да купуваш??? Каква ми е гаранцията, че ще ми го доставят? Само да им преведа парите и после да го ям...

бат ако на ибей не вярваш, как си купуваш краставици от пазара? мисля, че вероятността да те измамят в кварталния е далеч по-голяма.

Истината за ибей е друга - ТЕ не ни вярват. И ги разбирам.

Но темата ти почна за помпа за централното :?: :!: и турбина, минахме през еднозоновия и стигнахме до поръчка на части от ибей. Има правило на форума третиращо твоя случай.

vladu
15-01-2008, 08:55
и за да не бъда голословен (ебаси думата):

1.7 Да се придържа възможно най-близо до поставените въпроси по време на дискусията в темите. При особено големи отклонения на мненията от първоначалния замисъл на темата, последната може да бъде разделена на две или повече части. Темата ще бъде затваряна след установено залагане на конфликт в нея и повишаване на напрежението. Отворена нова тема със същото съдържание ще бъде отстранявана.

RoMAN
15-01-2008, 11:04
Разбирам, ама просто и това със Ebay си е свързано със закупуването на помпата и се води част от темата, а колкото до климатроника и другите неща просто не виждах смисъл да тъпча форума с нови и нови теми за всяка отделна дреболия.

vladu
15-01-2008, 11:17
Разбирам, ама просто и това със Ebay си е свързано със закупуването на помпата и се води част от темата, а колкото до климатроника и другите неща просто не виждах смисъл да тъпча форума с нови и нови теми за всяка отделна дреболия.

нищо лично бат. колкото до закупуване онлайн аз съм скептичен по друга причина - мисля, че всичко може да се намери и в Бг.

а за климатроника - търгашите са или малоумни или педерасти - в повечето случаи комбинация от двете. се едно ако не те бяха излъгали, че е с двузонов нямаше да я купиш ... колата си има достатъчно достойнства.

дано да стегнеш всичко бързо и да и се наслаждаваш дълго!!!

emil georgiev
20-01-2008, 09:57
Добре де, ама как се наглася друга температура за този до мен, който е примерно...имам копчета само за увеличаване и намаляване на температура, колко силно да ми духа, икономичен режим, варианти да духа на лице, крака и тн.и една извита стрелка дето незнам за какво служи.няма икономичен режим Екон включва и изключва компресора! 3 месеца го изучавах тоз климатик, че щях да се удуша през лятото

Коки
27-01-2008, 00:03
Добре де, ама как се наглася друга температура за този до мен, който е примерно...имам копчета само за увеличаване и намаляване на температура, колко силно да ми духа, икономичен режим, варианти да духа на лице, крака и тн.и една извита стрелка дето незнам за какво служи.

Извитата стрелка служи да не дишаш това, което излиза от ауспуха на тоя пред теб, когато си в задръстване. А "екон" наистина е за изключване на компресора на климатика. През пролетта и есента ако навън е 20 градуса, а ти си нагласил на 19 градуса, нема нужда от компресора да ти охлажда.